Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

V úvode sa opravím, tento článok totiž nebude o deep webe, ale dark webe. Ľudia si však tieto dva pojmy zamieňajú až príliš často a poznajú skôr názov „deep web“. A aký je rozdiel? Veľmi zjednodušene povedané je deep web všetok obsah internetu, ktorý nedokážete nájsť skrz klasické vyhľadávače ako Google alebo Yahoo. A čo je dark web? Je to maličká časť deep webu, ktorej stránky môžete navštíviť len cez špeciálny prehliadač (napríklad TOR), ktorý ukryje vašu IP adresu. Upozorňujem vás, že po prečítaní nasledujúcich informácií sa pravdepodobne dosť zmení váš pohľad na okolitý svet. Čo by mohli ľudia tak veľmi tajiť?

wallpaperscraft.com (https://wallpaperscraft.com/image/glacier_iceberg_under_water_14926_1920x1080.jpg)

Začneme zľahka, spoveďami anonymných užívateľov z reddit.com.

Zdravím pán (priezvisko)

Používateľ redditu „bigwiseguy55“ napísal: „Okomentoval som nejaké video, a keď som sa neskôr vrátil, našiel som ku komentáru odpoveď: To je od vás veľmi prefíkané, pán (moje priezvisko). Mám dosť netradičné priezvisko. Týždeň som sa internetu vyhýbal.“

pixabay.com (https://pixabay.com/en/matrix-computer-hacker-code-2354492/)

Fast food

Užívateľ redditu „cletch“ napísal: „Bol som na TORe, surfoval ako zvyčajne. Dal som si pauzu a išiel sa najesť do Five Guys (fast food). Vrátil sa domov. Znova surfoval. Našiel som fotku mňa, ako jem vo Five guys.“

dennys.com (https://www.dennys.com/food/burgers-sandwiches/double-cheeseburger/)

Varenie

Od „baconboyloiter“ sa dozvedáme zase: „Keď sa občas nudíme na informatike, bavíme sa hlúposťami. Raz sme sa rozhodli pozrieť na deepweb. Najnepríjemnejšia bola obsiahla stránka o tom ako si uvariť ženu. Nehovorím o nejakých krátkych vtipoch. Hovorím o detailnom popise jednotlivých rezov, ako ich vykonať alebo ako ženu variť tak, aby vydržala čo najdlhšie nažive.“

hitlerparody.wikia.com (http://hitlerparody.wikia.com/wiki/File:83-Hannibal-Lecter-face-mask.jpg)

Práca

Používateľ „rom65536“ napísal: „Raz som narazil na inzerát ponúkajúci prácu, požiadavky boli „skúsenosti v boji a RN certifikát (RN – registered nurse – registrovaná zdravotná sestra)“. Ponúkali 255,000 dolárov, za „život mimo komunikácie“ a „na palube lodi“, ako kontakt bol uvedený P.O.Box vo Washington D.C.“

navylive.dodlive.mil (http://navylive.dodlive.mil/2017/04/11/10-things-to-know-about-u-s-navy-submarines/)

A aké stránky sa dajú ešte nájsť?

Jednou z najznámejších je „hodvábna cesta“. Táto stránka vám ponúka nákup všetkých drog na aké si len spomeniete, a to až k vám domov. Od najrôznejších odrôd marihuany, cez rôzne druhy kokaínu až po extázu, LSD alebo heroín. Takýchto stránok je tam síce viac, no táto im doslova kraľuje.

pixabay.com (https://pixabay.com/p-908533/?no_redirect)

Pri písaní tohto článku som narazil tiež na jednu mimoriadne nechutnú stránku (nevyhľadával som ju, pracoval som s iným článkom a jeho autor ju tam dosť hlúpo zazdieľal a nepopísal odkaz). Obsahovala množstvo fotiek mŕtvych nenarodených detí, ktorých matky sa nedokázali cez ich stratu preniesť, obliekali ich a upravovali.

pixabay.com (https://pixabay.com/p-626790/?no_redirect)

Pár ľudí písalo, že narazilo dokonca na stránky ISIS, kde verbujú nových ľudí. Spomeň si na to, až uvidíš najbližšie správy o nejakom teroristickom útoku, a budeš uvažovať ako nejaký mladík, ktorý mimochodom nikdy nežil v Sýrii, získal kontakt na takúto organizáciu.

Nuž a k tomu sa samozrejme viažu aj návody na vyrobenie teroristických bômb, samozrejme sú tu ale aj stránky, kde si môžete kúpiť zbrane, a to dokonca aj granátomet.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:WTC_smoking_on_9-11.jpeg)

Veľa ľudí tiež písalo, že sa dostali k stránkam, kde si môžete najať vraha. Jeden konkrétny užívateľ opísal aj cenník, podľa jeho slov by cena mala rásť na základe 4 kategórií: civilista < polícia < politik < dieťa.

Na záver sa budeme venovať tej úplne najstrašnejšej veci, akú toto temné zákutie ponúka. Ešte stále nie je možné existenciu tohto druhu stránok potvrdiť ani vyvrátiť. Jedná sa o takzvané „Red Rooms“. Red room je stránka, obsahujúca live stream mučenia a vraždy nejakej osoby. Pre ich existenciu hovorí mnoho PRE a PROTI, napríklad veľa ľudí tomu neverí, pretože TOR je mimoriadne pomalý, a bolo by v podstate nereálne, aby na ňom bežal live stream. Avšak takéto streamy sa už udiali aj na normálnom webe, napríklad aj taký Facebook Live párkrát zažil niečo podobné. Naposledy vo februári tohoto roku, kedy dvaja muži na smrť dobili tretieho a dali ho práve na Facebook Live. Ani jeden z účastníkov nemal 30 rokov, a pochádzali zo Slovinska.

Avšak tým úplne najhorším skoro-dôkazom je Peter Gerard Scully – skutočné ľudské monštrum. Austrálčan, ktorý sa presťahoval na Filipíny, začal následne k sebe domov vodiť dievčatá, prostitútky a iné, všetky vo veku DO 18 rokov. Videá, ktoré tu vznikali síce neboli súčasťou live streamu, ale filmy sa ešte dnes šíria, ako inak než cez dark web. Scully bol chytený, jedno z dievčat však už bolo umučené a mŕtve, iné nútil, aby si kopali vlastné hroby a podobne. Najznámejším z týchto videí je „Daisy’s destruction“, a ak ste ho videli, tak ste buď členom Filipínskeho/Austrálskeho policajného zboru alebo človekom, čo mimoriadne vážne porušil medzinárodné zákony. Žiaľbohu, niektorí ľudia tvrdia, že video na vás môže na dark webe zaútočiť aj v podobe bannerovej reklamy. Filipíny sa momentálne pokúšajú znovu zaviesť trest smrti. A to len kvôli tomuto netvorovi.

sickchirpse.com (http://www.sickchirpse.com/peter-scully-red-rooms-disturbing-story/)

Zdroj: ranker.com, sickchirpse.com
Zdroj titulného obrázka: dailydot.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť