Najlepšie z najhorších: Šialene zlé filmy, ktoré sú však neskutočná zábava

Počuli ste už o filmoch, ktoré sú také zlé, až sú vlastne skvelé? Toto je zopár z nich.

Zdroj: Syfy Media, LLC

Na týchto stránkach sa vám, samozrejme, snažíme prinášať tipy na filmy, ktoré sú kvalitné a hodné vašej pozornosti. V tomto prípade ale urobíme výnimku. Ale nebojte sa, strata času to ani v tomto prípade nebude (možno).

Existuje síce veľmi veľa zlých filmov, ale tiež existuje veľmi veľa zlých filmov, ktoré sú prekliato zábavné (často nezámerne). Za jedného z kráľov béčkového a céčkového braku môžeme smelo považovať štúdio The Asylum.

Špecializujú sa hlavne na lacné prerábky slávnejších filmov a snažia sa tak priživiť na ich popularite. Tieto snímky (nazývané aj „mockbusters“) sú herecky a scenáristicky mizerné, nezmyselné a úplne šialené. Jedno je ale isté: sú prekliato zábavné a pre svoju brakovosť sa tešia záujmu fanúšikov po celom svete.

Séria Sharknado

Obľúbený úlet s tornádom a žralokmi. Čo viac chcete? O populárnosti značky svedčí aj to, že sme sa dočkali už šiestich dielov a troch spin-offov. V poslednej časti sa dokonca už cestuje časom a k slovu sa dostáva čarodejník Merlin či Adolf Hitler. Tvorcovia, samozrejme, vedia, že natáčajú totálnu koninu (a sú na to pyšní), takže divákovi nezostáva nič iné, len sa baviť.

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes mal svojho času parazitovať na rovnomennom trháku od Guya Ritchieho. V prípade produkcie od The Asylum viete, že tu niečo nehrá, už keď sa pozriete na plagát. V Londýne 19. storočia sa totiž promenádujú oheň chrliace draky a dinosaury. Normálny film rozhodne nečakajte, ale zábava je to aj tak slušná.

Avengers Grimm

Áno, došlo aj na slávnych Avengerov. The Asylum sa pokúsilo na obľúbenej marvelovke priživiť svojským kúskom Avengers Grimm. V ňom môžeme sledovať tímovku slávnych rozprávkových postavičiek, ako Snehulienka, Rapunzel či Popoluška. Minulý rok sa snímka dočkala aj sequelu.

Mega Shark vs. Giant Octopus

Ďalší obľúbený kúsok z Asylum produkcie. Ako už naznačuje názov, v tomto filme si to na férovku rozdajú obrovský žralok a jedna mega chobotnica. A bude to presne také hlúpe a šialené, ako to znie. Za zmienku v tomto prípade stoja komické efekty, trápni herci na čele s Lorenzom Lamasom a nonsensové hlášky.

Titanic II

Sto rokov po potopení Titanicu sa na oceán dostáva Titanic II. Čo sa asi môže pokaziť? Titanic II z asylumáckej produkcie trochu vytŕča, pretože miestami akoby vykazoval snahu o mierne lepší a kvalitnejší film. Bruce Davison v hlavnej úlohe sa navyše celkom snažil. Ale výsledok je aj tak smiešna fraška s hlúpym scenárom a primitívnymi efektami. Čo znamená, že sa budete solídne baviť.

Megapiraňa

V prípade niektorých filmov vám stačí názov, a už spoľahlivo viete, ktorá bije. To je prípad aj titulu Megapiraňa. Obrovské pirane rozpútavajú teror, žerú ľudí aj vrtuľníky a len tak niečím ich nezabijete. Typická tvorba štúdia The Asylum s predpotopnými efektami, hlúpymi postavami a hláškami. Ale pobavíte sa skvele.

Mega Python vs. Gatoroid

V tomto prípade sa budú medzi sebou mlátiť obrovský had a aligátor. Ďalší príspevok štúdia The Asylum do žánru monster filmov a opäť je to šialený úlet. Tvorcovia našťastie vedia, že točia kravinu, takže si to aj svojím spôsobom užívajú.

Nazis at the Center of the Earth

Ďalšia lahôdka. Nacisti, ktorí sa skrývajú v strede Zeme, vyliezajú na povrch a vy pri tom nesmiete chýbať. Opäť čistá dadaistická jazda, kde nič nedáva zmysel, ale je vám to jedno. Super.

Útok dinosaurov

Útok dinosaurov vyšiel zároveň s blockbusterom 10,000 BC a práve na ňom sa tento film mal priživiť. Skupina vojakov sa vydáva späť v čase, aby zachránila nejakých šialených vedcov, ktorí uviazli medzi dinosaurmi.

Jedného takého dinosaura si však záchranná misia prinesie aj do našej doby. Naivné, hlúpučké, ale vo svojej podstate vlastne sympatické. Pre milovníkov céčkových filmov určite zaujímavý kúsok.

The Da Vinci Treasure

Parazit k filmu Da Vinciho kód od Rona Howarda. Opäť sa v dielach slávneho umelca hľadajú skryté šifry, ktoré majú potenciál otriasť základmi sveta, tak ako ho poznáme. The Da Vinci Treasure patrí rozhodne k tým ambicióznejším asylumovkám. Scenár dokonca nie je úplne na odstrel a film obsahuje aj veľkú porciu humoru a nadhľadu.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tipy a triky, ktoré uľahčia každé cestovanie a mal by ich každý poznať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME