Najrozmaznanejší domáci miláčikovia v histórii ľudstva

Každý rád sem-tam rozmaznáva svojho domáceho miláčika. Keď má však človek peňazí vyše hlavy, je možné, že hýčkanie svojho zvieratka neraz preženie.

Zdroj: https://www.petsgroomingprices.com/great-ideas-for-pampering-your-dog/

Kto má, či niekedy mal domáce zvieratko, vie, aké ťažké je odolať pokušeniu ho trošku rozmaznať. Či už prihodiť kúsok slaninky alebo šunky z kuchynskej linky, hoci veterinár by mal iste námietky, prípadne mu nakúpiť hračky za vyše tridsať eur, hoci sa napokon vyhrá s obľúbeným párom topánok. Títo majitelia však dopriali svojim miláčikom ešte o čosi viac, dokonca natoľko, že si pri pohľade na nich poviete, že si snáď žijú lepšie ako vy.

Choupette

Mačička patriaca známemu módnemu návrhárovi Karlovi Lagerfeldovi sa na svoj luxusný život nemôže sťažovať. Nielenže spáva na vankúšikoch, ale má aj vlastný iPad, ktorý vraj dokonca vie ovládať a k dispozícii má viacero vlastných slúžok. Na druhej strane, treba uznať, že si na rozmary sama zarobila – jej zárobok len z dvoch projektov v Nemecku a Japonsku činí vyše 3 miliónov amerických dolárov. Choupette sa navyše vďaka svojmu majiteľovi pomerne skoro stala pojmom v módnom svete a na sociálnych sieťach. Sám Lagerfeld sa priznal, že nikdy nečakal, že si nejaké zvieratko tak obľúbi. Bielosrstú Choupette prebral modelovi Baptistemu Giabiconimu, keď mu sľúbil, že sa o ňu postará, kým bude na cestách. Po návrate však čakalo Baptisteho prekvapenie: Karl mu skrátka oznámil, že mu mačku už nevráti a urobil z nej celosvetovú ikonu.

https://www.telegraph.co.uk/fashion/people/choupette-lagerfeld-pampered-pet/

Tommasino

Taliansky kocúrik bol svojho času tretie najbohatšie zvieratko na svete, keď zdedil vyše 15 miliónov dolárov po svojej 96-ročnej majiteľke Marii Assunte. Tommasino pritom žil typický discopríbeh túlavej mačky, až kým ho Maria neadoptovala a nedopriala mu luxus, aký si podľa nej zaslúžil. Zákon v Taliansku však nepovoľuje Tommasinovi byť legitímnym dedičom, takže peniaze boli presunuté organizáciám na záchranu zvierat. Maria svoje rozhodnutie odôvodnila láskou voči zvieratám a takisto nemala žiadnych žijúcich príbuzných. Jej najbližším človekom bola opatrovateľka Stefania, ktorá o nevídanom bohatstve svojej pacientky ani netušila. Sama však povedala, že ani Tommasino nepotrebuje toľký majetok – vystačí si s miskou mliečka a niekoľkými piškótami. Takže hoci ho majiteľka túžila rozmaznať, je pekné vidieť, že niektoré zvieratká majú v sebe skromnosť, ktorá dokáže odolať pokušeniu.

http://www.petsofblog.com/2011/

Max

Max bol celých 18 rokov prasiatko slávneho herca Georgea Clooneyho. Hoci je už v súčasnosti Clooney ženatý, aj tak treba podotknúť, že stále ide o najdlhodobejší vzťah v jeho živote a Maxovi poskytol tú najlepšiu starostlivosť, keďže osemnásť rokov pre ošípanú je pomerne vysoký vek. Boli si tak blízki, že George dovolil prasiatku spávať v jeho posteli a dokonca ho so sebou brával aj na rozhovory. Po Maxovej smrti si už ďalšie prasiatko herec nezadovážil – podľa neho mu Max navždy naplnil všetky jeho očakávania, ktoré kedy mal od svinky ako domáceho maznáčika a zostal preňho nenahraditeľným.

https://i.pinimg.com/originals/1f/48/90/1f48909e34688aba8a3c1f6aae4030a8.jpg

Trouble

Fenka rasy maltézskeho psíka si žila život rozmaznávaného a bohatého domáceho maznáčika. Tiež sa jej po svojej majiteľke pošťastilo zdediť 12 miliónov dolárov – konkrétne po hotelovej dedičke Leone Helmsley. Hoci dedičstvo bolo napokon sudcom zredukované na 2 milióny, na udržiavanie jej krásy sa ročne minulo 8000 dolárov. Jedlo jej bolo servírované na striebre a čínskom porceláne, pričom samozrejme nešlo o žiadne psie konzervy. Jedávala čerstvé kuratá a zeleninu pripravovanú samotným šéfkuchárom hotelov Helmsley. Bola známa svojím diamantovým obojkom a preferovala transfer v Mercedes limuzíne – nepochopiteľné zostáva, že napriek svojej roztomilosti dostávala vyhrážky smrťou. Vyriešené to bolo pridelením bodyguarda na plný úväzok, ktorý stál takmer 100-tisíc dolárov ročne.

https://www.newyorker.com/magazine/2008/09/29/rich-bitch

Tinkerbell

Kto by si nepamätal na Paris Hilton a jej miniatúrne čivavy? Keď sa jej obľúbená Tinkerbell stratila, táto hotelová dedička neváhala ponúknuť odmenu v tisícoch dolárov. Čivava sa priam zázračne objavila už za týždeň a to je dobre, lebo u Paris ju čakal život ako z rozprávky, teda, ak o ňom majú zvieratká takú istú predstavu ako my ľudia. Tinkerbell nosievala ružové svetríky značky Chanel a papučky na labky od Louisa Vuittona. Jej fascinujúci život jej dodal dostatok inšpirácie aj na napísanie vlastnej knihy o svojich skúsenostiach s Paris: The Tinkerbell Hilton Diaries: My Life Tailing Paris Hilton. Jej prekladu sme sa však v našich končinách nedočkali ani v časoch, keď boli čivava a jej majiteľka na vrchole slávy.

http://www.fotolog.com/chiguaguaas/65646644/

Gunther IV.

Najbohatší pes na svete Gunther IV. sa stihol za svoj psí život stať vlastníkom niekoľkých nehnuteľností na Bahamách, v Taliansku i v Nemecku. Za 3 milióny odkúpil vilu dokonca od samotnej Madonny. Samozrejme, o technické záležitosti sa v jeho mene postaral jeho tím zložený z ľudských pomocníkov. Gunther si tak mohol užívať výhody luxusného psieho sveta ako sú osobné slúžky i lokaj, steaky a kaviár na večeru, a v lete sa môže schladiť vo vlastnom prispôsobenom bazéniku. K preprave z jedného luxusného domova do druhého mu slúži limuzína. Na mieste je otázka, ako dospel k takému bohatstvu? Nuž, od svojho vlastného otca. Gunther III. patril nemeckej grófke a multimilionárke Karlotte Leibenstein, ktorá svojich miláčikov veľmi milovala. Zanechala im majetok v hodnote 80 miliónov dolárov a zrejme urobila dobre, lebo psej rodinke sa ho podarilo znásobiť až na neuveriteľných 400 miliónov.

http://celebritypetworth.com/gunther-iv-richest-animal-world/

Lucky

Maltézska fenka Lucky patrila zakladateľke časopisu Animal Fair a obhajkyni práv zvierat Wendy Diamond. Patrila medzi celosvetovú psiu smotánku. Lucky bola naplánovaná dokonca psia svadba, na ktorej sa určite nešetrilo – vyjsť mala na absurdných 140 tisíc dolárov. Žiaľ, celebritná fenka sa jej už nedožila, umrela ešte než sa jej vôbec pošťastilo si vybrať ženícha. Svadba mala zahŕňať psie svadobné šaty za 4000 dolárov, občerstvenie zo suši a keďže Lucky bola Židovka, mala sa brať pod tzv. chupa, čo je druh baldachýnu rozprestretý nad šťastným párom. Svadobnú hostinu napokon v lete nahradila iná oslava, ktorú pomenovali ako „Oslava Luckinho života“. Lucky sa dostala aj do Guinnessovej knihy rekordov ako zvieratko najčastejšie fotené s celebritami. Záberov mala 363, okrem iných s Billom Gatesom, Kim Kardashian, Stingom či zosnulým Hughom Hefnerom.

https://www.huffingtonpost.com/wendy-diamond/lucky-diamond-the-puppy-l_b_1586875.html

Betty

Maltézske psíky zjavne priťahuje luxusný životný štýl. Jeho obeťou sa stala ďalšia fenka, tentokrát Betty, ktorá si ho pre zmenu užíva v Essexe v Británii. Bettini majitelia do nej investovali už cez 30 tisíc dolárov. Ich financie plynú z prevádzky luxusného psieho hotela, ktorý sama Betty inšpirovala a ktorému momentálne vládne na idylickom anglickom vidieku. Betty spáva nielen vo vlastnej postieľke, ale aj vo vlastnej spálni s prispôsobeným malým nábytkom. Vlastní celý šatník, vrátane perlových a diamantových obojkov, bez ktorých sa nepohne ani na krok a ani jej stravovacia rutina nie je ochudobnená o luxus. Betty totiž kŕmia lyžičkou vykladanou Swarovského kryštálmi.

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2786378/Is-Britain-s-pampered-pet-Besotted-owner-spent-30-000-dog-including-diamond-collar-four-poster-bed-wardrobe-clothes.html

Lola

V anglickom Essexe si svoj exkluzívny psí život užíva aj yorkshirská teriérka Lola a jej traja psí súrodenci. Každé ráno im panička dopriava raňajky v podobe praženice a šunky, pričom ich kŕmi vlastnoručne, lebo Lola a spol. sú už príliš rozhýčkané na to, aby jedli z misky. Každý z týchto psíkov takisto vlastní bohatú garderóbu od dizajnérov, ktorá je im prispôsobená na mieru a zahŕňa okrem iného aj pyžamká, golieriky, teplákové súpravy, ba dokonca aj večerné róby. Každý deň majú aj zabezpečené spa procedúry a spoločnosť pestúnky v prípade, že panička musí byť mimo domu. Cena takéhoto života však nie je lacná – vychádza to na vyše štvrť milióna dolárov ročne. Koľko kostí by sa dalo za takúto sumu kúpiť?

https://www.dailystar.co.uk/real-life/334450/Meet-the-world-s-most-pampered-pet-diva-dog-Lola

Zdroje: cnbc.com, businessinsider.com, thedailybeast.com, businessinsider.com,  businessinsider.com, businessinsider.com, dailymail.co.uk, dailystar.co.uk
Titulná fotka: petsgroomingprices.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
15
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
24 satirických ilustrácií pre ľudí so zvláštnym zmyslom pre humor

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME