Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Na večnosť odišiel obávaný strelec Bobby Hull, ktorý v Chicagu hviezdil so Stanom Mikitom

Patril k najlepším strelcom NHL.


Hokejový svet prišiel o ďalšiu svoju legendu, vo veku 84 rokov odišiel na večnosť niekdajší kanadský útočník Bobby Hull. Väčšiu časť kariéry strávil v NHL v tíme Chicago Black Hawks, v ktorom hrával v rokoch 1959 až 1972 aj po boku Stana Mikitu. Uvedená dvojica bola v šesťdesiatych rokoch minulého storočia postrachom brankárov súperov. V zámorskej profilige pôsobil aj v Hartforde Whalers a Winnipegu Jets.

Bobby Hull bol obávaný útočník, veď v NHL strelil dovedna 610 gólov v 1063 dueloch základnej časti, pridal aj 560 asistencií. V play-off nazbieral 119 štartov a v nich 129 bodov (62+67). V trinástich sezónach bez prerušenia pokoril tridsaťgólovú hranicu, čo len potvrdzuje uvedený prívlastok nebezpečného strelca. Zápasov aj gólov v NHL by mal aj viac, no na sedem sezón zamieril aj do konkurenčnej WHA, kde mu vo Winnipegu ponúkli neúmerne vyšší plat. V organizácii Jets dostal prvú miliónovú zmluvu v hokejovej histórii.

Profimedia

Jeho hráčska minulosť však bude navždy spájaná najmä s Chicagom. Doteraz je najlepším strelcom organizácie a v roku 1961 sa podieľal na zisku Stanleyho pohára pre Black Hawks. Pri príležitosti stého výročia vzniku NHL Bobbyho Hulla právom vybrali do elitnej stovky hráčov celej histórie súťaže. Nie je prekvapením, že už od roku 1983 je členom hokejovej Siene slávy v Toronte, do dvorany ho uviedli iba tri roky po konci kariéry.

„Bobbyho Hulla si budeme navždy pamätať ako jedného z najlepší hráčov našej organizácie. Bol milovaným členom rodiny Blackhawks,“ uviedol majiteľ klubu Rocky Wirtz prostredníctvom vyhlásenia. Brat Bobbyho Hulla Dennis hral za Chicago 14 rokov, jeho syn Brett v NHL odohral 19 sezón. Boby aj Brett získali v profilige Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča súťaže.

Komisár NHL Gary Bettman označil Bobbyho Hulla za „skutočnú superhviezdu a veľkú osobnosť“. „Keď Bobby Hull napriahol hokejkou, aby vystrelil príklepom, fanúšikovia naprieč celou NHL v očakávaní vstali a brankári vedeli, že je zle. Počas jeho najlepších rokov nebol v hokeji úspešnejší strelec,“ uviedol Bettman.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje