Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Najväčšia hokejka na svete má problém. Rozoberajú ju ďatle

Podarí sa túto atrakciu zachrániť?


Kde inde by sa mala nachádzať najväčšia hokejka na svete, ak nie v Kanade? Zhruba 200-metrov dlhá hokejka sa vyníma na priečelí budovy The Cowichan Community Centre v meste Duncan na ostrove Vancouver.

Hokejka bola vyrobená v roku 1985 a spoločnosť jej robí aj puk v rovnakej mierke. Táto fascinujúca atrakcia, ktorá je ako najväčšia hokejka na svete evidovaná aj v Guinnessovej knihe rekordov, však má problém. Za obeť si ju vybral vytrvalý ďateľ, uvádza CTV News.

Tvrdý pracant

Ďateľ (alebo dokonca možno viac ďatľov!) bol obyvateľmi Duncanu spozorovaný pri tom, ako si hĺbi jamku do ich pýchy. Vták pracoval veľmi usilovne a podarilo sa mu vytvoriť dosť veľkú dutinu.

Pracovníci mestských služieb zasiahli a vyhĺbený otvor prekryli oceľovou platničkou. Ďateľ tu, pri všetkej úcte, nie je vítaný a útočisko by si mal hľadať na vhodnejšom mieste. Vták tomuto gestu neporozumel a na druhý deň sa opäť prebíjal do vnútra hokejky priamo vedľa platničky.

Predpokladá sa, že s blížiacim sa obdobím párenia si vták vytvára hniezdisko, v ktorom by sa usadil so svojou partnerkou a priniesli na svet potomstvo.

Čo s tým?

Vtáky nie sú otvorené vyjednávaniu a len ťažko ich presvedčíš o tom, že by si mali hľadať iné útočisko. O tom, že by tohto problematického jedinca niekto chytil do pasce alebo rovno zastrelil, sa ani len nediskutuje. To nie je riešenie. Mnohým miestnym obyvateľom sa najviac pozdáva myšlienka vybudovania atraktívnejšieho ubytovania.

Predstavujú si to tak, že neďaleko by bola umiestnená vtáčia búdka, do ktorej by sa vtáky samy presťahovali. Ďatle sú ale dosť prieberčivé a vôbec nie je zaručené, že by takéto riešenie skutočne dosiahlo úspech.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.