Milan Laurinec učí slovenský jazyk a pôsobí aj ako školský psychológ. Na nedávnych maturitách zastupoval v komisii kolegyňu, študentov na ústnu skúšku aj sám pripravoval. Nebolo by na tom nič zlé, ak by ho policajti počas pandémie koronavírusu neusvedčili, že klame.
Ako informovala Markíza, Milan tvrdil, že v dvoch nemocniciach sú na jednotke intenzívnej starostlivosti očkovaní pacienti, ktorých nútia prehlásiť, že sú neočkovaní. Taktiež šíril informáciu, že vstupom do Európskej únie Slovensko zaniklo.
Na škole vraj názory nešíri
Laurinec sa obhajuje tým, že svoje názory ani postoje medzi študentmi nerozširuje. „Rozhodne nie. Môžete si spraviť aj prieskum. Ja s nimi nediskutujem o vojne a politike, ale riešim otázku vzťahu k Slovensku, že my nie sme Slováci, ale Sloveni,“ povedal pre Markízu.
Študentom však jeho vysvetlenie nestačí a očakávajú riešenie od samotného ministerstva školstva. „Školy sú na učiteľov, ktorí šíria dezinformácie, prikrátke. Pedagógovia síce majú svoj etický kódex, podľa ktorého sa majú riadiť, no jeho porušenie sa nijako netrestá,“ informuje Markíza.
„Extrémizmus do škôl nepatrí, my tu chceme vzdelávať našich mladých, pritom veľká časť učiteľov je, žiaľ, naklonená extrémizmu. Často nemajú veľa školení, určite nechceme učiteľov perzekuovať, ale skôr aby mali prístup k informáciám,“ tvrdí podľa Markízy Aliancia stredoškolákov.
Ministerstvo školstva vraj chce prediskutovať legálne možnosti, aby sa niečo podobné na školách už neopakovalo. Milan Laurinec sa však za dezinformátora nepovažuje. „Rozhodne nie, ja by som ich ani nedezinformoval, keby som im povedal, že je Čaputová nelegálna. To by som neklamal, ale nemienim to s nimi riešiť,“ vyhlásil pre Markízu.