Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Najpočúvanejším rádiom je stále Expres, má aj najväčší podiel na trhu

Spoločnosť Median SK realizuje kontinuálny prieskum Radioprojekt od apríla 2009.


Rádio Expres je stále najpočúvanejším rádiom na Slovensku, pustilo si ho 33,2 percenta poslucháčov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu počúvanosti Radioprojekt, ktorý realizuje spoločnosť Median SK.

Druhým najpočúvanejším je Rádio Slovensko s 23,4-percentnou podporou poslucháčov. Na treťom mieste sa umiestnilo Fun rádio, ku ktorému sa prihlásilo 22,3 percenta poslucháčov. Rádio Vlna má počúvanosť 18,1 percenta a Rádio Europa 2 má 17,8 percenta. Nasledujú Rádio Melody s 13,9 percenta a Rádio Regina, ktoré si naladilo 10,3 percenta poslucháčov.

Najväčší podiel na trhu patrí Rádiu Expres s 22 percentami, nasleduje Rádio Slovensko s hodnotou 18,6 percenta, ako tretie sa umiestnilo Fun rádio s podielom 13,1 percenta. Ďalej Rádio Europa 2 s 10,1 percenta a Rádio Vlna s 9,6-percentným podielom na trhu. Rádiu Melody namerali podiel 7,1 percenta a Rádiu Regina 4,9 percenta. Ostatným rozhlasovým staniciam patrí 14,7-percentný podiel na trhu.

Pexels

Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval posledný týždeň“ predstavuje 84,8 percenta, čo je 3.777.000 poslucháčov vo veku 14 až 79 rokov. Každý deň počúva rádio viac ako 2,2 milióna ľudí (49,5 percenta populácie). V priemere každý občan SR počúva denne rádio takmer hodinu a 20 minút. Každý poslucháč počúva rádio priemerne dve hodiny a 40 minút.

Spoločnosť Median SK realizuje kontinuálny prieskum Radioprojekt od apríla 2009. Zverejnené výsledky zbierali od 20. júna do 11. septembra. Prieskum realizovali na vzorke 3177 respondentov, občanov SR vo veku 14 až 79 rokov. Výsledky prieskumu poskytla pre TASR zástupkyňa spoločnosti Median SK Linda Kleinertová.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť