Najbizarnejšie a najšialenejšie konšpiračné teórie, ktorým niektorí ľudia veria (2. časť)

Ďalšia dávka bizarných konšpiračných teórií, pri ktorých nevieme, či sa smiať alebo plakať.

Zdroj: © Profimedia

Konšpiračné teórie sú všade, kde sa len pozrieš. Človeku sa často až zastavuje rozum nad tým, akým hlúpostiam sú niektorí ľudia ochotní veriť. Je im jedno, že ich teórie sa vzpierajú logike, vede aj obyčajnému zdravému rozumu.

v prvom článku na túto tému sme ti priniesli 5 šialených a absurdných teórií, ktorým niektorí ľudia (bohužiaľ) skutočne veria. Dnes ti prinášame ďalšiu várku konšpirátorských evergreenov, pri ktorých sa budeš zaručene chytať za hlavu.

1. Vlády majú k dispozícii zbrane, ktorými ovládajú počasie

Veľkým fanúšikom tejto teórie je „profesionálny konšpiračný teoretik“ (čítaj: magor) Alex Jones. O geoinžinierstve sa síce naozaj hovorí (najmä v súvislosti s klimatickou krízou a tým, ako ju odvrátiť či spomaliť), ale Jonesove tvrdenia, že americká vláda dokáže umelo vytvárať tornáda a následne ich presúvať rôzne po Spojených štátoch, je, pravdaže, totálny nezmysel.

Jonesovi to ale nebránilo v tom, aby vyhlásil, že ničivý hurikán Irma, ktorý sa okrem iného prehnal Malými Antilami, Portorikom, Bahamami, východnou časťou Kuby či časťou Spojených štátov a napáchal obrovské škody, bol umelo vytvorený práve prostredníctvom geoinžinierstva.

Ďalší fanúšikovia tejto teórie tvrdia, že nimi vláda vytvára zemetrasenia a práškuje nás kdejakým svinstvom. Žiadne technológie, ktoré by umožňovali meniť počasie, samozrejme, neexistujú. To však konšpirátorom neprekáža (ako inak).

2. Vo vode sú chemikálie, ktoré ťa zmenia na homosexuála

Ďalšia „lahôdka“, ktorá pochádza z dielne Alexa Jonesa. Oddaných priaznivcov si však našla po celom internete. Podľa tejto teórie vláda Spojených štátov (prípadne vlády na celom svete) vypúšťajú do vody chemikálie, ktorými ľudí menia na homosexuálov. Neskôr Jones svoju teóriu „upgradeoval“ – tieto chemikálie nemenia na gayov len ľudí, ale aj žaby. Áno. Žaby!

No, čo na to povedať? V tomto prípade by už zrejme pomohla diagnostika od školeného psychiatra. Pevne teda veríme, že Jones a armáda jeho ovečiek, ktoré tejto teórii veria, sa vyhýbajú vode ako čert krížu (a zrejme žijú len zo vzduchu).

3. Mesiac je len hologram

Vlastne tak nejako nechápeme, prečo by nejaké svetové vlády/ilumináti/jaštery z temných svetov tajili, že Mesiac neexistuje, a čo by z toho získali, ale na logické uvažovanie sa v konšpirátorských kruhoch nikdy nehľadelo. Skrátka, podľa zástancov tejto teórie Mesiac jednoducho neexistuje a hotovo.

To, čo vidíme na oblohe, je mimoriadne kvalitný hologram. Tak nám napadá, že tento hologramový fejk Mesiac musí stať obrovské prachy. Ale pre zlých svetovládcov asi ide o vhodnú investíciu alebo svojský koníček. No, každý máme niečo…

Mesiac je vôbec lákavým zdrojom všelijakých magorských teórií. Tak napríklad: môžeš sa dočítať aj to, že Mesiac síce existuje, ale nachádzajú sa na ňom mimozemské základne, prípadne stále žijúci Elvis Presley.

Evergreenom pochybných stránok ostáva aj rozprávka o tom, ako Američania nikdy na Mesiaci nepristáli, ale všetko sa to natočilo v americkom štúdiu (a režíroval to Stanley Kubrick, ak by si chcel vedieť).

4. Paul McCartney je mŕtvy a nahradený dvojníkom

Táto teória, ktorá je známa aj pod názvom Paul is dead, tvrdí, že kultový spevák a člen kapely Beatles Paul McCartney v skutočnosti zahynul pri autonehode v roku 1966, ale bol nahradený dokonalým dvojníkom.

Podľa zástancov tejto teórie je možné nájsť „dôkazy“ v samotných pesničkách Beatles, ale aj na rôznych fotkách. Tak napríklad: cover slávneho albumu Abbey Road zobrazuje McCartneyho ako jediného bosého, čo má naznačovať, že v skutočnosti ide o dvojníka.

Paul McCartney túto konšpiráciu sám niekoľkokrát vyvrátil. Napríklad už len tým, že sa ukázal na verejnosti živý a zdravý a poskytol nejaký ten rozhovor, ale to teoretikom nestačilo, ďalej boli presvedčení o svojej „pravde“ a prinášali ďalšie pseudo-dôkazy.

McCartney nie je jediným spevákom, ktorý sa stal obeťou podobnej hlúposti. Fanúšikovia totiž tvrdia, že aj speváčka Avril Lavigne zomrela v roku 2003 a nahradil ju jej klon menom Melissa. „Nespochybniteľné dôkazy“ sa, ako inak, mali nachádzať priamo v Avrilinej tvorbe.

5. Meghan Markle je robot

Od dvojníkov prejdeme k ťažšiemu kalibru. Jedna z čerstvých konšpiračných teórií totiž tvrdí, že bývalá herečka a súčasná vojvodkyňa zo Sussexu Meghan Markle je v skutočnosti robot! A nielen ona, ale aj princ Harry. Áno, čítaš dobre.

Prečo si to niektorí ľudia myslia? Zrejme to vychádza z krátkeho virálneho videa, ktoré má zobrazovať Meghan a jej manžela princa Harryho na finále známej show Británia má talent.

Internetovým teoretikom sa nepozdávalo, že Meghan a Harry len sedia a tlieskajú, ale ich tváre neukazujú žiadnu emóciu. Vlastne vyzerajú úplne ako masky. A je to jasné: Harry a Meghan sú roboti! Alebo nie?

V skutočnosti išlo len o trik, ktorý mal propagovať špeciálnu výstavu voskových figurín Madame Tussauds v Londýne. V hľadisku v skutočnosti Harry a Meghan vôbec nesedeli, išlo len o dvoch členov publika, ktorí mali ich masky.

V tomto prípade teda konšpirátorom môžeme uznať nejaké tie body, pretože mali pravdu v tom, že nejde o skutočných členov kráľovskej rodiny. Ale to by nebol internet, ak by jednoduchý propagačný trik nerozvinul do absurdnej teórie o robotoch, androidoch a ktovie čoho ďalšieho. Aspoň tu máme názorný príklad toho, ako málo konšpirátorom stačí na to, aby šírili a vymýšľali ďalšie bludy.

Ak ťa tento článok zaujal, nenechaj si ujsť ani jeho 1. časť, ktorú nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
21
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
AKTUÁLNE: Slovensko hlási 7 nových prípadov koronavírusu. Celkový počet nakazených je 185

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME