Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 7.12.2023
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Poznáš skupinu Inconito? Ak nie, tak máš teraz ideálnu šancu zoznámiť sa s ňou. Ako uvádza aj Fun Radio, Inconito vo svojej tvorbe veľmi umne spája prvky folklóru a popu. Výsledkom je originálny a moderný štýl, ktorý ale zároveň odkazuje na klasické prvky slovenskej kultúry.

11. mája na YouTube zverejnili videoklip k svojej skladbe Korene, ktorú nahrali s folklórnym súborom Zemplín. Vo videoklipe nám Inconito predstavuje 6 regiónov Slovenska s tým, čo je pre ne typické. Ľudí v nich však spája láska k domovu, k rodine či k tradičným remeslám.

Inconito chce týmto spôsobom vzdelávať nielen našincov, ale aj zahraničných záujemcov a predstaviť im tradície a zvyky Slovenska. Skladba Korene je titulnou piesňou tohto sympatického projektu a na internete sa stretla s mimoriadne pozitívnym prijatím. Ľudia pod videom zanechali komentáre o tom, ako ich skladba a video dojali a ako dôstojne sa tvorcom podarilo zobraziť slovenskú kultúru.

YouTube video

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.