Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Poznáš skupinu Inconito? Ak nie, tak máš teraz ideálnu šancu zoznámiť sa s ňou. Ako uvádza aj Fun Radio, Inconito vo svojej tvorbe veľmi umne spája prvky folklóru a popu. Výsledkom je originálny a moderný štýl, ktorý ale zároveň odkazuje na klasické prvky slovenskej kultúry.

11. mája na YouTube zverejnili videoklip k svojej skladbe Korene, ktorú nahrali s folklórnym súborom Zemplín. Vo videoklipe nám Inconito predstavuje 6 regiónov Slovenska s tým, čo je pre ne typické. Ľudí v nich však spája láska k domovu, k rodine či k tradičným remeslám.

Inconito chce týmto spôsobom vzdelávať nielen našincov, ale aj zahraničných záujemcov a predstaviť im tradície a zvyky Slovenska. Skladba Korene je titulnou piesňou tohto sympatického projektu a na internete sa stretla s mimoriadne pozitívnym prijatím. Ľudia pod videom zanechali komentáre o tom, ako ich skladba a video dojali a ako dôstojne sa tvorcom podarilo zobraziť slovenskú kultúru.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť