Najlepší film roka prichádza do kín. Oscarová Zelená kniha si vás získa humorom aj ľudskosťou

Nezvyčajný skutočný príbeh si odniesol troch Oscarov. Teraz ho môžete vidieť aj vy.

Dráma s komediálnymi prvkami Zelená kniha len pred pár dňami zabodovala na tohtoročných Oscaroch. Snímka režiséra Petera Farrellyho si odniesla sošky za najlepší pôvodný scenár, najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe (Mahershala Ali) a najlepší film. Zelená kniha rozpráva skutočný príbeh jedného nezvyčajného priateľstva, ktoré sa odohráva v Amerike 60. rokov.

Bývalý vyhadzovač s talianskymi koreňmi Tony Vallelonga (na Oscara nominovaný Viggo Mortensen) sa pretĺka životom a potreboval by nejakú dobre platenú prácu. Príležitosť slušne si zarobiť sa mu naskytne, keď dostane ponuku robiť asistenta a osobného šoféra geniálnemu černošskému klavíristovi Donovi Shirleymu na turné po juhu Spojených štátov.

Tam však vo veľkom prebieha rasová segregácia a preto by to pre Shirleyho nemuselo byť úplne bezpečné. Tony tak bude pracovať aj ako jeho bodyguard. Má to však ďalší háčik: Sám Tony je silný rasista a ani povahovo nemôže byť Shirleymu vzdialenejší. Na ich spoločnej ceste si však obaja rozdielni muži začnú k sebe nachádzať cestu, a to aj napriek počiatočným predsudkom.

Zelenú knihu si ešte pred jej oscarovým triumfom zamilovali kritici a vyzdvihovali na nej jej silný proti-rasistický apel, humanistické vyznenie, ako aj výborné dialógy a fantastických hercov. Dostal ich aj skvelý nenútený humor. Na Slovensku si môžete túto vynikajúcu snímku vychutnať už od 7. marca 2019. Vyrazíte do kina?

Titulná fotka: Universal Pictures

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Iracionálne objekty, ktoré nám ako malým naháňali najväčší strach

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME