Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 1.2.2023
sk
Tatiana
, Táňa
cz
Hynek

Najhlúpejšie úmrtia za rok 2022: Svet pozná víťazov Darwinovej ceny

Víťazi nelichotivej ceny sú známi.

Ľudia často dochádzajú k záveru, že svet patrí hlupákom. Duševne chudobným tvorom, ktorým sa aj napriek ich stupidite darí a na svoju hlúposť nikdy nedoplácajú. Nemusí to tak byť vždy a veľakrát sa absencia múdrosti stáva človeku osudnou.

Darwinova cena je ocenenie, ktoré každoročne získavajú ľudia, ktorí sa vďaka svojej hlúposti sami pripravili o život alebo aspoň o schopnosť reprodukcie. V duchu Darwinovej evolučnej teórie tak spravili ľudstvu službu a prispeli k očisteniu genofondu.

Toto sú ocenené prípady za rok 2022:

Nepriestrelný Macbook

Kto sleduje pôsobenie ruských ozbrojených síl na Ukrajine, ten si určite všimol, že jediná vec, ktorej nedostatok určite nehrozí, sú sprosté nápady. Je zdokumentovaných veľa prípadov fatálnych pochybení ruských veliteľov či individuálnych vojakov, ktoré viedli k stratám na životoch.

V Irpini bolo objavené telo mŕtveho ruského vojaka, ktorého vesta bola veľmi zaujímavá. Namiesto ochranného plátu v nej mal totiž vložený MacBook, zrejme nájdený nehanebne ukradnutý z ukrajinskej domácnosti. Je otázne, či by tomuto nešťastníkovi vesta s ochranným plátom život zachránila, je však jasné, že nahrádzať ochranné prostriedky spotrebnou elektronikou je veľmi neštandardný postup.

Zachránili ho, aby sa mohol utopiť

Hovorí sa „dvakrát do rovnakej rieky nevstúpiš“, nie „dvakrát do rovnakého jazera nevstúpiš“. 39-ročný Američan Pastor Shawn mal veľké šťastie, keď sa ho záchranárom podarilo vyzdvihnúť z jeho potápajúceho sa člnu na jazere Seminole.

Niekomu takýto zážitok stačí na to, aby sa na vodu už nikdy nevrátil. Alebo aspoň, aby sa poučil a nosil záchrannú vestu. Shawnovi však nie. Hneď, ako to bolo možné, zavolal kamošovi, nech mu pomôže vytiahnuť z jazera jeho čln. Tentoraz sa čln potopil úplne a spolu s ním aj Shawn.

Skok viery

Chlapík katastrofálne precenil svoje sily a doplatil na to. Tento príbeh je naozaj úplne jednoduchý. Holandský futbalista Mourad Lamrabatte si myslel, že skok do mora z 30-metrov vysokého útesu bude pôsobivý kúsok. Mal pravdu! Získal vďaka nemu Darwinovu cenu!

30 metrov je skutočne veľká výška a pri páde do vody z takejto výšky je telo vystavené silám podobným pri náraze automobilu. Futbalista kvôli vlastnej hlúposti prišiel o život vo veku 31 rokov.

Darwinove ceny, najhlúpejšie úmrtia za rok 2022
Shutterstock
vojnový film, klišé

Odporúčame prečítať:

Nerealistické klišé, s ktorými sa pravidelne stretávame vo vojnových filmoch

Obranný systém supermarketu

Ako najlepšie zabezpečiť obchod pred zlodejmi? Kvalitnými zámkami? Senzormi pohybu? Kamerami? Tým najspoľahlivejším a najabsolútnejším sa v tomto prípade javí gravitácia. Šokujúceho prekvapenia sa dočkali pracovníci talianskeho obchodu, keď pri odpratávaní kopy balíkov fliaš objavili mŕtvolu.

Vyšetrovanie za využitia kamerového záznamu ukázalo, že išlo o dobre známeho 46-ročného miestneho grázla. Počas Veľkej noci sa mu podarilo vkradnúť sa do zatvoreného obchodu. Ako si tak obhliadal priestory, troška mu vysmädlo – rozhodol sa vziať si fľašu balenej vody, pričom na seba zhodil celú vežu balíkov, ktoré ho zaživa pochovali.

Darwinove ceny, najhlúpejšie úmrtia za rok 2022
Shutterstock

NEVSTUPUJ, LEBO ZOMRIEŠ! Vstúpil, zomrel

Staroba často neznamená múdrosť, ale skôr len falošný pocit múdrosti. Ako inak by sa dalo vysvetliť to, že 75-ročný muž sa napriek všetkým varovaniam rozhodol navštíviť prírodný park plný sopiek a lávy. V ceste mu stáli cedule, ktoré doslova hovorili, že za týmto bodom je prítomné vysoké riziko smrti.

Tvrdohlavosť sa stala mužovi osudnou. Jeho telo bolo nájdené osem hodín po tom, ako rodina nahlásila stratu kontaktu.

Darwinove ceny, najhlúpejšie úmrtia za rok 2022
Shutterstock

Hadia vzbura

Opäť obrovské precenenie vlastných schopností. Keď polícia nájde mŕtve telo v dome, kde sa nachádzalo asi 124 hadov, nie je ťažké uhádnuť, ako sa nebožtík pobral na onen svet. David Riston zomrel po uhryznutí jedovatým hadom, ktorého neustrážil.

Zdá sa, že o hady sa celkom dobre staral a poskytol im podmienky, aké sa čo najviac podobajú ich prirodzenému prostrediu. Napriek tomu asi nie všetky boli spokojné. Pri takom obrovskom počte zvierat sa ľahko mohlo stať, že jeden z hadov sa vybral na vandrovku bez toho, aby o tom David vôbec tušil…

Darwinove ceny, najhlúpejšie úmrtia za rok 2022
Shutterstock
Matt Damon, Luciana Barroso, herec, manželstvo

Odporúčame prečítať:

5 svetových celebrít, ktoré sa zosobášili so svojimi fanúšikmi

Čistá hlúposť!

Auto môže človeka zabiť rôznymi spôsobmi, avšak samozrazenie patrí medzi tie vzácnejšie. Ešte väčšou špecialitou je samozrazenie v autoumyvárni. Muž z Las Vegas zahynul po tom, čo vyskočil z vlastného auta počas toho, ako prechádzalo autoumyvárňou.

Jeho telo sa zachytilo medzi automobil a stroje a našiel ho až ďalší zákazník autoumyvárne. Už mu nebolo pomoci. Zvláštnosťou je, že čistiace stroje ani neboli zapnuté, nie je preto jasné, čo si muž od návštevy zariadenia sľuboval. Tiež by bolo dobré poznať odpoveď na otázku, prečo vlastne vyskočil z idúceho auta.

Darwinove ceny, najhlúpejšie úmrtia za rok 2022
Shutterstock
 1. Ktorý prípad považuješ za najbizarnejší?

  1. Nepriestrelný Macbook
  2. Zachránili ho, aby sa mohol utopiť
  3. Skok viery
  4. Obranný systém supermarketu
  5. NEVSTUPUJ, LEBO ZOMRIEŠ! Vstúpil, zomrel
  6. Hadia vzbura
  7. Čistá hlúposť!
  1451 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť