Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš
V spolupráci s CinemArt
Zdroj: ©CinemArt

Najlepší slovenský film roku? Mrazivá dráma Piargy vstupuje do kín

Lákavá dráma si odbije premiéru už tento týždeň.

Ambiciózne slovenské filmy treba vždy oceniť a podporiť! Jedným takým je aj atmosférická ľúbostná dráma Piargy, ktorú natočil Ivo Trajkov podľa rovnomennej novely Františka Švantnera. A zdá sa, že pôjde o naozaj parádny zážitok. V tomto článku si film predstavíme trochu podrobnejšie.

Príbeh zakázanej lásky

Príbeh sa odohráva v dedine Piargy. Mladá a krásna Juliša (Judit Bárdos) túži uniknúť z chudoby a vydá sa za Martina (Daniel Fischer), syna najbohatšieho statkára. V jeho rodine však vládnu striktné pravidlá a Juliša musí čeliť aj tlaku svokry a násilníckym zvodom svokra (Attila Mokos).

Napriek tomu sa však do otca svojho manžela zamiluje a vzniká tak milostný trojuholník, ktorý má potenciál zničiť celú rodinu. Aby toho nebolo málo, o tajomstve sa čoskoro dozvedia aj ďalší ľudia a chcú ho zneužiť pre svoje vlastné ciele…

Okrem spomenutých hercov sa vo filme objavia aj Lucia Siposová, Lucie Klein Svoboda, Jana Oľhová, Jana Kvantiková, Peter Nádašdi, Lucia Vráblicová či Marián Geišberg. Trailery lákajú na poriadne atmosférickú a emotívnu drámu, ktorá sa navyše bude môcť oprieť o kvalitnú literárnu predlohu.

Zaujme aj výrazné výtvarné stvárnenie a kvalitná čiernobiela kamera. Rozhodne tu cítime veľký potenciál a možno aj nábeh na najlepší slovenský film za veľmi dlhé obdobie. Dúfajme teda, že v kinách dostaneme naozaj parádnu drámu. Piargy si odbijú premiéru už 22. septembra.

CinemArt SK

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť