Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Myslíš si, že si na tomto svete už videl naozaj všetko a že už ťa naozaj nemôže nič prekvapiť? Tak ťa vyvediem z omylu. Pokiaľ si ešte nevidel zvracať koňa vo farbách francúzskej trikolóry a nepoznal si niektorý z nasledujúcich nápojov, tak ešte máš rozhodne čo doháňať.

1. Ttongsul – ryžové víno s prímesou detských fekálií

Ak ste sa už za svoj život stihli stať rodičmi, nepochybne ste si aspoň raz pričuchli k špinavej plienke na zadočku svojej drahej ratolesti a mlsne pre seba zašepkali: „Wow, z tohoto by bolo naozaj skvostné víno.“ Alebo… Možno aj nie. Pretože normálnemu človeku, ktorý má všetkých päť pokope, sa asi osr*ný zadok a pozostatky jedla, ktoré už prešlo tráviacim traktom a dokonca ho aj opustilo, nespájajú s oslavou pre chuťové poháriky. Niekomu z Kórey, kto má o koliesko v hlave navyše, však očividne áno a pretavil túto hovienkovo-alkoholovú fantáziu aj do reálnej podoby. Určite sa musíme zhodnúť na tom, že táto bizarnosť musí byť ozaj delikátna.

alchetron.com (https://alchetron.com/Ttongsul)

2. Gilpin Family Whisky a moč diabetikov

Dnešný svet je plný enviromentalistov, ktorí sú presvedčení, že recyklácia je kľúčom k záchrane tejto planéty. Do tejto skupiny sa radí aj James Gilpin, avšak zobral to z nesprávneho, a pre mňa aj celkom nepochopiteľného, konca. James trpí cukrovkou prvého typu, to znamená, že jeho pankreas nefunguje tak, ako by mal a tak si potrebuje pichať inzulín, aby bolo jeho telo schopné spracovať glukózu z potravy. Jedného dňa si však uvedomil zarmucujúci fakt – starší ľudia s cukrovkou, ako napríklad jeho stará mama, vylučujú v moči veľké množstvo cukru a liečiv, ktoré sa nestihli vstrebať, tak prečo to nevyužiť a nespraviť z toho whisky? A bum, rodinný podnik bol na svete a s ním aj tento skutočne jedinečný nápoj.

gizmodo.com (https://gizmodo.com/5630289/this-whiskey-was-made-from-urine)

3. Tezhi sanbian jiu alebo penisový likér

Opäť jedno z ryžových vín, ktorého tajnú ingredienciu by ste najradšej zabudli hneď teraz. A to ešte stále neviete tú najväčšiu perličku, ktorá tento atypický drink dostala do nášho rebríčka. Nápoj totiž neobsahuje jeden druh penisu, dokonca ani dva. V tejto čarovnej tekutine nájdete rovno tri rôzne druhy samčieho pohlavného orgánu a za jej obeť padli psy, tulene a jelene. Na zdravie.

alesessions.com (https://alesessions.com/2018/01/03/odd-spirits-three-penis-wine/)

4. Kokteil s mumifikovaným prstom

V meste Dawson city v Kanade sa nachádza jeden malý podnik, ktorého ponuka je zúžená len na jeden jediný nápoj – Sourtoe. Pokiaľ už máte lekciu z anglického jazyka, ktorá rozoberá časti ľudského tela za sebou (alebo ste si jednoducho len prečítali názov tohto odstavca) tak vám už pravdepodobne dotieklo, že slovíčko „toe“ v tomto prípade neveští nič dobré. A naozaj je tomu tak. Ide totiž o koktail servírovaný s mumifikovaným ľudským prstom z nohy. Objednať si ho môže ktokoľvek, no pri jeho pití musí dodržať jedno jednoduché pravidlo – pery sa musia dotknúť prstu. Mňamka.

hungryforever.com (https://www.hungryforever.com/severed-toe-sourtoe-cocktail-stolen-returned/)

5. Víno s malými myškami

Je to presne také príšerné, ako to znie a proces výroby je ešte odstrašujúcejší ako samotný produkt. Malé živé myši, nikdy nie staršie ako tri dni, sú zaživa ponorené do alkoholu, v ktorom fermentujú niečo vyše roka. Mŕtve hlodavce sa z vína po tomto procese nevyberajú, práve naopak, ostávajú v ňom a po vypití celej fľaše si na nich ľudia v Číne radi pochutnávajú. Niektorí tvrdia, že nápoj chutí ako benzín, no podľa mňa sa to skôr prikláňa k stratenej viere v ľudskú rasu.

verbluffend.com (https://www.verbluffend.com/20-bizarre-alcoholische-drankjes-tequila-met-een-worm-is-er-niks-bij/19/)

6. Whisky zo sobích rohov

Z tohto počinu by sobík Rudolf s červeným nosom rozhodne nebol nadšený. Ak by ste sa to však aj napriek tomu rozhodli vrámci experimentu vyskúšať, buďte opatrní, pretože nápoj je naozaj silný. 50% alkoholu, aby sme boli presní. A vraj vám po ňom na jazyku ostane bylinkovo-drevnatá pachuť… Ktovie, prečo?!

pinterest.com (https://sk.pinterest.com/pin/59954238764863268/)

7. Víno z hadej žlče

V poslednej dobe sa akoby vrece roztrhlo so všetkými tými videami a článkami typu „urob si sám“, pretože všetci milujeme veci, ktoré si môžme zhotoviť vlastnými rukami a omnoho lacnejšie. Preto si myslím, že by bola škoda nezaradiť jeden takýto šikovný návod aj do tohto článku. Zožeňte si živú kobru, rozrežte ju, vyberte jej žlčník a vymačkajte z neho tekutinu. Tú potom zmiešajte s ryžovým vínom a voilá, originálny nápoj, ktorým nepochybne ohúrite všetkých hostí (teda za predpokladu, že vás tá kobra nezniesla z povrchu zemského pri tom, ako ste sa ju snažili zniesť z povrchu zemského vy) je na svete. Naozaj nič komplikované a vhodné aj pre začiatočníkov.

wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/Snake_wine)

8. Kumis

O tomto nápoji teta Wikipédia tvrdí nasledovné – štipľavý penivý nápoj s kyslastou chuťou a ovocnou arómou z fermentovaného kobylieho mlieka. Neviem presne, ktorou cestou šlo to fermentované kobylie mlieko, že po ceste natrafilo na ovocnú arómu, no jedno viem určite. Ak sa ti po týchto riadkoch začali zbiehať slinky, asi by si mal urobiť radikálne zmeny vo svojom živote.

xpat.kz (http://xpat.kz/discussion/309/looking-for-a-kazakh-drink-here)

9. Mezcal z fermentovaných kuracích pŕs

Neviem či ste postrehli, no v poslednej dobe sa v televízii dosť často objavovala reklama na akýsi veľmi účinný čistiaci prostriedok, a marketingové oddelenie výrobcu si očividne povedalo, že nič nepredá ich čistič lepšie ako prsia. Lenže sa to očividne nejako dovrzalo v produkcii a tak sme sa namiesto pevných troječiek pozerali každých desať minút na to, ako cica drhne linku surovým kuracím prsom. A mne sa z toho ježili chlpy. Presne z toho istého dôvodu je pre mňa predstava, že by som mala piť niečo zo surových kuracích pŕs, nepredstaviteľná. Ale pokiaľ vás ťahajú chuťové poháriky týmto smerom, tak nech sa páči, poslúžte si. Už viete, že to existuje.

atlasobscura.com (https://www.atlasobscura.com/foods/mezcal-de-pechuga-chicken-breast-mexico)

10. Chicha a štipka ľudských slín

Nie, naozaj na Profesii nenájdete pracovnú ponuku, v ktorej by vašou jedinou povinnosťou bolo nechať si odsávať sliny, aby mohli byť následne použité na výrobu alkoholu. Ľudské sliny sa do tohto drinku dostávajú celkom iným spôsobom. Jednotlivé ingrediencie, ktoré sú na výrobu potrebné, sa nekrájajú ani nedrtia kuchynskými spotrebičmi, ale… Namiesto toho ich prežúvajú ľudia. Takže ti ako degustátorovi ostáva jediné – dúfať, že si čistia zuby.

dinosauriens.info (http://dinosauriens.info/?u=Articles++BeerAdvocate)

Zdroje: ranker.com, huffingtonpost.com
Titulná fotka: hungryforever.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.