Najkrajšie ohňostroje na svete: kam vyraziť za oslavami Nového roka?

Tipy na miesta, kde sa oplatí stráviť silvestrovskú noc.

Zdroj: profimedia.sk

Možno ťa už nebaví byť každý rok na Silvestra doma, váľať sa v posteli s chlebíčkami a jednohubkami v náručí a o polnoci ísť „streliť“ nejakú tú petardu a spať. Čo tak to zmeniť, vyskúšať zahraničie a prežiť oslavy Nového roka netradične?

Zozbierali sme pre teba pár tipov na miesta, kde sa ti naskytne pohľad na tie najkrajšie silvestrovské panorámy. Keď to už nestíhaš, minimálne sa môžeš pokochať a nabrať inšpiráciu do budúceho roka.

Budapešť (Maďarsko)

Mnohí navštevujeme Maďarsko prevažne v letných mesiacoch, no má čaro aj v tomto období. Hlavné mesto Budapešť nie je chudobné na krásne historické pamiatky a pohľad z námestia na maďarský parlament počas silvestrovskej noci rozhodne stojí za to.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt budapest ohnostroj
https://pixabay.com/sk/photos/budapest-parlament-pod%C4%BEa-ma%C4%8Farsko-655216/

Paríž (Francúzsko)

Nie každému hlavné mesto Francúzska učarovalo, no komu áno, alebo pre tých, ktorí tam ešte neboli, je Silvester skvelý čas na nápravu. Tamojšie ohňostroje skutočne stoja za to a cestou môžeš navštíviť aj rôzne turistické atrakcie, ktorých je v Paríži naozaj dostatok.

Aj keď je pravda, že teraz sú letenky o niečo drahšie ako v bežné dni, no internet ponúka mnoho zliav a Silvester v Paríži má naozaj svoje čaro.

Benátky (Taliansko)

Poslednú noc v roku si môžete užiť aj v romantických Benátkach a vychutnať si nádherný ohňostroj na Námestí svätého Marca. Okrem toho si netreba nechať ujsť prechádzku pri Riva degli Schiavoni, Riva Ca‘ di Dio, Riva San Biagio alebo Riva dei Sette Martiri, kde sú tie najkrajšie výhľady.

Berlín (Nemecko)

Najväčšia nemecká silvestrovská párty sa koná každý rok pri Brandenburskej bráne v Berlíne, tento rok už po dvadsiatypiatykrát. Párty zóna pre veľkolepé novoročné predstavenie sa rozprestiera na Straße des 17. Juni, od Brandenburskej brány po Malú hviezdu.

Každý rok stovky tisíc návštevníkov z celého sveta oslavujú koniec starého roka a začiatok nového roka na „párty míli“ živou hudbou, ohňostrojom a otvorenou diskotékou.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:New_Year_Berlin.jpg

Viedeň (Rakúsko)

Do Viedne to máme z nášho hlavného mesta skutočne iba chvíľu a silvestrovská zábava v centre mesta určite bude stáť za to. 31. decembra sa staré mesto premení na veľkú spoločenskú zónu, a to od 14:00 do 2:00. Silvestrovská trasa v centre Viedne, na Rathausplatz a v Prater zaručuje najlepšiu zábavu. O polnoci sa tam koná pompézny ohňostroj.

Sydney (Austrália)

Ohňostroje v Sydney sú známe svojou veľkoleposťou. Ako informovala agentúra DPA, minulý rok sa spotrebovalo na silvestrovskú oslavu 8,5 ton pyrotechniky v hodnotení prepočte 3,7 miliónov dolárov. Austrálčania zrejme na pyrotechnike neradi šetria a vítajú Nový rok vo veľkom štýle.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ohňostroj sydney
https://pixabay.com/

Praha (Česká republika)

Hlavné mesto našich českých bratov dobre pozná väčšina z nás. V „stovežatej“ je naozaj široká škála možností ako a kde stráviť silvestrovskú noc. Ako informoval český denník Blesk, bohatý program na Staromestskom námestí začne o 16:15 a potrvá do polnoci za sprievodu živej hudby aj DJ-a.

Okrem toho, Praha je známa bujarým nočným životom, čiže mnohé tamojšie podniky budú na oslavy Nového roku poriadne pripravené. Ponuka barov so silvestrovským programom je rozmanitá (napr. Lucerna music Bar, Futurum, Rock Kafe, Roxy,…).

Moskva (Rusko)

Prežiť poslednú noc v roku v tejto svetovej metropole musí byť určite unikátny zážitok. Na Červenom námestí bude, keď odbijú hodiny Kremeľského orloja, nachystaný už tradične veľkolepý ohňostroj. Počas odbíjania hodín by ste si mali podľa tradície niečo zaželať a vďaka „čaru“ silvestrovskej noci sa vám to musí zaručene splniť!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt moskva ohnostroj
https://sk.wikipedia.org/
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Múdre predsavzatia, ktoré by si mal dať každý z nás

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME