Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Možno ťa už nebaví byť každý rok na Silvestra doma, váľať sa v posteli s chlebíčkami a jednohubkami v náručí a o polnoci ísť „streliť“ nejakú tú petardu a spať. Čo tak to zmeniť, vyskúšať zahraničie a prežiť oslavy Nového roka netradične?

Zozbierali sme pre teba pár tipov na miesta, kde sa ti naskytne pohľad na tie najkrajšie silvestrovské panorámy. Keď to už nestíhaš, minimálne sa môžeš pokochať a nabrať inšpiráciu do budúceho roka.

Budapešť (Maďarsko)

Mnohí navštevujeme Maďarsko prevažne v letných mesiacoch, no má čaro aj v tomto období. Hlavné mesto Budapešť nie je chudobné na krásne historické pamiatky a pohľad z námestia na maďarský parlament počas silvestrovskej noci rozhodne stojí za to.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt budapest ohnostroj
https://pixabay.com/sk/photos/budapest-parlament-pod%C4%BEa-ma%C4%8Farsko-655216/

Paríž (Francúzsko)

Nie každému hlavné mesto Francúzska učarovalo, no komu áno, alebo pre tých, ktorí tam ešte neboli, je Silvester skvelý čas na nápravu. Tamojšie ohňostroje skutočne stoja za to a cestou môžeš navštíviť aj rôzne turistické atrakcie, ktorých je v Paríži naozaj dostatok.

Aj keď je pravda, že teraz sú letenky o niečo drahšie ako v bežné dni, no internet ponúka mnoho zliav a Silvester v Paríži má naozaj svoje čaro.

https://www.instagram.com/p/B1ysHJnAC2I/?igshid=1gb6eb3kmls09

Benátky (Taliansko)

Poslednú noc v roku si môžete užiť aj v romantických Benátkach a vychutnať si nádherný ohňostroj na Námestí svätého Marca. Okrem toho si netreba nechať ujsť prechádzku pri Riva degli Schiavoni, Riva Ca‘ di Dio, Riva San Biagio alebo Riva dei Sette Martiri, kde sú tie najkrajšie výhľady.

https://www.instagram.com/p/B0LbrjJnHvw/?igshid=1j8suwsv1xji

Berlín (Nemecko)

Najväčšia nemecká silvestrovská párty sa koná každý rok pri Brandenburskej bráne v Berlíne, tento rok už po dvadsiatypiatykrát. Párty zóna pre veľkolepé novoročné predstavenie sa rozprestiera na Straße des 17. Juni, od Brandenburskej brány po Malú hviezdu.

Každý rok stovky tisíc návštevníkov z celého sveta oslavujú koniec starého roka a začiatok nového roka na „párty míli“ živou hudbou, ohňostrojom a otvorenou diskotékou.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:New_Year_Berlin.jpg

Viedeň (Rakúsko)

Do Viedne to máme z nášho hlavného mesta skutočne iba chvíľu a silvestrovská zábava v centre mesta určite bude stáť za to. 31. decembra sa staré mesto premení na veľkú spoločenskú zónu, a to od 14:00 do 2:00. Silvestrovská trasa v centre Viedne, na Rathausplatz a v Prater zaručuje najlepšiu zábavu. O polnoci sa tam koná pompézny ohňostroj.

https://www.instagram.com/p/BdaO2RYFGgz/?igshid=1jbvi7ykhoyqg

Sydney (Austrália)

Ohňostroje v Sydney sú známe svojou veľkoleposťou. Ako informovala agentúra DPA, minulý rok sa spotrebovalo na silvestrovskú oslavu 8,5 ton pyrotechniky v hodnotení prepočte 3,7 miliónov dolárov. Austrálčania zrejme na pyrotechnike neradi šetria a vítajú Nový rok vo veľkom štýle.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ohňostroj sydney
https://pixabay.com/

Praha (Česká republika)

Hlavné mesto našich českých bratov dobre pozná väčšina z nás. V „stovežatej“ je naozaj široká škála možností ako a kde stráviť silvestrovskú noc. Ako informoval český denník Blesk, bohatý program na Staromestskom námestí začne o 16:15 a potrvá do polnoci za sprievodu živej hudby aj DJ-a.

Okrem toho, Praha je známa bujarým nočným životom, čiže mnohé tamojšie podniky budú na oslavy Nového roku poriadne pripravené. Ponuka barov so silvestrovským programom je rozmanitá (napr. Lucerna music Bar, Futurum, Rock Kafe, Roxy,…).

https://www.instagram.com/p/BsGnOsmF5HW/?igshid=bkoqguif90ce&fbclid=IwAR24pPM8GcQes2uDG042f7ZyBm4zL6IEq0iiT-wtGaiFGLXU4zkjZHwtvt0

Moskva (Rusko)

Prežiť poslednú noc v roku v tejto svetovej metropole musí byť určite unikátny zážitok. Na Červenom námestí bude, keď odbijú hodiny Kremeľského orloja, nachystaný už tradične veľkolepý ohňostroj. Počas odbíjania hodín by ste si mali podľa tradície niečo zaželať a vďaka „čaru“ silvestrovskej noci sa vám to musí zaručene splniť!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt moskva ohnostroj
https://sk.wikipedia.org/

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.