Na vlastnej koži: Porušila som svoje pravidlá Tinder randenia, išla som na rande a skončilo to vymazaním aplikácie

Alebo o tom, ako som šla von s chalanmi, s ktorými by som predtým von nešla.

Zdroj: EMEFKA

V rubrike Na vlastnej koži skúšam rôzne veci, vďaka ktorým vystupujem zo svojej komfortnej zóny. Zväčša je to niečo, čo má trvanie sedem dní, no pri niektorých mojich výzvach to trvá aj dlhšie. V januári som sa rozhodla znova nakopnúť svoje introvertné ja a potešiť moju mamu, vďaka čomu som si povedala, že sa vydám na 7 rande s rôznymi chalanmi z online zoznamky Tinder.

Takto to neznie ako niečo extra výnimočné, čo by som doteraz neurobila. Ja som sa však rozhodla, že pôjdem na rande s mužmi, s ktorými by som predtým pravdepodobne von nešla.

Ja a moje pravidlá Tinder randenia

Pre tých, ktorí netušia, čo je Tinder, a ako funguje, toto je skrátená verzia jeho opisu: dáš si do profilu fotky, môžeš si vyplniť profil nejakým popisom, pridať si tam hudbu a jediné, čo ti ostáva, je už len šúchanie doprava alebo doľava.

Zobrazujú sa ti profily ľudí, podľa preferencií, ktoré si uviedol a už si len vyberáš, či sa ti niekto páči alebo nie, teda dávaš srdiečko alebo X. Nemôžete si však napísať, kým nemáte match, teda, ak ste si nedali obaja srdiečko.

Archív EMEFKA

Sú ľudia, ktorí dávajú na každého človeka, ktorý sa im páči po vizuálnej stránke, automaticky srdiečko. Ja som však veľký pedant a vždy, keď som používala túto aplikáciu, som bola veľmi selektívna.

Nedávala som srdiečko chalanom, ktorí nemali vyplnený profil alebo ho mali plný emotikonov, a tiež tým, ktorí tam mali polonahé fotky, prípadne mi už podľa ich spôsobu obliekania bolo jasné, že si nebudeme rozumieť.

Rozumiete, sú typy ľudí, ktoré si zväčša nerozumejú. A ja si nerozumiem s typmi chalanov, ktorí chodia po svete v dámskych džínsoch, a sú to Nikoly v mužskom prevedení.

Rozhodla som sa porušiť svoje pravidlá

Pre účel tohto článku som sa však rozhodla porušiť svoje pravidlá a ísť na rande aj s chalanmi, s ktorými by som v minulosti možno nemala ani match. Naschvál som dávala srdiečka chalanom, ktorí by ho možno inokedy nedostali. Jednoducho som sa uvoľnila. Srdiečka dostávali chalani s nevyplneným profilom, tí, ktorí vyzerali ako futbalisti alebo počúvali komerčnú hudbu.

Vyplnila som si štandardne profil, vyhrabala som nejaké fotky a pustila som sa do srdiečkovania. Prekvapivo, pozvania na rande prišli skôr, ako som vôbec čakala. Na prvé dve som stihla kývnuť niekedy medzi sviatkami.

Ani na jedno rande sa mi nechcelo ísť

Mohla by som vám tu kvetnato opisovať každé jedno rande, no o pár riadkov nižšie zistíte, že to nemá význam. Na prvom rande som bola medzi sviatkami ešte minulý rok. Celé to prebiehalo fajn, kecali sme, dali sme si víno.

Jediné, čo ma na tomto chalanovi iritovalo, bol jeho smiech, lebo sa smial na úplne divných veciach, ktoré som hovorila. Ešteže si nezačal točiť prameňom vlasov, lebo by som si asi začala hľadať gule.

Season 7 Waiting GIF - Find & Share on GIPHY

Celkový dojem však bol fajn, nikdy sme nemali nejaké trápne ticho, galantne ma odprevadil domov a iba pred mojím vchodom nastalo trápne lúčenie, ktoré trvalo príliš dlho. Nie, pusa nebola. Ak to mám zhodnotiť, tak to beriem tak, že sme si dobre pokecali, no tam to končí, žiadna iskra ani nič podobné.

Druhé rande bolo veľmi podobné. Dobre sme pokecali, znova neprišlo k žiadnym výmenám telesných tekutín (čo som ani neplánovala). Po tomto druhom stretnutí som pochopila, že zjavne, aj napriek tomu, že som celkom introvertná povaha, nemám problém porozprávať sa s kýmkoľvek.

S nikým som si poriadne predtým nevypisovala, akonáhle prišlo na otázku, či pôjdem von, súhlasila som. Pri výbere som dbala na to, aby to boli naozaj chalani, ktorých považujem buď za nezaujímavých, alebo za takých, s ktorými by som si nemohla rozumieť.

Dve rande v jeden deň

Tretie rande bolo dohodnuté asi najrýchlejšie zo všetkých. V sobotu mi napísal, či si nedáme na druhý deň raňajky, a aj keď som chvíľu váhala, súhlasila som. Napísal mi chalan, ktorý mal v profile uvedené, že je COO tech startupu a v profile mal len dve vety.

Očakávala som, že to bude človek, čo bude tak nejak z inej planéty ako ja, a asi si nebudeme nejak extra rozumieť. Keďže toto rande boli raňajky, na tretiu som si ako šikovná mrška naplánovala ďalšie rande.

Pri jedení raňajok som preto na poznámku s kinom o tretej odpovedala, že niečo mám. Vtedy som ešte netušila, že z jedného rande plynulo prejdem do ďalšieho. Na moje prekvapenie bolo tretie rande, ktoré som očakávala, že nebude nijak odlišné alebo lepšie od tých predchádzajúcich, veľmi dobré.

Bolo to viac ako len kecanie, a to, že trvalo 5 hodín, hovorí samé za seba. Nie, žiadna výmena telesných tekutín nenastala, celý čas sme sa rozprávali. Mimochodom, podotýkam, že iba tomuto človeku som všetko vyklopila o článku, a aj preto nezverejňujem ich fotky. Chalani, a ak si to niektorý z vás teraz číta, tak prepáčte.

Chris Hemsworth Tinder GIF by lunarpapacy - Find & Share on GIPHY

Randenie je veľmi vyčerpávajúce

Keďže som potom šla z jedného rande na druhé, už som bola totálne vyčerpaná, tak som nasledujúcemu adeptovi venovala len nejakú hodinu, hodinu a pol. Absolútne ma neprekvapilo, že ma to nijak neprekvapilo, rande bolo asi také ako prvé aj druhé. Pokecali sme bez problémov, no nič viac. Ani vizuálne.

Preto som sa snažila následne hľadať naozaj také typy mužov, ktoré budú úplne odlišné odo mňa. Chcela som sa hecnúť a naozaj svoju výzvu dokončiť, ísť na ďalšie tri rande. Avšak, všetci tí chalani s polonahými fotkami ma volali bez okolkov rovno do postele, čo nebol môj cieľ.

Ďalší chalani, ktorí sú vhodnejší pre Nikoly, so mnou viedli konverzácie, ktoré nikam neviedli. Jednoducho sa naše cesty, pochopiteľne, nestretli. Na ďalšie tri rande, ktoré by dopadli znova v štýle pokecáme, lebo nemám problém pokecať s kýmkoľvek, už teda nemalo význam ísť. Moja sonda do mysle rôznych mužov je nekompletná.

Skončilo to vymazaním z aplikácie

Na túto výzvu som sa chystala mesiace. K Tinderu som mala veľký odpor a takýto spôsob zoznamovania je pre mňa veľmi vyčerpávajúci. Preto som svoje hľadanie adeptov ukončila tým, že som sa rovno vymazala z aplikácie.

Čo som však vďaka tomuto šialenému nápadu zistila? Že mnohokrát nemáme šancu na základe fotky alebo popisu v profile zistiť, že je na druhej strane človek, s ktorým si budeme perfektne rozumieť. Charizmu z fotky nevyčítaš, čo môže byť veľakrát práve to, vďaka čomu medzi ľuďmi preskočí iskra.

Je fyzicky nemožné spoznať toľkých ľudí, koľkých by si možno chcel. Dať šancu každému. Keď sa rozhodneš zahodiť predsudky a porušiť svoje pravidlá ľudí neselektovať, musel by si si tých rande odskákať hneď niekoľko.

Preto, aj napriek tomu, že je táto aplikácia postavená na akomsi prvom dojme z fotiek, treba naň občas zabudnúť. Zabudnúť aj na svoj strach, ktorý nám hovorí, že tomuto človeku sa určite páčiť nebudeme a podobné myšlienky.

vjapratama, Pexels

Dúfala som v stretnutia s úplne inými ľuďmi, ktorí nebudú z mojej bublinky. Chcela som nazrieť do hláv chlapcov, o ktorých si myslím, že by ma nikdy nechceli, no ako vidíte, potvrdzuje sa tu pravidlo, že sa takmer vždy priťahujú podobné typy ľudí. Vrana k vrane sadá…

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
63
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
19
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
3D tlačiareň vrátila ruskej mačke schopnosť chôdze

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME