Najčastejšie situácie, ktoré zažívajú ľudia, ktorí nevedia hospodáriť

Ale netvár sa, veľmi dobre ich poznáš aj ty!

Peniaze, peniaze, peniaze. Niekto im prikladá väčšiu dôležitosť, niekto menšiu. No jedno je isté – bez nich by sa nám žilo naozaj ťažko. Sú najjednoduchším prostriedkom ako si uspokojiť primárne i sekundárne potreby. A niekedy aj terciárne, haha. No vedieť s nimi zachádzať – to je už o niečo ťažšie, najmä so slovenskými výplatami. Euro tam, dve eurá zase sem a sú fuč. Teda, ak neprepočítavaš každé euro, samozrejme. No o takých ľuďoch sa nám dnes písať nechce, my sme sa rozhodli dnešný článok venovať práve tým, ktorí sú na tom s finančným zaobchádzaním o trochu horšie.

1. Hneď v prvý deň výplaty minieš minimálne jej polovicu, ak nie dve tretiny. Jasné, nájom treba platiť, takisto nejaké tie účty, ale čo ten kožuch, nepotrebná drogéria a strieborný náhrdelník s vyrytým menom? Keby to bolo aspoň meno tvojej polovičky a nie tvoje vlastné!

giphy.com (https://media.giphy.com/media/cOhAXzzUlegDK/giphy.gif)

2. Sporiaci účet? Pfff, kto to kedy vymyslel? Obdivuješ tých, ktorí ho majú, no sám si ho nedopraješ, nakoľko vieš ako by to dopadlo. Ty si tie peniaze rád užiješ.

3. Občas máš melancholickú chvíľu, keď sedíš na pohovke a rozmýšľaš, kam sa všetky tvoje peniaze podeli. Keď zistíš, že 95% tvojich výdavkov tvorí jedlo, prebehne ti po líci nenápadná slza. Ty ju však utrieš a hrdo prehlásiš, že to stálo za to.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/e3X9ZcuLp1QgE/giphy.gif)

4. Tankuješ výsostne za 5 euro. Pekne po čiastkach, aby ťa to nebolelo príliš. Radšej pôjdeš na tú zasr*tú pumpu aj 30-krát, ale naraz do nej dvojcifernú sumu ani omylom nevrazíš! To, že to nemá žiaden efekt, si absolútne nepripúšťaš.

5. Niekto vraví, že je ťažký týždeň pred výplatou. No ty to zásadne popieraš. Ťažké sú totiž 4 týždne pred výplatou.

6. Tetovanie máš vybraté už dva roky, len tie peniaze naň odložené sa vždy nejako minú…

7. Možno máš posledných 30 eur na účte, ale ten lístok na najnovší Star Wars vo VIP zóne sebe i svojmu kamarátovi jednoducho dopriať musíš.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/l0Hlwkwp7hOrBlH0c/giphy.gif)

8. A ty by si sa tak veľmi rád zdravo stravoval, no čo keď jeden fresh stojí 4 eurá a malý chicken burger len jedno?

9. Nakupovanie vo výpredajoch považuješ za maximálne rozumné a keď sa pozrieš do zrkadla, nevidíš seba, ale finančného guru. Ešte mi povedz, že na čo ti bude desať slnečných okuliarov, troje škaredé plavky (z ktorých sú ti dve malé) a štyri infantilné obaly na typ telefónu, ktorý vlastne ani nevlastníš?! Neodpovedaj. Mame aj tak povieš, že si tie štyri plné nákupné tašky harabúrd jednoducho naozaj potreboval.

10. Budeme hádať, účet za telefón zaplatíš vždy v posledný deň splatnosti. No dobre, možno ti už niekedy prišla aj nejaká tá upomienka.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/xEp3raFQkgpgY/giphy.gif)

11. A ak máš kredit, tak pravidelne nemáš kredit.

12. Občas rád chodíš i na prechádzky do kníhkupectva. Rád sa pozeráš na knihy, ktoré vieš, že nikdy neprečítaš. A ešte radšej si vždy kúpiš nejakú hovadinu s atraktívnym obalom, aby si mal zo seba lepší pocit. V skutočnosti však bude zapadať prachom na tvojej poličke a plniť funkciu dekorácie.

13. Legendy vravia, že si sa v jeden mesiac pokúsil odkladať peniaze. No taktiež vravia, že prišiel jeden osudný piatkový večer a všetko svoje imanie si minul na zajtrajšiu neznesiteľnú „kocovinu“ celej partie.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/3oFzmqENRBkRTRfLcA/giphy.gif)

14. Posledný deň v mesiaci ti žiaden kamarát nedvíha pre istotu telefón. A ty tak trochu vieš prečo…

15. Google Streets využívaš naplno. Rád sa totiž pozeráš na miesta, na ktoré si si nikdy nenašetril.

16. Vianočné darčeky zo zásady vyrábaš. No niečo ti prezradíme. Ak vidíš v očiach tvojej matky radosť zo snehovej vločky vystrihnutej z papiera pod stromčekom, pretvaruje sa. A prečo? Lebo už máš 25 a je to divné, ty tĺk.

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
36
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Silné ilustrácie japonského umelca, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa nad životom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME