Najstarší muž na svete prezradil recept na dlhovekosť

Chitetsu Watanabe má už skoro 113 rokov.

Zdroj: Profimedia

V dnešnej dobe existuje mnoho expertov na zdravý životný štýl, ktorí nám garantujú, že ak budeme jesť zeleninu a kúpime si ten a ten výrobok, bezpochyby sa dožijeme vysokého veku.

No starček, o ktorom píše CBS, má radu osvedčenejšiu a hlavne účinnejšiu. Japonec Chitetsu Watanabe dovŕšil už 112 rokov a 346 dní. V stredu to oznámila organizácia Guinnessove svetové rekordy a odovzdala mu certifikát o tom, že je najstarším žijúcim mužom na svete.

Veselý pán žije v domove dôchodcov v japonskej Niigate, ktorá sa nachádza na ostrove Honšú. Vekom predbehol predchádzajúceho držiteľa ocenenia, taktiež Japonca Masaza Nonaku, ktorý zomrel v januári. Ten sa dožil presne 112 rokov a 266 dní, čiže zatiaľ presne o osemdesiat dní menej ako Chitetsu.

Nerozčuľujte sa, usmievajte sa

V odpovedi na otázku, čo považuje za svoj recept na dlhovekosť, Watanabe poradil novinárom, aby sa nerozčuľovali, ale mali stále úsmev na tvári. Sám sa svojej rady pridŕžal počas celej ceremónie, aj keď to možno na prvý pohľad na videu tak nevyzerá. No pravdepodobne za to môže chýbajúca protéza.

Chitetsu miluje sladkosti

Sympatický starček sa narodil 5. marca 1907. Ešte pred desiatimi rokmi sa aktívne venoval pestovaniu bonsajov a taktiež s nimi chodil aj na výstavy. Deduško miluje dezerty, ako sú napríklad pudingy a krémové pusinky.

bonsaj, dekorácia, rastlina
https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/bonsaj-rastlina-tovaren-zahrada-1382195/

Vyštudoval potravinársku školu, potom sa presťahoval do Taiwanu, kde pestoval cukrovú trstinu. Žil tam 18 rokov, oženil sa a s manželkou mali spolu päť detí. Po skončení druhej svetovej vojny sa vrátil do Niigaty a pracoval pre vládu až do dôchodku. Okrem toho sa venoval pestovaniu ovocia a zeleniny na rodinnej farme.

Najstaršia žena má v obľube matematiku

Najstaršia žijúca žena na svete je taktiež z Japonska, je ňou 117-ročná Kana Tanaka z Fukuoke. Medzi jej záľuby patrí matematika a stolová hra Othello (niečo ako piškvorky, ale zložitejšie).

Preukázateľne najvyššieho veku na svete sa dožila Jeanne Louise Calment z Francúzska a to 122 rokov, 5 mesiacov a 14 dní. Rekordmanka zomrela v roku 1997.

Zdroje: CBS

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 skvelých filmov, ktoré sa tento rok nedostali do nominácií na Oscara

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME