Najbizarnejšie brigády Slovákov: „vystávač“ radu alebo chodiaca spermia

Práca šľachtí človeka.

Zdroj: Superma[email protected] / Michel [email protected]

Každé euro sa ráta, hlavne, ak vedieš náročný študentský život. Mladí ľudia poznajú milióny spôsobov, akými peniaze míňať, no medzi zopár známych ciest, ako ich zarobiť, je brigáda. Nájsť si tú správnu ale môže predstavovať problém a v takej situácii je na mieste siahnuť po pomoci.

Agentúra Študentský servis funguje na slovenskom trhu už od roku 1990. Jej cieľom je pre zamestnávateľov sprostredkúvať krátkodobé pracovné sily, ktoré najčastejšie pochádzajú zo študentských radov.

Študentský servis ponúka služby naozaj v pestrých odvetviach. Čo si zákazník zažiada, to aj dostane. Brigádnici sa preto v minulosti ocitli na mnohých skutočne nezvyčajných pracovných pozíciách.

Svedok na svadbe

Starší pár na dôchodku si najal mladú dvojicu brigádnikov, ktorá im bola na svadobnom obrade za svedkov. Podľa objednávky mali určený presný čas, kedy sa majú dostaviť v slušnom oblečení do sobášnej siene MČ Ružinov.

https://pxhere.com/en/photo/865971

Tam po krátkom obrade svojím podpisom potvrdili uzavretie manželstva. Ťažko povedať, či mladomanželia nemali príbuzných alebo priateľov, alebo sa chceli zosobášiť tajne, každopádne, úloha bola splnená na jednotku.

Upratovanie v najvyššej budove na Slovensku

Po dostavbe hrubej stavby budovy NBS prišla objednávka vyčistiť ju od hrubej špiny. Úlohy sa chopilo asi 25 brigádnikov. Kvôli úžasnému panoramatickému výhľadu na Bratislavu bola brigáda veľmi obľúbená. V tom čase boli vstupné karty na stavenisko len papierové a bez fotky, a tak sa po stavbe pohybovalo niekoľko stoviek rôznych pracovníkov.

[email protected]

Budova predstavovala holubník, do ktorého boli schopní preniknúť aj ľudia, ktorí tam nemali čo robiť. Tento fakt brigádnici zneužili na to, aby počas tých pár týždňov upratovania spravili exkurziu na najvyššie poschodie NBS aj niekoľkým svojim kamarátom.

Čistič vysokej veže

Študenti, ktorí patrili medzi fanúšikov postapokalyptických príbehov alebo ich len zaujímalo, ako vyzerá Mordor po bitke, si mohli vyskúšať brigádu vo veľkej oceliarskej firme v metropole východného Slovenska. Stretli sa tam s gigantickými strojmi budiacimi údiv, na aké len tak niekde nenatrafíš. Pohľad na masívne hutnícke zariadenia pôsobí fakt ako z iného sveta.

Ben [email protected]

V oceliarni počas každoročnej technologickej odstávky brigádnici upratovali výrobné priestory, vrátane hál s vysokými pecami – samozrejme, v tom čase odstavenými a vychladenými. Odpratávanie špiny a neporiadku každému účastníkovi poskytlo kopec zábavy na dlhé hodiny.

Opatrovateľ psa

V zahraničí celkom bežný job, u nás stále dosť zriedkavý. Pani, ktorá žije sama so svojím psom, sa chystala na dovolenku do Grécka a potrebovala niekoho, kto by sa o psíka postaral. Zviera malo už svoj vek a potrebovalo nepretržitú starostlivosť, ktorá okrem venčenia niekoľkokrát denne zahŕňala aj prípravu stravy a podávanie liekov.

pixabay.com

Brigádnik si to zjavne užíval, pretože po návrate majiteľky nadšene referoval, že prežil tri úžasné týždne vo vile akademickej maliarky pod Slavínom, staral sa o jej chrta, rakúskeho šampióna, ktorému varil tie najlepšie hovädzinky, strúhal mrkvu a v noci podával vitamínové tyčinky. S majiteľkou sa skamarátil a až do konca dní jej psa sa o neho pravidelne staral vždy, keď odchádzala na dlhší čas z domu.

Odoberač vzoriek betónu

Niektoré brigády zaujmú práve svojou nezaujímavosťou. Táto práca nemala ďaleko od povestného sledovania schnúcej farby. Spoločnosť zabezpečujúca stavebný a technologický dozor potrebovala na stavbu človeka, ktorého jedinou úlohou bolo odobrať vzorku z betónu privezeného na stavbu raz za hodinu počas 12 hodinového nočného betónovania.

https://www.hurlburt.af.mil/News/Article-Display/Article/507400/housing-construction-update-pouring-concrete/

Ako bonus poslúži fakt, že objednávka na takúto brigádu prišla v dobe, keď zábavná elektronika nebola rozšírená a mobil sa používal iba na telefonovanie. Brigádnik sa teda celú jednu hodinu mohol bezcieľne motať po stavenisku, kým opäť prišla jeho hviezdna chvíľka…

Posol lásky – chodiaci bilboard

Hanblivý muž si na deň Sv. Valentína najal brigádnika, ktorému vyrobil transparent s vyznaním. Brigádnik s ním mal čakať pri odchode z pracoviska tak, aby si ho všimla dáma, ktorou bol objednávateľ očarený. Žena sa však cestou z práce zabávala s kamarátkami, a tak brigádnika s transparentom prehliadla.

[email protected]

Odhodlaný chodiaci bilboard ju musel ešte hodnú chvíľu prenasledovať cez pol mesta, kým sa mu podarilo transparent umiestniť do jej zorného poľa a získať pozornosť. Nevieme, či následne došlo k nejakému zblíženiu medzi aktérmi, každopádne, faktúra za službu bola zaplatená.

Maskoti

Veľmi obľúbená brigáda, ktorá ale vie byť riadne náročná. Hlavne v horúcich letných mesiacoch. Byť zahalený v kostýme od hlavy po päty a pútať pozornosť ľudí, je práca, ktorú si študenti dokážu poriadne užiť. Či je úlohou rozdávanie predmetov alebo len zabávanie okolia, o záujemcov nikdy nie je núdza.

Michel [email protected]

Kto by predsa nechcel chodiť v maske spermie a rozdávať okoloidúcim kondómy? Máša a medveď, hokejový vĺčik Gooly, medvedík Pombär, Palmexman sú len niektoré z úloh, ktoré si slovenskí brigádnici vyskúšali ako maskoti.

Vystávač radu

Staršie generácie to naučil bývalý režim, v súčasnosti sa ale vystávať dlhé rady nikomu nechce. Okrem brigádnikov, ktorí sú ochotní robiť to za peniaze. Keď si človek s veľkou trpezlivosťou a rád čítaš knihy, v takom prípade si ideálny adept na brigádu vystávača radu. Je to brigáda, počas ktorej jednoducho stojíte v rade namiesto človeka, ktorý vás platí.

[email protected]

Čo počas čakania robíš a ako tráviš čas v rade, je čisto len na tebe. V takomto rade sa môžete zoznámiť s kopou nových ľudí, prípadne sa dokonca zdokonaliť v cudzom jazyku, keďže v poslednom čase sa vystávajú hrôzostrašne dlhé rady najmä na cudzineckej polícii.

Len tak sa voziť v aute

Zriedkavá brigáda, ktorá ale určite poteší všetkých fanúšikov automobilizmu. Pri uvádzaní nových modelov určitej automobilky, si importér najal niekoľko brigádnikov, ktorí dostali za úlohu voziť sa počas jedného týždňa po celom Slovensku v nových automobiloch.

https://pixnio.com/transportation-vehicles/cars-automobile/street-modern-car-vehicle-automotive-asphalt-coupe-car

V každom väčšom meste sa mali v kolóne zastaviť na nejakom väčšom parkovisku a dať tak možnosť okoloidúcim do nových áut nahliadnuť či sadnúť si do nich. Obľúbená brigáda, v dnešnej dobe ale hrozí, že si všetky podobné príležitosti uchmatnú influenceri.

Či už ťa láka nejaká netradičná brigáda, alebo skôr preferuješ klasiku, určite sa pozri na web Študentského servisu. Natrafíš tam na pracovné ponuky od výmyslu sveta zo všetkých kútov Slovenska. Ak si hľadáš brigádu, nepochybne si tam nájdeš niečo podľa svojich predstáv.

Tento obsah vznikol v spolupráci so Študentský servis, s r.o.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie zo života, ktoré sú dôkazom toho, že ženy vedia čarovať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME