Najbrutálnejší masoví vrahovia histórie: Béla Kiss

Mrazivý a tajuplný príbeh najdesivejšieho sériového vraha maďarskej histórie.


Rovnako ako na Slovensku, aj na maďarskom vidieku sú obľúbené zabíjačky a zaváranie. Všetko sa ale komplikuje, keď si niekto tieto aktivity spojí v jednu, a prasnicu i uhorky nahradia ľudia. Tento príbeh sa odohral pred sto rokmi, ale pri jeho čítaní človeka mrazí aj dnes!

 

Písal sa rok 1916. V Európe vyčíňala prvá svetová vojna. Rakúsko-uhorská monarchia pri boji na troch frontoch rýchlo vyčerpávala všetky svoje materiálne i ľudské zdroje. Krajina pociťovala nedostatok takmer všetkých tovarov: hlavne kovov, potravín a paliva. Z toho dôvodu boli zásoby od bežného obyvateľstva najprv vykupované, neskôr úradne zabavované. V najväčšej kríze sa konfiškovali aj bežné nástroje každodennej potreby.

 Zdroj: pinterest.com

„Žiaden človek nedokáže dať toľko mažiarov človeku, ako dokáže dať len-„

„KAPITÁN! Už s tým prestaňte!“

Budapeštianska žandárska stanica dostala hlásenie od obyvateľa neďalekého mestečka Cinkota. Bol ním majiteľ domu, ktorý vypratával dom po svojom nájomníkovi, bojujúcom v tom čase na fronte. Povrávalo sa, že ten chlap zahynul. Často sa domov dostávali správy o smrti toho či onoho, no veľakrát išlo o omyly. Meno Béla Kiss totiž bolo veľmi bežné. Nájomná zmluva vypršala, takže nájomcovi bol jeho osud aj tak ukradnutý.

Dnes by sa to už nemohlo stať!

Pri obhliadke domu majiteľ natrafil na viaceré ťažké sudy. Spomenul si, že Béla sa pripravoval na časy nedostatku. V týchto bareloch si prichystal zásoby paliva. Majiteľ domu sa rozhodol veľmi potrebné palivo venovať ťažko skúšanému vojsku.

Už pri predošlej snahe o otvorenie jedného zo sudov zacítil odporný zápach, ktorý vyvolal podozrenie, ktoré viedlo k jeho kontaktovaniu bezpečnostných zložiek. Po príchode detektíva Nagya sa barel podarilo otvoriť. Prítomní sa zo svojho úspechu zrejme dlho netešili, a niektorí svoju zvedavosť možno hneď aj oľutovali. Sud obsahoval telo mladej tmavovlasej ženy, dobre zachované vďaka alkoholovému nálevu. Nebohá sa stala obeťou uškrtenia.

V ostatných šiestich sudoch sa nachádzali pozostatky ďalších šiestich nešťastníčok. Dôkladná prehliadka domu a okolia zvýšila počet mŕtvych na 24. S výnimkou jedného miestneho muža, išlo výhradne o ženy z Budapešti a okolia. Všetky obete sa nachádzali v stave, ako prvá nájdená – zaškrtené, z ich tiel vysaná krv, naložené v konzervačnom alkohole.

Zdroj: scoopnest.com

Nikoly sú naložené v alkohole každú noc z piatka na sobotu.

Hlavným podozrivým za tieto zločiny sa stal už spomínaný nájomník – Béla Kiss.

Kto to vlastne bol?

Béla sa do mesta nasťahoval spolu so svojou ženou Máriou v roku 1912.  V očiach obyvateľov tvorili obľúbený pár. Okrem toho, že Béla bol vyučený klampiar, mal skvelé vedomosti z rôznych oblastí. Zaujímal sa aj o astrológiu a dokonca o okultné vedy. Miestni ho považovali za fešáka, pracovitého, a sčítaného človeka.  Ani okúzľujúci šarm žiaľ nášho okultného klampiara neuchránil pred parohami. 

Zdroj: wikipedia.com

Ešte sa ani neskončil rok 1912 a Mária sa so svojim milencom z Cinkoty úplne vytratili. Bolo to krátko po tom, čo sa na verejnosť dostala správa o jej nevere. Zarmútený Béla tvrdil, že sa spolu pobrali do Ameriky.

Zdroj: turbosquid.com

Amerika?

Ako teda pokračovalo vyšetrovanie?

Vyšetrovatelia vstúpili aj do uzamknutej miestnosti domu, do ktorej mala zakázaný vstup aj pani Jakubecová,  poverená starostlivosťou o dom v čase Kissovej neprítomnosti. Okrem množstva kníh, ktoré sa týkali škrtenia a chemickej konzervácie,  tam objavili veľa ľúbostných listov adresovaných pánovi Hoffmanovi. Vyšetrovateľ Nagy si okamžite nález dokázal spojiť so známym prípadom. Viaceré ženy z Budapešti sa totiž v minulosti vytratili po tom, čo sa stretli s istým tajomným Hoffmanom.

 

Zdroj: cicibebeler.com

Keď dámam sľuboval, že ich počas vášnivej noci poriadne naloží, zrejme si nepredstavovali takýto osud…

Spolu s ďalšími dôkazmi celý príbeh do seba zapadal! Vyšetrovatelia identifikovali viaceré telá a zistili, že medzi mŕtvymi telami sa nachádzala aj Mária a jej milenec. Úrady vydali na Kissa zatykač. Jeho zabíjanie na fronte malo byť prerušené, aby mohol čeliť trestu za zabíjanie domáce.

V októbri 1916 detektív Nagy dostal list. V správe sa písalo, že hľadaný Béla Kiss je pacientom jedného z vojenských lazaretov na okupovanom území v Srbsku. Nagy okamžite nasadol na vlak a vybral sa za horúcou stopou. Po príchode do spomínanej nemocnice našiel už len mŕtve telo. Kiss podľahol týfusu. Svetskej spravodlivosti sa vyhol a potrestať ho mohol už len súd Boží.

Zdroj: kobowritinglife.com

Nagy si ale všimol, že dotyčný nebožtík sa absolútne nepodobá na Kissa!

Prešibaný Béla musel za použitia mŕtvoly druhého vojaka nafingovať svoje úmrtie a uniknúť pred spravodlivosťou.

Kam sa ale podel???

Zdroj: wikipedia.com

Kiss my ass, justice!

Počas intenzívneho pátrania v chaose končiacej vojny a povojnových rokov sa povrávalo všeličo:

  1. Vraj ho niekoľkokrát zhliadli v Budapešti
  2. Zatkli ho v Bulharsku za vlámanie
  3. Zomrel na chorobu v Turecku
  4. Vstúpil do francúzskej Cudzineckej légie (správy o mužovi s menom Hoffman, chvastajúcom sa svojou obratnosťou pri škrtení)
  5. Skúsený newyorský detektív Henry Oswald ho údajne v roku 1932 zazrel v dave, nedokázal ho ale dostihnúť
  6. V r. 1936 newyorská polícia pátrala po upratovačovi, ktorý bol považovaný za Kissa, ale tento muž zmizol bez stopy
  7. Spoľahlivé zdroje uvádzajú, že Kissove vedomosti o kovoch a chemikáliách, a schopnosť precestovať svet v krátkej dobe, mu umožnili vytvoriť  prvú stieraciu mapu

zdroj: zavvi.com

Bélu Kissa, Monštrum z Cinkoty, sa nikdy nepodarilo vyšetrovateľom dolapiť. Nikdy nebol postavený pred súd, aby čelil trestu za ohavné zločiny. Je veľmi pravdepodobné, že vo svojom vyčíňaní pokračoval aj ďalšie roky.

Nie je známe kedy, kde a či vôbec zomrel.

Možno stále žije.

Možno sa pohybuje medzi nami.

Možno svoje obete aj v súčasnosti agilne zvádza za použitia svojho nadpriemerného intelektu a výnimočného šarmu.

Z nich to nebude asi ani jeden…

Zdroje: murderpedia.org; wikipedia.org; nydailynews.com; iiipercent.blogspot.sk

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
41
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Najbrutálnejší masoví vrahovia histórie: Béla Kiss

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image