Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Najdôveryhodnejšou inštitúciou na Slovensku sú hasiči

Hasičom plne dôveruje 44 percent respondentov prieskumu.


Najdôveryhodnejšou národnou inštitúciou na Slovensku je Hasičský a záchranný zbor, ktorému plne dôveruje 44 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 35 percent.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý agentúra robila v priebehu apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 opýtaných osobnou aj online formou.

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestnili ozbrojené sily, ktorým úplne dôveruje 14 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 39 percent.

TASR

Samosprávam podľa prieskumu úplne dôveruje 12 percent respondentov a skôr ďalších 39 percent. Polícii zase úplne dôveruje 12 a skôr 35 percent opýtaných. V prípade ďalších inštitúcií však prevažuje nedôvera nad dôverou. Úradu prezidentky podľa prieskumu úplne alebo skôr dôveruje 18, respektíve 24 percent opýtaných, skôr alebo úplne mu však nedôveruje 24, respektíve 26 percent respondentov. V prípade súdov je dôvera dokopy na úrovni 30 percent, nedôvera je však na úrovni 61 percent.

Vláda SR má úplnú alebo čiastočnú dôveru na úrovni 22 percent, nedôvera je však na úrovni 67 percent. Pokiaľ ide o parlament, tam je úplná lebo čiastočná dôvera na úrovni 20 percent respondentov, zákonodarnému zboru však nedôveruje 70 percent opýtaných.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.