Na veľtrhu predstavili modernú manželskú posteľ, ktorá dokáže zachrániť nejeden vzťah

Technologický pokrok nám pomôže vyriešiť odveký problém.

Zdroj: Sleep Number

Od počiatku dejín ľudstvo dokázalo ovládnuť všetky svetadiely, rozkázať prírode, vytvoriť majstrovské umelecké diela a dokonca sa vybrať mimo hraníc našej planéty. Dodnes sa ale ani najväčším mozgom nepodarilo zodpovedať otázku, aká teplota má byť v spálni, aby boli obaja partneri spokojní?

Paplónové vojny, ktoré sa každú noc odohrávajú, nikam nevedú. Ideálna teplota, ktorá by vyhovovala obom, možno ani neexistuje. Čo ak by ale existoval spôsob, ako by každý partner mohol spať v tej istej miestnosti, no predsa v inej teplote? Americká spoločnosť Sleep Number našla podľa portálu Gizmondo riešenie.

Na výstave CES2020 sa spoločnosť ukázala s manželskou posteľou Climate360, ktorá umožňuje každej strane detailne nastaviť vyhovujúcu teplotu. Nejde len o suché nastavenie jedného čísla, ale o komplexný systém senzorov, vetrania a moderných materiálov. Vďaka tomu sa dokáže posteľ schladiť o 11°C a zohriať až o 37°C.

Je možné nastaviť si celonočný program, ktorý trebárs pred spaním posteľ príjemne ohreje, no v priebehu noci zasa začne chladiť. Posteľ sama dokáže zareagovať na zvýšený pohyb spáča, znamenajúci nepohodlie, a upraviť teplotu. Celá táto sranda vyjde na 8000 amerických dolárov. Už len keby sa niečo dalo spraviť s chrápaním…

Sleep Number myslí aj na to! Už od roku 2014 ponúka premakanú technológiu určenú na boj proti chrápaniu. Opäť nejde o lacnú srandičku, ale o špeciálnu polohovateľnú posteľ s hlasovým ovládaním. Takzvaná SleepIQ posteľ to robí tak, že každá polovica postele sa dá nakonfigurovať do určitej výšky a uhla.

Ak sa v noci zobudíš a začuješ svojho partnera chrápať, stačí zadať hlasový príkaz, ktorý jeho polovicu postele nakloní o pár stupňov. To úplne stačí nato, aby stíchol. Jednoduché, geniálne a sakra drahé!

Zdroj: gizmodo.com.au

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vosková figurína Nicki Minaj pripomína všeličo, len nie Nicki Minaj


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME