Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Najúspešnejší slovenskí autori za rok 2022 si prevzali ocenenia

Ocenenia odovzdal Ikar svojim najúspešnejším autorom, ktorí dosiahli predaje viac ako 15.000 kusov.


Najúspešnejší slovenskí autori za rok 2022 si v utorok (25. 4.) prevzali ocenenia Zlatá kniha a Platinová kniha. Najviac ocenení získali Táňa Keleová-Vasilková a Jozef Banáš. Cenu literárnej kritiky Zlaté pero 2022 si odniesla Beata Balogová za knihu Kornélie. TASR o tom informovala PR manažérka vydavateľského domu Ikar Lucia Čarná.

Najúspešnejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková získala dve ocenenia. Zlatá kniha za rok 2022 jej patrí za román o mladej huslistke s názvom Olívia. Platinovú knihu dosiahol jej román Skúšky, ktorý bol v minulom roku ocenený Zlatou knihou. Autor motivačných a životopisných románov Jozef Banáš získal dve Platinové knihy, prvú za starší román Kód 7, Koniec zla a druhú za životopis Tomáša Baťu s názvom Som Baťa, dokážem to!.

Shutterstock

„Okrem nich si zlato odniesol aj autor bestsellerov a majster napätia Jozef Karika za román Hlad. Zlatú knihu získala aj dvojica Ladislav Kužela a Zuzana Čižmáriková za fenomenálnu populárno-náučnú publikáciu z oblasti medicíny, Zdravie bez liekov,“ uviedla Čarná s tým, že zlatom ocenili aj detskú knihu Písmenká z abecedy Ivony Ďuričovej a ilustrátora Adriána Macha. Zlatú knihu získal aj youtuber Peter PPPítr Popluhár za knihu Ako (ne)prežiť mladosť, Príbehy príšerných rozhodnutí. Platinou bola ocenená
publikácia Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode autora Andreja Štiavnického. Ocenenie získal in memoriam.

Ocenenia odovzdal Ikar svojim najúspešnejším slovenským autorom, ktorí dosiahli predaje viac ako 15.000 kusov v prípade Zlatej knihy a viac ako 25.000 kusov v prípade Platinovej knihy. Zlaté pero 2022 udeľované literárnou kritikou patrí spisovateľke a novinárke Beate Balogovej za jej čiastočne autobiografický román Kornélie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje