Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Najdôveryhodnejšou političkou je Čaputová, Matovičovi rozhodne nedôveruje takmer 70 percent opýtaných

Na druhom mieste dôveryhodnosti sa umiestnil predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini


Najdôveryhodnejšou političkou je prezidentka SR Zuzana Čaputová, ministrovi financií Igorovi Matovičovi rozhodne nedôveruje temer 70 percent opýtaných.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry IPSOS pre Denník N. Šéf rezortu financií sa umiestnil na predposlednom mieste rebríčka. Za prezidentkou, ktorej dôveruje viac ako 43 percent respondentov, sa s 34,4 percentami umiestnil predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Za ním nasleduje s 29,5 percentami predseda strany Smer-SD Robert Fico. Matovičovi rozhodne nedôveruje 69,6 percenta respondentov, rozhodne mu dôverujú tri percentá. Skôr mu nedôveruje viac ako 14 percent účastníkov prieskumu.

Na štvrtej priečke sa umiestnil bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS), ktorému dôveruje a skôr dôveruje dohromady 27 percent respondentov. U bývalého šéfa slovenskej diplomacie sa temer 15 percent opýtaných nevedelo vyjadriť a viac ako 12 percent uviedlo, že ho nepozná. Väčšiu dôveru mu prejavovali voliči strán SaS a Progresívne Slovensko (PS). Vyššiu dôveru mu tiež prejavujú vysokoškolsky vzdelaní ľudia a respondenti z Bratislavského kraja, kde sa umiestnil hneď za Zuzanou Čaputovou.

Korčok sa umiestnil aj pred súčasným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), ktorý skončil na piatom mieste. Rozhodne mu dôveruje čosi vyše piatich percent respondentov, a skôr mu dôveruje 21,6 percenta opýtaných. Predsedovi vlády rozhodne nedôveruje temer 44 percent zúčastnených v prieskume.

Za premiérom sa umiestnil predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorému dôveruje, alebo skôr dôveruje čosi vyše 24 percent opýtaných. Za ním nasledoval predseda strany SaS Richard Sulík, ktorému prejavilo dôveru celkovo 23 percent respondentov. Rozhodne mu ale nedôveruje viac ako 41 percent opýtaných a Kollárovi temer 37 percent.

Za Richardom Sulíkom sa umiestnil Ivan Mikloš, ktorému dôveruje necelých 20 percent opýtaných. Mikloš svoj návrat do politiky vylúčil, no v prieskume predbehol Mikuláša Dzurindu, o ktorého návrate sa politickú scénu sa v poslednom čase diskutuje. Mikloš sa umiestnil na ôsmom mieste, Dzurinda na desiatom, pričom druhému menovanému rozhodne alebo skôr dôveruje niečo vyše 18 percent respondentov.

Rozhodne mu ale nedôveruje 47,2 percenta oslovených, kým v prípade Mikloša je to 36,4 percenta. U Mikloša ale temer 15 percent nevedelo odpovedať. Väčšiu dôveru v nich deklarovali voliči strán KDH a PS, a tiež štyridsiatnici a päťdesiatnici. Medzi nimi sa na deviatej priečke umiestnil predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorému dôveruje dohromady viac ako 19 percent respondentov a rozhodne mu nedôveruje viac ako 48 percent oslovených.

Na predposlednom mieste skončil spomínaný minister financií a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorému rozhodne alebo skôr dôveruje dohromady 10,5 percenta respondentov. Vyjadriť sa k nemu nevedelo 4,1 percenta. Na poslednej priečke sa umiestnil predseda Aliancie Krisztián Forró. V jeho prípade ale 49,5 percenta opýtaných uviedlo, že ho nepozná a temer 16 percent odpovedalo neviem.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť