Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Premýšľate, že by ste sa dali tetovať alebo už dokonca nejaké to tetovanie máte? Iste je potom dobré poznať význam toho, čo si vlastne na kožu dávate.

Čo môže vyzerať ako nevinný imidžový obrázok, má v skutočnosti často skrytý význam, o ktorom ani len netušíte. Významy jednotlivých tetovaní sa líšia od krajiny ku krajine, na týchto 15 by ste si však mali dať pozor.

Slza

Na prvý pohľad úplne nevinné tetovanie. Treba však mať na pamäti, že vytetovaná slza pod pravým okom je v kriminálnych kruhoch znakom, že dotyčný človek spáchal vraždu, alebo sa o ňu pokúsil.

Trojlístok

Pozitívne tetovanie, nemyslíte? No, nie tak celkom. Pokiaľ si totiž dáte vytetovať trojlístok namiesto štvorlístka, v niektorých ľuďoch môžete vzbudiť podozrenie, že patríte k írskym kriminálnym neonacistickým gangom.

Klaun

Pokiaľ máte vytetovaného klauna, radšej sa vyhnite Brazílii, pretože práve v tejto krajine je podobné tetovanie vnímané ako veľká urážka. Ľuďom okolo tým totiž dávate na známosť, že ste zavraždili príslušníka polície.

Drôt

Tieto tetovania sú veľmi obľúbené hlavne medzi zločincami či členmi najrôznejších mafiánskych klanov. Väčšinou si ho dávajú vytetovať ľudia, ktorí boli odsúdení a strávili nejaký čas za mrežami. Podľa počtu uzlov na drôte môžete dokonca spočítať, koľko si dotyčný odsedel.

View this post on Instagram

@adamdegross

A post shared by Posty (@postmalone) on

A.C.A.B

Tieto písmená sa často nachádzajú vytetované na väzňoch. Skratka znamená All Cops Are Bastards (teda: Všetci policajti sú bastardi). Tí, ktorí si vo svojej nevedomosti dali tieto písmená vytetovať, prišli narýchlo s alternatívnym významom: Always Carry a Bible (teda: Vždy nos Bibliu), to však rozhodne nie je všeobecne uznávaný význam.

Buddha

Pri tetovaní najrôznejších náboženských postáv a symbolov by mal byť človek dvojnásobne opatrný. Tak napríklad, nechať si vytetovať Buddhu, vás môže vyjsť poriadne draho, keď sa dostanete do krajín, kde je budhizmus dominantným náboženstvom. Je to vnímané ako urážka a rúhanie, a môžete za to skončiť v base.

Žltá ryba

Opäť ide o, na prvý pohľad, úplne neškodné tetovanie, dokonca aj esteticky príťažlivé. Nedajte sa však oklamať. Týmto a podobnými tetovaniami sa totiž označovali členovia Yakuzy, najmocnejšej a najbrutálnejšej mafiánskej organizácie v Japonsku.

Kríž na hrudi

Veľký kresťanský kríž na hrudi by ste našli na viacerých najhorších kriminálnikoch v Rusku. Pokiaľ by si ničnetušiaci človek predsa len dal kríž vytetovať, pri prípadnom stretnutí so skutočným zločincom si koleduje o malér.

Korunka s piatimi hrotmi

Korunka s piatimi hrotmi je veľmi bežným tetovaním medzi väzňami. V podstate tým dávate na známosť, že patríte ku kriminálnemu gangu Latin Kings. Ide o jeden z najväčších hispánskych gangov.

1488

Číslo 1488 je veľmi rozšírené medzi neonacistami. Číslo 14 je kódové označenie pre tzv. 14 slov rasistu a neonacistu Davida Lanea, ktoré v origináli znejú: We must secure the existence of our people and a future for White Children (preklad: Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí).

Číslo 88 odkazuje na ôsme písmeno abecedy H. V prípade dvojitej osmičky teda ide o skratku HH, čo znamená „Heil Hitler“.

I’m about 80% sure this “girl” is one of you dudes from weekendgunnit

Tri bodky

Možno banálne tetovanie, ale má svoj temnejší význam. Znamená, že ste sa dopustili nejakého trestného činu, prípadne máte kontakty s podsvetím.

Pavučina

Motív pavučiny patrí k ďalším rozšíreným väzenským tetovaniam. Znamená nielen to, že nositeľ tetovania bol odsúdený na dlhý pobyt vo väzení, ale aj to, že bojoval s drogovou závislosťou.

Rozzúrení predátori

Ľudia s týmto tetovaním v podstate dávajú svetu na známosť, že sú agresívni a schopní spáchať násilné trestné činy (ťažké ublíženie na zdraví a vraždy).

Hodinky bez ručičiek

Toto tetovanie si dávajú najmä zločinci, ktorí boli odsúdení na desiatky rokov väzenia, prípadne doživotie. Hodinky pre nich tak symbolizujú nekonečnosť ich trestu, ako aj nezmyselnosť ubiehajúceho času.

Ruža prepichnutá dýkou

Pôsobivé tetovanie, čo poviete? V skutočnosti však ide o ďalší veľmi obľúbený motív medzi odsúdenými väzňami. Konkrétne ukazuje, že nositeľ tetovania dosiahol dospelosť vo väzení, čo z neho robí obávaného a skúseného väzňa.

View this post on Instagram

Another solid clasic design by @xanthianmoon ??

A post shared by OVG Oculo Visitant Gallery (@oculovisitantgallerytattoo) on

Zdroj: brightside.mecorrectionsone.comunbelievable-facts.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť