Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

V dnešnej dobe si už len málokto kupuje CD-čka , lebo stiahnuť si hudbu z internetu je nielen jednoduchšie, ale hlavne zadarmo, hoci nie celkom legálne. Navyše si nemusíš sťahovať celé CD-čko. Ak sa ti z 12 pesničiek na disku páči len jedna jediná, stiahni si len tú a ostatné, ktoré sa ti aj tak nepáčili upadnú do zabudnutia. Navyše, mnohí z nás zvyknú cestovať dlhé hodiny vlakom, autobusom či lietadlom a na skrátenie dlhej chvíle si so sebou berú MP3 prehrávač, ktorý sa zmestí aj do miniatúrnych vreciek ženských nohavíc. Vieš si predstaviť, že by si si so sebou na 9 hodinovú cestu z Bratislavy do Michaloviec mal ťahať starý diskman a púzdro s obľúbenými CD-čkami či nebodaj kazetami? Nielenže by si po dvoch-troch pekných pesničkách musel vymieňať hudobný nosič, ale musel by si na ne so sebou ťahať aj navyše ďalší kufor. A všetci naokolo by dobre vedeli, akú hudbu presne počúvaš!

Našťastie, aj napriek upadajúcemu trendu vydávania fyzických kompaktných diskov, sa stále nájdu interpreti, ktorí to robia a vďaka nim máme my o zábavu postarané. Nielen hudba na nosiči je dôležitá, ale aj obrázok na obale, pretože práve ten predáva. Okrem tradičnej kombinácie úspešného predaja cici-rici von, mnohí umelci stavajú na originalitu. Obal s netradičnou fotografiou zaujme a zostane v pamäti na dlhú dobu. Svoje o tom vie určite aj Svetlana, ktorú si so svojím priezviskom nikto nezapamätá. Ale jej CD-čko s chytľavým názvom určite áno.

https://www.boredpanda.com/worst-album-covers-ever/

Heino chcel (alebo chcela?) potešiť svoju maminku. A ako hovorí modrá nálepka vpravo dole, takýto darček vyrazí dych obdarovanému až na celý rok. Možno tento skvost nájdeš ešte niekde v Hainburgu vo výpredaji, tak neváhaj, z Bratisky si tam raz-dva alebo ako sa hovorí, jedno oko tam, druhé späť, či tak nejak.

https://www.pinterest.com/bandtogether/worst-album-covers/

Tí Nemci vedia ako zaujať! Gerhard miluje ananás a určite aj pizzu Hawaii tak veľmi, že si ju nielen dal na obal svojho hudobného počinu, on sa tou havajskou večerou dokonca stal. Ak chceš myslieť ako ananás, musíš sa ananásom stať. 

https://www.pinterest.com/pin/323414816975780766/

Chudák Wayne Newton! Dúfame, že to najlepšie z Wayna je jeho hudba, lebo tvár to očividne nebude, keďže mu ju vydavateľstvo úplne prekrylo.

https://cashpeters.wordpress.com/2010/06/17/the-worst-album-covers-ever-a-retrospective/

Waynovi síce prekryli tvár, ale tu chudákovi Freddiemu zomreli všetci jeho kamaráti. A vraj najlepším liekom na smútok je vydať hudobný nosič, na ktorom je fotografia hrobu jedného z mŕtvych kamarátov. A treba ešte na hrob položiť červenú knižku, v bielych ponožkách bez topánok. Vraj…

https://cashpeters.wordpress.com/2010/06/17/the-worst-album-covers-ever-a-retrospective/

Seksi keks – sexy závany z Balkánu! Všetci pevne dúfame, že ide naozaj len o nejakú paródiu z televízneho programu, lebo nie je možné, aby toto niekto duševne zdravý mohol skutočne nahrať, schváliť a vydať.

http://justsomething.co/the-21-most-ridiculous-yugoslav-album-covers-ever/

Sexy závan z Balkánu, č. 2! Nech si drahá Saveta tupíruje vlasy ako veľmi chce, nech pozerá jedným okom doľava a druhým doprava, nech má dvojitú, či trojitú bradu, nech má na sebe oblečenú barokovú tapetu, ale preboha, nech si aspoň na fotenie na obal oholí nohy! Na pláži na Makarskej je to každému jedno, ale tu je to už trochu moc.

http://justsomething.co/the-21-most-ridiculous-yugoslav-album-covers-ever/

Do tretice všetko dobre! Srbský Pablo Escobar použil všetky svoje peniaze na vydanie albumu, na kaderníka, na nový biely oblek, na zlatý prsteň a preto mu už nič neostalo na zubára.

http://justsomething.co/the-21-most-ridiculous-yugoslav-album-covers-ever/2/

Každý, kto vie po anglicky by mal vedieť, prečo by sa tento album nemal volať „Still stripping – after 25 years“. Pre tých, ktorí po anglicky až tak dobre nevedia, a medzi ne patrí očividne aj pani Eleanor Burns, názov tohto albumu by sa dal voľne preložiť aj ako „Ešte stále robím striptíz – aj po 25 rokoch“. Dávaj si bacha na takéto veci, Eleanor, niekto ťa môže zle pochopiť! 

http://www.funpoliticalsurvey.com/wp/humor/random-humor-2/attachment/funny-old-lady-stripping-quilt-book

Nebodaj si sa zľakol, že taký talent ako Heino vydal iba jeden jediný album? Nie, nie, Heino vydal (áno, už je to jasné, je mužského pohlavia) hneď niekoľko hudobných skvostov a každý jeden má na obale fotografiu, ktorá by si zaslúžila byť v každej jednej správnej nemeckej rodine. Heina môžeme oficiálne prehlásiť za kráľa naj obalov na hudobných nosičoch. Gratulujeme!

https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/
https://badcovers.com/tag/german-albums/

BONUS zo Slovenska!

Nakoľko by bola veľká škoda nespomenúť aj jeden skvost slovenskej hudby, musíme do tejto zbierky pridať tiež legendárne Hudobné DUO Miroslava Martina a Drahomíry Masarykovej, ktoré v tomto rebríčku vyhralo v srdci každého Slováka zaiste prvé miesto.

Miroslav Martin a Drahomíra Masaryková Hudobné DUO / facebook.com (https://www.facebook.com/produkcia.duo/)
Miroslav Martin a Drahomíra Masaryková Hudobné DUO / facebook.com (https://www.facebook.com/produkcia.duo/)

Že ste o nich ešte nepočuli? Dovoľte nám napraviť to ukážkou ich najväčšieho hitu Ruky nad hlavou.

Titulná fotka: flickr.com


Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.