Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Od počiatku dejín ľudstvo dokázalo ovládnuť všetky svetadiely, rozkázať prírode, vytvoriť majstrovské umelecké diela a dokonca sa vybrať mimo hraníc našej planéty. Dodnes sa ale ani najväčším mozgom nepodarilo zodpovedať otázku, aká teplota má byť v spálni, aby boli obaja partneri spokojní?

Paplónové vojny, ktoré sa každú noc odohrávajú, nikam nevedú. Ideálna teplota, ktorá by vyhovovala obom, možno ani neexistuje. Čo ak by ale existoval spôsob, ako by každý partner mohol spať v tej istej miestnosti, no predsa v inej teplote? Americká spoločnosť Sleep Number našla podľa portálu Gizmondo riešenie.

Na výstave CES2020 sa spoločnosť ukázala s manželskou posteľou Climate360, ktorá umožňuje každej strane detailne nastaviť vyhovujúcu teplotu. Nejde len o suché nastavenie jedného čísla, ale o komplexný systém senzorov, vetrania a moderných materiálov. Vďaka tomu sa dokáže posteľ schladiť o 11°C a zohriať až o 37°C.

Je možné nastaviť si celonočný program, ktorý trebárs pred spaním posteľ príjemne ohreje, no v priebehu noci zasa začne chladiť. Posteľ sama dokáže zareagovať na zvýšený pohyb spáča, znamenajúci nepohodlie, a upraviť teplotu. Celá táto sranda vyjde na 8000 amerických dolárov. Už len keby sa niečo dalo spraviť s chrápaním…

Sleep Number myslí aj na to! Už od roku 2014 ponúka premakanú technológiu určenú na boj proti chrápaniu. Opäť nejde o lacnú srandičku, ale o špeciálnu polohovateľnú posteľ s hlasovým ovládaním. Takzvaná SleepIQ posteľ to robí tak, že každá polovica postele sa dá nakonfigurovať do určitej výšky a uhla.

Ak sa v noci zobudíš a začuješ svojho partnera chrápať, stačí zadať hlasový príkaz, ktorý jeho polovicu postele nakloní o pár stupňov. To úplne stačí nato, aby stíchol. Jednoduché, geniálne a sakra drahé!

Zdroj: gizmodo.com.au


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.