Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Od počiatku dejín ľudstvo dokázalo ovládnuť všetky svetadiely, rozkázať prírode, vytvoriť majstrovské umelecké diela a dokonca sa vybrať mimo hraníc našej planéty. Dodnes sa ale ani najväčším mozgom nepodarilo zodpovedať otázku, aká teplota má byť v spálni, aby boli obaja partneri spokojní?

Paplónové vojny, ktoré sa každú noc odohrávajú, nikam nevedú. Ideálna teplota, ktorá by vyhovovala obom, možno ani neexistuje. Čo ak by ale existoval spôsob, ako by každý partner mohol spať v tej istej miestnosti, no predsa v inej teplote? Americká spoločnosť Sleep Number našla podľa portálu Gizmondo riešenie.

Na výstave CES2020 sa spoločnosť ukázala s manželskou posteľou Climate360, ktorá umožňuje každej strane detailne nastaviť vyhovujúcu teplotu. Nejde len o suché nastavenie jedného čísla, ale o komplexný systém senzorov, vetrania a moderných materiálov. Vďaka tomu sa dokáže posteľ schladiť o 11°C a zohriať až o 37°C.

Je možné nastaviť si celonočný program, ktorý trebárs pred spaním posteľ príjemne ohreje, no v priebehu noci zasa začne chladiť. Posteľ sama dokáže zareagovať na zvýšený pohyb spáča, znamenajúci nepohodlie, a upraviť teplotu. Celá táto sranda vyjde na 8000 amerických dolárov. Už len keby sa niečo dalo spraviť s chrápaním…

Sleep Number myslí aj na to! Už od roku 2014 ponúka premakanú technológiu určenú na boj proti chrápaniu. Opäť nejde o lacnú srandičku, ale o špeciálnu polohovateľnú posteľ s hlasovým ovládaním. Takzvaná SleepIQ posteľ to robí tak, že každá polovica postele sa dá nakonfigurovať do určitej výšky a uhla.

Ak sa v noci zobudíš a začuješ svojho partnera chrápať, stačí zadať hlasový príkaz, ktorý jeho polovicu postele nakloní o pár stupňov. To úplne stačí nato, aby stíchol. Jednoduché, geniálne a sakra drahé!

Zdroj: gizmodo.com.au


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť