Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Najsledovanejší seriál a najpredávanejšia hra. Fenomén Fallout víťazí na všetkých frontoch

Úspech seriálu Fallout prilákal k hrám nových aj starých fanúšikov.


Fanúšikovia hernej série Fallout nemali so seriálovou adaptáciou spojené veľké očakávania. Po nedávnom fiasku zvanom Halo mnohí predpokladali podobný výsledok. O to väčšia bola však ich radosť, keď si pozreli prvú sériu seriálu a zistili, že sa skutočne vydarila na jednotku.

Fallout z ponuky Amazon Prime sa okamžite zaradil medzi najsledovanejšie a najlepšie hodnotené seriály súčasnosti. Zároveň vzbudil obrovský záujem o obľúbenú hernú sériu, ktorá si od roku 1997 odchovala niekoľko generácií fanúšikov.

Fantastický úspech seriálu

Hry a rovnako aj seriál Fallout sa odohrávajú v postapokalyptickom svete, mnoho rokov po tom, ako ho v roku 2077 zničila jadrová vojna. Spustošený svet obývajú zmutované kreatúry, nebezpečné gangy a rozmanité frakcie, ktoré sa snažia nastoliť nový spoločenský poriadok – väčšinou za každú cenu.

Pod povrchom sa nachádzajú rozsiahle protiatómové kryty Vault, v ktorých po niekoľko generácií prebývajú ľudia čakajúci na príležitosť znova osídliť vonkajší svet. Väčšina hier má protagonistu pochádzajúceho z Vaultu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

Seriál má rovno tri hlavné postavy. Prvou je Lucy (Ella Purnell), obyvateľka Vaultu 33, dobráčka, ktorá sa snaží každému pomôcť. Druhou hlavnou postavou je smoliar Maximus (Aaron Moten) usilujúci stať sa mocným bojovníkom v radoch organizácie Bratstvo ocele.

Treticu uzatvára Ghúl (Walton Goggins). Pred vojnou bol známym hercom, vplyvom radiácie však nestarne a v postapokalyptickej pustatine pôsobí ako drsný pištoľník, ktorý málokedy prejavuje súcit.

Osudy troch protagonistov sa vo svete plnom nástrah, intríg a zrady prelínajú rôznymi nečakanými spôsobmi. Ako sa však ukáže, aj zdanlivo bezpečné útroby Vaultu 33 skrývajú svoje temné tajomstvá…

Adaptácia skvelo podchytila témy, ktoré sú pre hernú sériu charakteristické. Diváci sa dočkali poriadnej dávky čierneho humoru, spoločenskej satiry aj morálnych výziev, o ktoré vo svete s nejasnými hranicami medzi dobrom a zlom nie je núdza.

Za najsilnejšiu stránku seriálu sa dajú považovať kostýmy a rekvizity. Fallout je známy veľmi nápaditým dizajnom a tvorcom seriálu sa všetky predmety známe z hier podarilo previesť na obrazovku vo veľkom štýle. Tieto drobnosti, samozrejme, najviac ocenia dlhoroční fanúšikovia hier, ktorým neunikne množstvo detailov, ktorými seriál oplýva.

Fallout z ponuky Amazon Prime sa okamžite zaradil medzi najsledovanejšie a najlepšie hodnotené seriály súčasnosti.
Amazon Prime Video

Všetkých osem epizód prvej série vyšlo 10. apríla na Amazon Prime. Produkcia druhej série bola potvrdená.

Čas vrátiť sa k hrám

Ak vydavateľstvo Bethesda dúfalo, že seriál spopularizuje jej hernú značku, výsledok prekonal najdivokejšie očakávania. Ako uvádza web Games Industry, hneď v prvom týždni po premiére seriálu sa Fallout hry zaradili na popredné miesta rebríčkov predajnosti.

V rámci Európy prvú priečku obsadil Fallout 4 (2015), ôsma priečka patrí Fallout 76 (2018), Fallout: New Vegas (2010) je na deviatej pozícii a Fallout 3 (2008) na desiatej. V prvej stovke sa umiestnili aj prvé dva tituly z konca minulého storočia.

Fallout z ponuky Amazon Prime sa okamžite zaradil medzi najsledovanejšie a najlepšie hodnotené seriály súčasnosti. Zároveň vzbudil obrovský záujem o obľúbenú hernú sériu, ktorá si od roku 1997 odchovala niekoľko generácií fanúšikov.
Bethesda Softworks

Ak teda patríš k fanúšikom, ktorí si po pozretí seriálu povedali „Ej, veru, zahral by som si Fallout,“ tak určite nie si jediný. Bethesda hlási, že všetky Fallout hry dokopy dosiahli denný rekord päť miliónov hráčov.

Bohatá história

Hlavnú sériu tvorí šestica titulov: Fallout (1997), Fallout 2 (1999), Fallout 3 (2008), Fallout: New Vegas (2010), Fallout 4 (2015) a Fallout 76 (2018). Prvé dva diely majú kameru zhora a súboje prebiehajú na ťahy, ostatné hry sú z pohľadu prvej/tretej osoby a boj je v reálnom čase. Fallout 76 je možné hrať online s inými hráčmi.

Fallout sa dočkal aj niekoľkých spin-offov. Sú nimi taktické RPG Fallout Tactics (2001), konzolová akčná hra Fallout: Brotherhood of Steel (2004) a manažérsky simulátor Fallout Shelter (2015) určený na viaceré platformy vrátane mobilov. Vyšlo aj minimálne päť stolných hier.

Za najlepšie tituly hráči zväčša považujú Fallout 2 a Fallout: New Vegas. Hlavne pri novších tituloch tvoj herný zážitok do veľkej miery môžu ovplyvniť užívateľské módy a vylepšenia, ktorých je neúrekom.

„Prečo reveš, ty p*ča je*nutá?!“ Drsný slovenský dabing seriálu Eufória plný vulgarizmov zaujal internet

Určite si prečítaj:

„Prečo reveš, ty p*ča j*bnutá?!“ Drsný slovenský dabing seriálu Eufória plný vulgarizmov zaujal internet

Preťažené servery

Obrovský prílev hráčov do Fallout univerza výrazne zasiahol aj svet práve spomínaných herných modifikácií. Web Nexus Mods, ktorý patrí k najväčším hostiteľom módov do rôznych hier, tvrdí, že aktuálna Fallout mánia mu dáva poriadne zabrať.

„Sme si vedomí toho, že v priebehu posledných 7-9 dní výkon nášho webu výrazne poklesol, čo sa týka predovšetkým pomalej rýchlosti sťahovania,“ cituje vyjadrenie Nexus Mods web VG247. Hlavný podiel na tom majú, samozrejme, obrovské kvantá Fallout módov, čo ľudia sťahujú.

Web Nexus Mods

Presné čísla hovoria, že len Fallout 4 a New Vegas zaznamenali 24 miliónov súborov stiahnutých za deň. Za jeden víkend hráči stiahli 6300 terabajtov obsahu – v priemere 194 giga za sekundu. Asi netreba viac dôkazov k tomu, že Fallout je v súčasnosti najhorúcejší popkultúrny fenomén.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.