Najhlúpejšie a najabsurdnejšie rady, aké nájdeš na slovenskom a českom internete

Povery, podvody alebo feministky – vitajte v hlúpejšej časti nášho internetu

Zdroj: pexels.com (https://static.pexels.com/photos/503225/bonfire-fire-man-dancing-503225.jpeg)

Možno sa to stalo už aj vám, že ste na internete narazili na niečo, čo vám prišlo abnormálne hlúpe a nedokázali ste pochopiť, ako je možné, že tomu niektorí ľudia veria. Ako sa ale hovorí „sto ľudí – sto chutí“ a tak sa tieto veci šíria aj dnes, niektoré z nich začínali ako povery, iné sa tvária ako vedecky podložené záležitosti. Tu je výber niektorých periel z nášho internetu.

Urieknutie

Toto je v poverách kapitola sama o sebe. Nazýva sa aj „z očí“, „zočina“ alebo „úrek“ a je pocitom nevoľnosti, ktorý údajne spôsobuje pohľad inej osoby, ktorej v danej chvíli prebehne hlavou nejaká nečistá myšlienka. Myslím, že niektorí z nás by museli chodiť neustále so sáčkami na vracanie, ak by toto malo byť pravdou. A ako sa takéhoto urieknutia môžete zbaviť?

Jeden z najbežnejších spôsobov, aký vám na fórach poradia, je pálenie zápaliek. Postupne zapaľujete zápalky a lámete ich do pohára, ak ste urieknutý, zápalky – uhlíky padnú na dno pohára a vy ste sa očistili. Niektorí ľudia totiž dodnes nazývajú fyziku mágiou.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/halloween-witch-hocus-pocus-Megam1qbwJjz2)

Drastickejšie mamičky, ktoré veria najmä v to, že urieknutie sa týka hlavne detí, im pravidelne potierajú oči ich pocikanou plienkou. Myslím, že by sme sa mali zamyslieť nad tým, aké skvelé mamy všetci máme. Teda ak nepatria do tej poverčivejšej skupiny. Povedal by som ale, že tento spôsob je trošku na hranici s volaním sociálky.

Keď sa piče stretnú, vesmír plačehttp://www.zomriofficial.sk/2017/09/26/ked-sa-pice-stretnu-vesmir-place/

Gepostet von Zomri am Dienstag, 26. September 2017

Spiritualizmus a ezoterika

A teraz nemyslíme ten klasický, ale ten komerčný, ktorý môžete nájsť v médiách. Jedná sa o „magické“ triky za zbohatnutím, šťastím, láskou…skrátka za všetkým, na čo treba vykonať nejakú prácu, ale sme na to príliš lenivý.

Krémy nabité energiou z „meditácie“

Chystajte indulony! (ouca)

Gepostet von Prečo ľuďom hrabe? am Donnerstag, 27. Juli 2017

Inteligentnejší z vás určite vedia, že meditácia je skôr niečo ako vyrovnanie sa so svojou mysľou, prípadne cesta k vyrovnaniu sa s problémami a životom, zjednodušene povedané. No, podaktorí nimi dokážu nabíjať napríklad krémy. Nevedel by to niekto z vás napríklad s mobilnými telefónmi?

Hrnček s „biogenerátorom“

🙂

Gepostet von Prečo ľuďom hrabe? am Sonntag, 4. Januar 2015

Ak odhliadneme od toho, že nevidíme žiaden generátor a veci, ktoré by údajne mal liečiť dokáže napraviť z veľkej časti aj dobrý bylinkový čaj, tak sa jedná o celkom pekný kúsok keramiky. Na druhú stranu trošku predražený, nemyslíte? 😉

MMS – chloritan sodný

Jedná sa o kvapky alebo liek, ktorý údajne lieči hepatitídu, maláriu, herpes, tuberkulózu, rakovinu, sklerózu multiplex, AIDS, neplodnosť, lenivosť, hlúposť a ak chvíľu počkáme, možno ľudí vylieči aj z toho, aby verili každej sprostosti, ktorú si prečítajú na internete.

(náš starší článok: http://www.lovcisarlatanov.sk/parazity-pani-blahovej/ )

Gepostet von Lovci šarlatánov am Samstag, 27. Dezember 2014

Olejček na peniaze

Legendy hovoria, že týmto olejčekom sa potierajú solárkomodelky na bielom gauči, ale neviem čo je na tom pravdy…

Gepostet von Demotivacia am Dienstag, 10. Oktober 2017

Niektorí z nás tvrdo makajú na každé euro, tí ostatní ho radšej poriadne zamastia. Na druhú stranu, kto z nás si denne „nevizualizuje“, ako k nemu prichádzajú peniaze? 🙂

Medicína

Konšpiračné teórie sa samozrejme dotýkajú aj medicíny. Kde ľudia nepochybujú o vojne v Iraku alebo chemtrails, nastupujú vakcíny a očkovania, ktorými sa údajne mocnosti tohto sveta snažia ovládať, regulovať alebo zničiť ľudské pokolenie. Samozrejme za tým hľadajte reptiliánov.

A je to vonku!

Gepostet von Prečo ľuďom hrabe? am Samstag, 5. Juli 2014

Táto dáma to s vakcínami dotiahla trošku ďalej. Podľa jej slov sú deti vakcínami vyvražďované, kvôli obchodu s orgánmi. Celkom známa konšpiračná teória, vedeli ste ale, že tieto orgány nepoputujú k iným ľuďom ale k Tetanom alebo Xenuom (názvy vakcín) čo sú, údajne mimozemské rasy žijúce v inej galaxii? Tieto vakcíny vraj spôsobia, že sa jednotlivé orgány pretransformujú, aby sedeli na ich zelené slizké telá.

Určenie pohlavia

Človek sa bojí spýtať ako sa to zisťuje. Ďakujeme za zaslanie.(Obézny chrapúň)

Gepostet von Prečo ľuďom hrabe? am Donnerstag, 12. Oktober 2017

Jedná sa vlastne o zmiešanie vlastného moču so sódou a na základe chemickej reakcie sa určí pohlavie. No, ak niektorí považujú fyziku dodnes za mágiu, tak po tomto by sa v hrobe obracal aj Nicolas Flamel.

Chemoterapie

Čo by ste jej odporučili vy?

Gepostet von Prečo ľuďom hrabe? am Mittwoch, 14. Mai 2014

Je samozrejme mimoriadne ťažké zmieriť sa so skutočnosťou, že má niekto rakovinu, najmä ak ide o niekoho blízkeho alebo priamo o vás. Je rovnako pochopiteľné odsúdiť chemoterapie – mnohí z nás už videli, čo dokážu človeku spôsobiť, pretože sa jedná o spôsob liečby, ktorý si moc nevyberá a okrem buniek, ktoré má zabiť, zabije aj mnoho takých, ktoré zabiť nemá. O liečbe plynom som ale, priznám sa, doteraz nepočul. Každopádne „mafia v bielom“ sú tiež len ľudia, a aj keď sa to podaktorým nezdá, ťažko si vyberú inú liečbu, keďže ich veľa na výber nemáme.

Votrelec vs. Predátor

Nie sú bublinky ako bublinky…

Gepostet von Prečo ľuďom hrabe? am Montag, 22. September 2014

Ehm…čo? Ak odhliadneme od faktu, že je rybí tuk skutočne nechutná záležitosť, tak tento príspevok pripomína námet na film o Votrelcovi. A vedeli ste, že taký parazit vám môže spôsobiť aj depresiu? Navrhujem, aby ste sa s ním skúsili nejako udobriť alebo sa skamarátiť. Skôr ako sa vytrhne z vášho hrudníka a pokúsi sa zabiť Ripleyovú.

Feministické povery

Na záver si povieme o feministických „poverách“. Teraz nemyslím tie slušné feministky, ktoré bojujú v rôznych krajinách za zrovnoprávnenie žien, pretože miestne zákony sú skutočne zastaralé, diskriminujúce a obmedzujúce, ale o tých, ktoré svojimi činmi priam znevažujú a diskriminujú všetkých mužov bez ohľadu na to, či vôbec na nejakú takúto frigidne založenú dámu nejako zaútočili. Nie sú to síce priamo povery, no tieto dámy ich na svojich fórach šíria veľmi podobným spôsobom, a sú to v podstate úplne rovnako nehodnotné sprostosti.

„Zastavte YouTube a zoofilii s krtečkem!!!“

Autorka tohto topicu sa snaží varovať pred…no…vlastne naozaj netuším pred čím, túto časť som kedysi videl a len matne si ju pamätám, ale pre tieto dámy je jediným pohoršením vôbec vidieť nahého muža a pre autorku to, že toto video videla jej 15-ročná dcéra na Youtube. Ako môžete vidieť na obrázku, jednalo sa o neskutočne pohoršujúcu skúsenosť. Do dnešného dňa sa o to úbohé dievča musí starať denne 7 doktorov.

imgur.com (https://imgur.com/gallery/i1LJaSa)
„Jídlo a feminismus: Závadná jídla a grilování“

Čo môže mať feminizmus s varením pýtate sa? Asi chápete spojitosť s kuracími prsiami alebo párkami a klobásami. V tomto topicu sa ale vysvetľuje, že rovnako dekadentná je aj grilovaná makrela, ktorá je údajne nami, strašnými mužmi, už storočia šľachtená, aby zmenila tvar a vyzerala ako penis. Nejako mi nejde úplne do hlavy, prečo práve muži chcú, aby vyzerali ryby ako penis. Na záver článku si ešte môžete samozrejme prečítať o tom, že vlastne celé grilovanie bolo vymyslené preto, že my, muži, vlastne nevieme variť. Radšej si na takéto stránky dajte pozor. Človek nikdy nevie, či má viac plakať alebo sa smiať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thrones-sausage-ramsaysausage-LXP19BrVaOOgE)

Zdroje: nanicmama.sk, feministky.com
Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
21
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
30
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 viet, ktoré nechceš počuť, keď si po opici

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME