Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Každá žena baží po kráse a v rámci toho sleduje trendy v líčení. Avšak v honbe za individualitou, niečím novým a hlavne neopozeraným môžu trendsetterky neraz modus krásy i trendovosti prekročiť a vstúpiť na územie bizarnosti, ktoré v niektorých prípadoch hraničí až s ohyzdnosťou a aj z pekných dievčeniec narobí skôr príšerky. Samozrejme, koľko ľudí, toľko chutí, ale pri nasledujúcich lookoch, ktoré žali úspech za posledný rok, vám obočie vyskočí do výšky desať kilometrov nad zemou.

Zvlnené obočie či očná linka

Rovné tvary obočia i očných liniek sa už zrejme omrzeli a v minulom roku tak na trón nastúpili ich vlnité verzie vďaka influencerke Promise Tamang. Obočie upravila zmývateľným lepidlom a to, čo z neho prebývalo, zakryla korektorom, takže aspoň v jej prípade sa dá v priebehu pár minút vrátiť do normálu. Mnohé beauty bloggerky to pokladajú za spôsob, ako podškrtnúť alebo skôr podvlniť svoju individualitu. Navyše sa tak nemusia vyrovnávať s neustálym tlakom, ktorý každé ráno pociťujú na vytvorenie perfektnej rovnej linky. A k tomu povykrúcajú aj svoje obočie či rovno aj svoje ústa.

https://www.thesun.co.uk/fabulous/5131397/worst-beauty-trends-of-2017

Zvlnené pery

Zdá sa, že v módnej make-up obci nemajú vlniek nikdy dosť. Keď už pery bežného tvaru beauty vloggerku Lexington omrzeli, na Instagram zavesila fotku pier upravených do vlnky, ktorá sa v priebehu dvadsiatich štyroch hodín stala virálnou. Niektorí si tento look zamilovali preto, že vskutku púta pozornosť, ťažko však povedať, že je to vďaka jeho prínosu ženskej kráse – skôr preto, že väčšinu ľudí takéto pery odpudia, ale nemôžu prestať na ne civieť.

https://www.allure.com/story/squiggle-lips-viral-trend

Vytŕčajúce chlpy z nosa

V tomto prípade vskutku možno polemizovať, či ide ozaj o beauty trend. Na chlpoch trčiacich z nosa sa totiž sotva dá nájsť niečo krásne. Kým mnohí ľudia sa ich zastrihovačom snažia odstrániť, bloggerka Gret Chen Chen si ich naschvál do nozdier prirobila pomocou falošných rias. Väčšina z nás to považuje za odpudivé, ale ozývajú sa aj nekonvenčné hlasy o tom, že tento trend je vcelku roztomilý aj keď zároveň neprístojný, prípadne aspoň oceňujú jeho kreativitu. Áno, sú na svete aj takí ľudia.

https://www.buzzfeed.com/bibibarud/nostrils-but-make-em-fashion?utm_term=.ven7o8J3v#.ypenLqJ52

Farebný zvýraznovač

Zvýrazňovače na tvár slúžia na vyzdvihnutie ženských čŕt, keď sa však do nich primiešajú odtiene ako majú zvýrazňovače z papiernictva, môže to viesť skôr k zovňajšku mimozemšťanky. To trochu stiera prvotnú podstatu highlightera ako súčasti skrášľovacej kozmetickej taštičky. Každopádne, sociálnym sietiam tieto odtiene vládnu, hoci nejeden z nás by doporučil schovať ich skôr na Halloween.

https://www.youtube.com/watch?v=dO_ElpyO5rw

Trblietky vo vlasoch

Nejedna žena sa snaží schovať nepekné odrasty vo vlasoch. Večné dofarbovanie však stráca svoj lesk, takže sa ho trendsetteri rozhodli pridať prostredníctvom trblietok. Tento trend si získal popularitu po celom svete, ktorej sa teší hlavne v lete na festivaloch či večierkoch pri bazéne. Na pôvabe však definitívne stráca, keď si ich náhodný pozorovateľ zamení za lupiny. Nie je až tak ďaleko od pravdy. Trblietky podráždia pokožku hlavy, nehovoriac o tom, že je mimoriadne náročné ich z hrivy vyčesať.

http://madein.co/magazine/instagram-en/the-hottest-new-trend-in-holiday-hair-fashion-glitter-roots/

Trblietavý jazyk

A keďže trblietok tak ako vlniek nikdy nie je dosť, trblietky sa presunuli z tradičnejších miest ako tvár či telo okrem vlasov aj na samotný jazyk. Tu však sranda končí, lebo trblietky nepatria k stráviteľným produktom, keďže ide o maličké kúsky plastu. Nielenže môžu spôsobiť tráviace ťažkosti, ale ich vdýchnutie tiež nie je med lízať. A tak ako z vlasov, trblietky je ťažko odstrániť aj z ústnej dutiny. Navyše, pôsobí to dojmom, akoby ste práve požuli gule z vianočného stromčeka.

http://madein.co/magazine/instagram-en/the-hottest-new-trend-in-holiday-hair-fashion-glitter-roots/

Vyrezávané obočie

Trend, ktorý znie hrozivejšie, než akým v skutočnosti je. Obočie v tomto prípade nie je naozaj vyrezávané, make-upom sa však dá dosiahnuť takýto efekt. Za trochu znepokojivým nápadom stojí make-up artistka Alexa Link. Obočie najprv ohraničila linkou a očným tieňom nafarbila okolie na spôsob dymového líčenia. To samozrejme neznie nijak brutálne, ale kto už by chcel mať obočie, čo vyzerá ako vyrezané? Samozrejme, niekto po ňom túžiť musí, keďže na internete sa dočkalo pomerne vysokej popularity.

https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/a9631456/instagram-brow-carving-trend/

Brmbolce na tvári

Brmbolce patria na čiapky, šály, snáď aj na kabelky, ale aj im našla módna obec pozíciu na nezvyčajnom mieste – a to na ľudskej tvári. Niektorí zašli ešte ďalej a z brmbolcov formujú líčenie pier či očný make-up. Môže nás tešiť, že na tento bizarný farebný look bolo použité aspoň netoxické lepidlo, avšak dúfajme, že ani to tomuto trendu nepomôže, aby mu podľahli ženy v rámci svojej každodennej rutiny. Farebné brmbolce totiž pripomínajú strašidelného klauna.

https://www.allure.com/story/pom-pom-makeup-instagram

Dračie obočie

Obočie je ľahko tvarovateľné a jeho úpravy dokážu zmeniť celú tvár. Preto sú ním trendsetterky tak fascinované. Medzi ne patrí aj make-up artistka z Oregonu, prezývaná V, ktorá vytvorila look „dračieho obočia“. Ten je, ako názov napovedá, inšpirovaný dračími ostňami. Lepšie by asi zapadol do nejakého fantastického sveta, lebo v tom našom si samozrejme našiel kopec odporcov. Nájdu sa však aj takí, ktorí tento trend považujú ozaj za umelecké dielo.

https://www.thecut.com/2017/05/feather-dragon-barbed-wire-brows-trend.html

Šperky v očiach

Jeden z tých nebezpečnejších trendov, ktorý odštartovala dánska make-up artistka Sofie Petersen tým, že do svojho spodného viečka vložila malú retiazku. To len odštartovalo celú sériu bizarných nápadov, v honbe za krásou si ľudia začali vkladať do blízkosti očí a niekedy aj priamo do nich predmety ako zatváracie špendlíky, prstienky, háčiky, sponky či úchytky z náušníc. Snáď netreba vravieť, že takéto predmety do okolia očí a do očí samotných nepatria. Samotná Sofie sa bráni, že aj tak nosí šošovky, takže jej to neprekáža, nič to však nemení na tom, že si v podstate koleduje o vážne zranenie a stratu zraku.

https://www.allure.com/story/bling-waterlining-instagram

Zdroj: youtube.comthesun.co.ukthesun.co.ukthesun.co.uk
Titulná fotka: thesun.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť