Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Najstarší pes na svete robí svojmu majiteľovi radosť už vyše tri desaťročia

Bobi je skutočný veterán!


Ktorý psičkár by nechcel, aby s ním jeho pes strávil niekoľko desaťročí? Skutočné šťastie na dlhovekého psíka má Leonel Costa z Portugalska, ktorého pes Bobi oslávil 31. narodeniny. Zástupca portugalského plemena Rafeiro do Alentejo je oficiálne evidovaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najstarší pes na svete.

Poriadna oslava

Leonel zorganizoval pre Bobiho poriadnu narodeninovú oslavu. Na nej sa zišla asi stovka hostí, podávali sa viaceré miestne špeciality a nechýbal ani kultúrny program. Do jedného z tanečných vystúpení sa zapojil aj sám oslávenec.

najstarší pes na svete, Guinnessova kniha rekordov, svetový rekord, Leonel Costa, Portugalsko, Bobi
Profimedia

Hoci je Bobi veľmi priateľský a spoločenský, vysoký vek sa podpisuje na jeho temperamente. Chôdza mu robí problém, má slabý zrak a musí veľa odpočívať. Nedávna prehliadka u veterinára však ukázala, že netrpí žiadnymi chorobami či život ohrozujúcimi ťažkosťami.

Dobrá životospráva

Leonel si Bobiho dlhovekosť vysvetľuje ako „normálny výsledok“ životného štýlu psíka. Bobi celý život strávil aktívne a mal veľa pohybu v lesoch okolo domu Costovcov. Nikdy nebol priviazaný alebo na vôdzke.

najstarší pes na svete, Guinnessova kniha rekordov, svetový rekord, Leonel Costa, Portugalsko, Bobi
Profimedia

Psovi taktiež nikdy nechýbal kontakt s rôznymi ľuďmi a rovnako aj s mnohými zvieracími kamošmi. Bobi konzumuje len ľudskú stravu.

Je to v rodine

Leonel uviedol, že v minulosti mal doma viaceré psy, ktoré sa dožili veľmi vysokého veku. Patrí medzi ne aj Bobiho mama Gira, ktorá sa dožila osemnástich rokov. Napriek tomu sa mu samému ťažko verí, že má po boku psíka tridsiatnika.

najstarší pes na svete, Guinnessova kniha rekordov, svetový rekord, Leonel Costa, Portugalsko, Bobi
Profimedia

Bobi má pre Leonela zvláštny význam. Vo svojom psovi nevidí len dlhoročného parťáka, ale je zároveň aj živou spomienkou na všetkých už nežijúcich členov jeho vlastnej rodiny – otca, starých rodičov a brata. „Bobi reprezentuje tieto generácie,“ vraví majiteľ najstaršieho psa na svete.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje