Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Veľa z nás, či už počas štúdia alebo po skončení školy, bolo rado, že má v cudzom meste kde hlavu skloniť. Hlavne my, prisťahovalci z druhého konca Slovenska, to poznáme.

A tak mnohokrát skočíme po prvej ponuke bývania, aká sa nám naskytne, a to nám občas prinesie aj neznesiteľnú spolubývajúcu grátis. V tomto článku sme vymedzili niekoľko typov „zožieračiek nervov“, na ktoré si buď zvykneš alebo ich totálne znenávidíš.

Season 9 Fight GIF by Friends - Find & Share on GIPHY

1. Všeznalá

Typ osobnosti, s ktorou je spolužitie prípustné iba v prípade, že dokážeš 80% prijatých informácií vypúšťať ihneď von. Všade bola, všetko videla a okúsila. A ak nie ona, tak jej babka, mamka alebo prateta určite.

Pokiaľ potrebuješ radu, síce hlavne vtedy, keď ju nepotrebuješ, je na ňu spoľahnutie. Či sa to už týka vzťahov, varenia, vyrážky na čele, u nej sa nájde vždy dostatok „múdrostí“.

Pripomína ti tvoju babku, avšak tá ti dá okrem životných poučení aj fajnovú bábovku a koláčiky, čiže v tomto prípade si už ochotná a pripravená lavínu múdrostí zvládnuť. No od rovesníčky a zároveň cudzieho človeka to skutočne oželieš.

Pexels (https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/bruneta-clovek-dievca-dospely-264486/)

2. Párty samica

Zábava a alkohol možno nie sú cudzie ani tebe, aj to patrí k mladosti, avšak tento typ spolubývajúcej má „pařbu“ každý deň. Párty robí pravidelne na byte, samozrejme, väčšinou bez opýtania. A ty by si sa možno aj rada pridala, keby si na druhý deň nemusela vstávať do práce.

Tieto párty ženy sú hlavne vysokoškoláčky, ktorých zmeškané prednášky a cviká možno nezabijú a zo školy ich kvôli nim nevyhodia, keďže školský systém je na niektorých slovenských univerzitách nastavený jemne povedané… benevolentne. Lenže tvoj šéf ťa pokojne, bez výčitiek svedomia a s úsmevom na tvári, pošle kade ľahšie, keď zaspíš dvakrát/trikrát kvôli tomu, že na byte bol žúr…

Med Mhamdi / Unsplash (https://unsplash.com/photos/-3J3wV_b0q4)

3. Neempatická fajčiarka

Cigaretka ku kávičke je pre každého fajčiara veľmi pekný rituál, ale pokiaľ má človek spolubývajúceho, ktorý nikotínu neholduje, je fajn brať naňho ohľad. To znamená, že keď ide fajčiť na balkón, zatvorí ho a snaží sa nevydymovať spoločné priestory.

Vďaka pravidelnému vetraniu a ohľaduplnosti sa dá všetko zvládnuť, lenže niektorí ľudia týmito vlastnosťami nevynikajú, čiže všetky tvoje veci v spoločných priestoroch smrdia ako špak.

Timothy Paul Smith / Unsplash (https://unsplash.com/photos/_z8isp4cTfI)

4. Ufrflaná stará dievka

Typ ženskej, ktorej stále niečo vadí. Áno, každá máme svoje obdobie, v ktorom dokážeme zhejtiť čokoľvek. Ale tento typ dámičky je trošku vyhrotenejší prípad a pre spolubývanie úplne najhorší. Vadí jej to, že dýchaš, že je magnetka na chladničke položená na krivo a že aj koberček pred dverami je položený na krivo.

Nenávidí každého chlapa, iné ženy, susedovho psa, proste všetko existujúce. Každý robí všetko zle a celý svet je na ho*no. Väčšinou v živote takejto žienky niečo absentuje. Áno, zvyčajne je to sex a so svojím osobným peklom je odhodlaná sa s tebou podeliť.

Takže tu ostávajú iba dve možné riešenia. Buď jej nájdeš nejakého výkonného „búchača“, ktorý jej vyženie diabla z tela veľmi pekným spôsobom a ona upokojí hormón alebo sa pobalíš a dáš tvojej „šikanátorke“ čau a pa.

Ben White / Unsplash (https://unsplash.com/photos/qYanN54gIrI)

5. Nočná telefonistka

Či už sú to nočné debaty na štýl „ťuťuli muťuli“ alebo ohováračky s kamoškou, v každom prípade je to otravné a sebecké. Hlavne, keď zdieľate jednu izbu a „kamoška“ nerozumie tomu, že aj keď šepká, je to počuť. A veľmi.

Tai’s Captures / Unsplash (https://unsplash.com/photos/5bSkIdSe_mQ)

6. Falošnica

Nezáleží na tom, či jej vadí mokrá dlážka na zemi po tvojej sprche alebo zle pribuchnuté dvere na byte. V každom prípade ti to nikdy nepovie do očí, ale zásadne vždy poza chrbátik. Čiže, ak máte ešte na byte/izbe niekoho okrem vás dvoch, zverí sa každému.

Samozrejme, všetci sa občas dopustíme niečoho, čo druhej osobe vadí, ale je až taká challenge povedať priamo: „Utri si to po sebe,“ alebo „Mohol by si si dať na to pozor?“ Extra špeciálna „odroda“ spolubývajúcich radšej vytvorí skupinu na facebooku, kde ti napíše, čo si urobila zle. Pred tebou a ďalšími XY osobami.

Ben White / Unsplash (https://unsplash.com/photos/s1ihVBg5tbI)

7. Miss humusáčka

Poriadok je pre ňu cudzia veličina a podprsenku si je schopná hodiť aj na sporák. Slečna pestovaného vzhľadu s dlhými nechtíkami nedopustí jednu nezrovnalosť na svojom vycibrenom looku, ale že by sa okolo nej mohlo pokojne ubytovať stádo svíň, to jej vôbec neprekáža. Jej hromady zápachajúceho riadu vo vašom obydlí budú dovtedy, pokiaľ sa ich za ňu neodhodláš umyť ty sám.

Rex Roof / Flickr (https://www.flickr.com/photos/rexroof/3339888585)

8. Sexuchtivá

Či už si do vášho príbytku vodí príležitostné známosti alebo frajera, každopádne ti je vrcholne nepríjemné, keď sa vedľa spoločne oddávajú vášni, vydávajúc pri tom zvuky ako amazonský kmeň pri love opíc.

A teraz sme spomenuli ešte tu priaznivejšiu situáciu, počas ktorej sexujú v izbe vedľa, nie v priestore, ktorý zdieľaš spoločne s ňou a, nedajbože, za tvojej prítomnosti. Pretože áno, aj také ľudské indivíduá ešte stále obývajú našu planétu a dokonca sa s nimi delíme o kyslík.

Maddi Bazzocco / Unsplash (https://unsplash.com/photos/519z6xuiMxc)

Rada na záver: keď „vychytáš“ akokoľvek neprispôsobivú alebo na prvý pohľad nesympatickú spolubývajúcu, snaž sa to vyriešiť s chladnou hlavou a daj tomu čas. Keby ani ten a družná debata pri vínku nič nevyriešili, tak bude asi lepšie sa poobzerať po novom bývaní. Do pokoja na duši sa oplatí investovať.


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.