Na vlastnej koži: Na zoznamke som balila mužov na trápne baliace hlášky

Pri niektorých hláškach som si hovorila: Toto je taká sprostosť, že ma tí chalani určite považujú za totálneho idiota.

Zdroj: Autor

V rubrike Na vlastnej koži vždy skúšam veci, ktoré sú istým spôsobom vystúpením z mojej komfortnej zóny. Občas to chce poriadne veľa odvahy a prekonávania sa, niekedy je to len niečo, čo by som inak nerobila. Vyskúšala som si chodenie bez podprsenky, zoznamovanie sa na Pokeci či týždeň bez sociálnych sietí.

Tentoraz som sa rozhodla, že sa zahrám na iniciatívnu devu a budem písať chalanom na zoznamke prvá. Nebola by som to ja, keby to ešte neokorením. Písala som preto chalanom rôzne trápne a niekedy absurdné baliace hlášky. Aké boli ich reakcie?

Život na Tinderi

Tinder pre mňa nie je ničím novým, používam ho (nie aktívne) už niekoľko rokov. Našla som si vďaka tejto zoznamke už niekoľko dobrých kamarátov, no užila som si aj poriadne bizarné stretnutia.

Tinder berie každý inak. Vo všeobecnosti sa o ňom traduje, že je to len zoznamka na sex. Myslím si, že Slováci to tak neberú a hľadajú tam čokoľvek. Od nových zamestnancov cez kamarátstva, sex aj človeka na vážny vzťah.

Ako to funguje?

Princíp Tindru je jednoduchý. Ukážu sa ti fotky človeka, na základe ktorých si môžeš pozrieť profil, v ktorom môže mať človek nejaké bio (zväčša nemajú). Rozhoduješ sa, či sa ti človek páči alebo nie.

Ak áno, svajpuješ doprava alebo dáš srdiečko, ak nie, tak svajpuješ doľava alebo dáš krížik. Iba keď si obaja dáte vzájomne srdiečko, teda svajpnete doprava, môžete si písať. Máte teda zhodu (match). V prípade, že ty dáš niekomu srdiečko a on tebe nie, jednoducho smola.

Najprv som pozbierala „zhody“

Ako pokémonov som si najprv nazbierala chalanov, aby som im mohla písať. Keď nepíšem článok a som na Tindri kvôli spoznávaniu nových ľudí, tak som vo výbere dosť prísna. Málokedy dávam svajp doprava chalanom, ktorí sa fotia takmer nahí pred zrkadlom alebo takým, ktorí nemajú nič napísané v bio.

Musí byť naozaj sympatický, aby som mu dala v takýchto prípadoch srdiečko. Jednoducho sa mi osvedčilo, že toto je fajn „výberové sito“. Teraz som však ubrala z nárokov a dávala som srdiečka každému sympatickému chalanovi, bez ohľadu na to, či mal vyplnené bio.

„Niektoré baliace hlášky boli doslova do postele pozývajúce, čo by som nikdy v živote neurobila.‘‘

Iniciatívna žena na zoznamke

Pre článok som si nevytvárala nejaký nový profil, chalanom som písala z rovnakého profilu, ktorý som používala doteraz. Akonáhle sa mi začali zbierať matche, nazbierala som odhodlanie a poriadne baliace hlášky, a začala som zahŕňať maznákov svojou iniciatívou.

Niekoľko baliacich hlášok som pozbierala z internetu, niektoré som si vymyslela. Snažila som sa napísať aj také tie hlášky, pri ktorých ženy prevrátia očami a pomyslia si, že tento chlap je debil. Chcela som vedieť, ako budú muži reagovať.

Hovorila som si: „toto je také hlúpe, že to nemôže fungovať.‘‘

Použila som tie najabsurdnejšie a najtrápnejšie baliace hlášky

A ono to, čuduj sa svete, fungovalo. Z 25 chalanov, ktorým som napísala, mi odpísalo 19 a iba šiesti z nich ma nechali na ocot. Keď som niektoré z nich písala, smiala som sa na tom, aká je to veľká sprostosť.

Hovorila som si: „toto je také hlúpe, že to nemôže fungovať,‘‘ a ono to fungovalo. Niektoré z nich boli doslova do postele pozývajúce, ktoré by som nikdy v živote nenapísala. Iné zas boli také debilné, až som sa hanbila, ale hneď potom som sa zasmiala a pomyslela si, že čo si asi tak títo chalani o mne musia myslieť.

Aké boli reakcie mužov na moje balenie?

Zväčša pozitívne. Málokto odpísal jedným slovom, veľa chalanov to asi potešilo, že sa im vôbec žena ozvala prvá a ešte aj s takýmto originálnym začiatkom. S viacerými sme rozbehli hneď zaujímavé diskusie bez zbytočných smalltalkov a otázok typu ako sa máš, čo robíš, a podobne. (Pre mudrlantov: Áno naozaj sa dajú začínať konverzácie bez smalltalkov, aj na zoznamke.)

Sama som bola prekvapená, ako dobre chalani reagovali, a že vôbec mnohí reagovali. Našlo sa zopár takých, ktorí prijali moje pozvania „do postele“, a potom aj takí, ktorí sa rozhodli zavolať ma von.

Viem si predstaviť, že ak by niektoré z týchto hlášok napísal nejaký muž mne, asi by som ostala zarazená. Niektoré boli fakt cez čiaru a ak by sa to obrátilo, žena by to mohla vnímať dosť citlivo. Je zaujímavé, ako rôzne reagujú muži a ženy na rovnaké baliace hlášky. Žena, ktorá na zoznamke nehľadá jednorazovky by pravdepodobne reagovala ofenzívne, muž to berie ako humor.

Občas to aj nevyšlo

Pôjdem na rande?

Nebudem tu rozvíjať filozofie, ako ženy a muži vedia vnímať rovnaké baliace hlášky. Je jasné, že ženy sú citlivejšie, a preto si zaslúžia hýčkanie a opateru. Aký je teda záver môjho „experimentu“? Ženy, netreba sa báť prejaviť pri mužoch iniciatívu. Nielen na online zoznamkách.

Ak sa vám niekto naozaj páči, tak treba nabrať odvahu a ísť do toho. Mne samej sa osvedčilo, že vždy, keď ma niekto naozaj zaujal (nielen na Tinderi) a urobila som prvý krok, tak sa z toho vyvinulo niečo super. Ako som už vyššie spomínala, dostala som pozvania na stretnutia, niektoré z nich som sa rozhodla prijať, iné nie. Možno po publikovaní tohto článku nebudú už žiadne stretká.😂

Ak ťa aktuálne Na vlastnej koži zaujalo, a premeškal si predchádzajúce časti, nájdeš ich tu: chodenie bez podprsenky, zoznamovanie sa na Pokeci a týždeň bez sociálnych sietí.

Máš nápad, čo by som mohla skúšať nabudúce? Napíš nám ho do komentárov. 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
19
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Prvá ukážka záverečnej epizódy Star Wars láka na epické finále a návrat obávaných záporákov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME