Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Na východe Slovenska pribudne nová zbrojovka. Prinesie veľa nových pracovných miest

Produkcia by mala začať už o pár rokov.


Majú u nás postaviť novú výrobnú halu. Ako informuje portál Refresher News, v Sobranciach na východe Slovenska pribudne nová zbrojovka, v ktorej by sa mali vyrábať muničné puzdrá. Samotná produkcia by mala začať už v roku 2027.

Novú zbrojovku by mala postaviť spoločnosť Arm servis, v pláne je obnoviť areál bývalého závodu Vihorlat. S príchodom produkcie by sa malo otvoriť 220 nových pracovných pozícií pričom samotná investícia by mala byť na úrovni 14 miliónov eur.

„Obsahom navrhovanej činnosti bude výroba a opracovanie oceľových valcových výrobkov. Do výrobných priestorov bude inštalovaná technológia na výrobu kovových puzdier,“ opisuje firma. V jej pláne je ročne vyrobiť okolo 100-tisíc muničných puzdier. Samotná investícia by mala byť rozdelená do viacerých menších projektov.

príspevok na kúpu auta

Mohlo by ťa zaujímať:

Štát dáva Slovákom príspevok tisíce eur na kúpu auta. Máš naň nárok aj ty?

Vďaka novým pracovným miestam by sa mohla zlepšiť životná úroveň v regióne a znížiť nezamestnanosť. Košický kraj, v ktorom sa Sobrance nachádzajú, je krajom s druhou najväčšou nezamestnanosťou na Slovensku. Podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny je evidová miera za máj na úrovni 6,97 %.

na východe pribudne zbrojovka
Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.