Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Na túto nedeľu veriaci tak skoro nezabudnú. Kňaz slúžil omšu na netradičnom mieste

Keď nejde hora k Mohamedovi, musí ísť Mohamed k hore.


Nebudeme si klamať, mnohí z nás nechodia do kostola aj preto, že sedenie a počúvanie morálnych kázaní nám pripadá ako strata času. Niektorých veriacich tiež irituje fakt, že „pohostenie“ si vychutnáva iba kňaz a my ostatní musíme sedieť nasucho. Veriaci v Luxembursku však zažili netradičnú omšu v krčme.

Otec Michael Cusak z grófstva Galway je farárom v Luxemburgu. Ako píše BBC, kostol, v ktorom zvykol slúžiť sväté omše, začali rekonštruovať, a tak pred ním stále náročná úloha – nájsť nové miesto, kde by sa mohla konať nedeľná omša.

Jednoducho im zavolal

„Máme veľký zbor, je nás viac ako tisíc. Skontroloval som niekoľko okolitých kostolov, ale riešenie som nenašiel,“ povedal otec Cusak s tým, že nájsť náhradné miesto sa začínalo javiť ako nemožné. Vtedy mu priateľ navrhol osloviť majiteľa miestnej írskej krčmy. „Dostal som číslo a zavolal som im,“ povedal kňaz v programe BBC Good Morning Ulster.

Adrienne a Vincent Clarke, pôvodom zo Sliga a Louthu, prevádzkujú krčmu Eirelux v centre Luxemburska. Počas dovolenky na Lanzarote dostala Adrienne nečakaný hovor. „Odpočívala som na dovolenke a zrazu mi zazvonil telefón, v ktorom znel veľmi oficiálny hlas. Pomyslela som si, oh, to musí byť podvod, toto nie je skutočné,“ povedala pani Clarkeová.

Znelo to ako podvod, no majitelia súhlasili

Keď si pani Clarkeová vypočula situáciu kňaza, súhlasila s pomocou. „Povedala som mu, aby zavolal budúci týždeň,“ vysvetlila majiteľka. Myslela si, že ak je to podvod, tak sa viac neozve. Otec Michael sa ale nevzdal, do krčmy prišiel a odslúžil tu dve nedeľné omše po sebe, kým nenašiel nejaké iné miesto.

Majiteľka krčmy si založila profil na OnlyFans. Chce tým zachrániť svoj podnik v čase krízy

Určite si prečítaj:

Majiteľka krčmy si založila profil na OnlyFans. Chce tým zachrániť svoj podnik v čase krízy

Krčma, v ktorej sa omše konali, býva v nedeľu zatvorená, no po druhej omši sa majitelia rozhodli otvoriť ju a mali plno, pollitráky piva sa čapovali jeden za druhým. Kňaz v rozhovore povedal, že tento krok možno naštval diecézu, no naozaj nebola iná možnosť, ako situáciu vyriešiť. „Mali sme krásne popoludnie a trochu si zaspievali. Život plynie ďalej,“ dodal otec Michael.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje