Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Jej status zväčša vyzerá takto: vždy pekne upravená, milá, pekná, inteligentná, ambiciózna, charizmatická, s dobrými mravmi a rozhodne poznajúca svoju hodnotu.

Na ulici sa za ňou otáčajú muži i ženy, úsmevom hypnotizuje každého okoloidúceho a spôsobila už nejednu dopravnú nehodu. Tá baba má jednoducho niečo do seba!

Ak by bola spokojnosť stelesnená, určite by vyzerala ako ona. No každá výhoda má svoje nevýhody – o tom sme sa vás snažili presvedčiť my, i život sám už niekoľkokrát. A s čím musí deň čo deň bojovať na pohľad bezstarostná žena? S týmto:

1. Bezpredmetné súťaženie

To, že pôsobíš tak, povedzme, očarujúco ako pôsobíš, často nie je práve tvoja chyba a ani tým nič nesleduješ. Jednoducho si sa tak, ako sa hovorí, narodila. A ak si si to aj vybudovala, je to len tvoja zásluha. Často sa stáva, že ľudia k tebe vzhliadajú a tým nechcene vyzývaš tvoje zatiaľ kamarátky či spolužiačky na chladnokrvný súboj.

Závisť je zlá vec a nemožno jej zabrániť. Číslo pokusov o znemožnenie tvojej osoby každým dňom stúpa vďaka tvojej drahej protivníčke zvýšiť si status na tvoj úkor. A ty sa len nečinne prizeráš so zdvihnutým obočím, o čo danej osobe vlastne ide. Nuž, o pozornosť, ktorú máš práve teraz ty.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/CwrF3cc8Hf52U/giphy.gif)

2. Nechcený post vodcu

No dobre, priznajme si, toto ti niekedy celkom vyhovuje. Ale niekedy naozaj nie. Ak treba niečo vybaviť, na koho sa obrátia? Samozrejme, že na teba. Začalo to klopaním na dvere od kabinetu a následným rozprávaním, lebo ty to predsa vieš a nehanbíš sa! Kto kedy povedal takú hlúposť?!

Vždy si sa snažila len prekonať a urobiť to, čo musíš. No to tvoje okolie začalo pokladať za samozrejmosť a ty si svoju zónu pohodlnosti už milióntykrát musela odložiť na čas do kúta. Dobre vieme, že za tým tvojím zahľadeným pozeraním do okna, sa skrýva túžba znova byť dieťaťom a mať niekoho, kto občas vezme za ruku teba a nie ty jeho.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/Ph8OWoJA2M3eM/giphy.gif)

3. Problém nájsť si chlapa

Jasné, každý si povie: Ako môže mať taká super baba problém niekoho si nájsť? No jednoducho. Chlapi sa sebavedomých žien boja. Je totiž vysoko pravdepodobné, že zrania ich nedotknuteľné chlapské ego.

Niet horšej chlapskej nočnej mory, ako je tá, že budú pre svoje polovičky nepotrební, pretože si so všetkým vedia poradiť samé. Taktiež za to možno môže i kúsok pohodlnosti snažiť sa o jej priazeň, nakoľko len kvetmi, rečami a čokoládou si ju nezíska.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/Gnh8nS5DgqyZy/giphy.gif)

4. Nekráľovský radca

Či už ide o problémy kariérne, partnerské, rodinné či rozhodovanie sa v kľúčových životných situáciách, tvoji priatelia sa vždy zo zásady obrátia na teba. Ty to predsa vieš najlepšie a tvoj názor potrebujú počuť za každú cenu.

No to môže byť niekedy už naozaj únavné, najmä ak do toho vložíš svoj čas, energiu a srdce, no kamarát si i tak urobí po svojom. Na čo si potom chcel počuť môj názor?! Aby si sa uistil, že ideš urobiť naozaj kravinu a nakoľko si ťažký rebel, tak ju naozaj spravíš?! No i tak si ho vypočuješ a poradíš aj nabudúce.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/uuAL4898QT3BS/giphy.gif)

5. Vraj si namyslená

Ľudia by sa mali naučiť rozdiel medzi „namyslená“ a „sebavedomá“, nakoľko tieto slová nie sú ani zďaleka synonymom. Predsudky sú dnes (i vždy boli) v našej spoločnosti veľmi častým úkazom. No, neobídu ani teba.

Tvoj vystretý chrbát pri chôdzi a sebaistý prejav (za ktorým sebaistota vždy byť nemusí) spôsobili, že si označená za namysleného snoba. A ako väčšinou, ani proti tomuto predsudkovému trendu nič nezmôžeš.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/11wsZr0jbXc15m/giphy.gif)

6. Ľadová kráľovná

Dobre, tak teraz priznaj, koľkokrát si už bola počastovaná touto prezývkou? Myslíme, že sa nemýlime, ak odhadujeme, že číslo je minimálne dvojciferné. Darmo im vysvetľuješ, že ty city naozaj máš, len si ich ostatní musia zaslúžiť.

Darmo im vysvetľuješ, že vonku mrzne nie vďaka tvojej prítomnosti, ale preto, že je na to adekvátne ročné obdobie. Darmo na facebooku lajkuješ fotky túlavých psíkov zo Slobody zvierat, oni majú na teba už svoj názor a predstavy teba v úlohe citlivky slúžia len ako výborný konverzačný vtip. Chá-chá-chá. #jamamcity

giphy.com (https://media.giphy.com/media/umnkQ7CFYXKDe/giphy.gif)

7. Prehnané nároky

„To zvládne,“ povie si každý. A tým „každý“ myslíme:

• Šéf, pri zadávaní úloh, ktoré si nikdy nerobila
• Mama, pri riešení tvojich ťažkých životných situácií
• Frajer, ktorý ťa podviedol, no chce to napraviť
• Brat, ktorý ti dal svoje trojtýždňové ponožky pod vankúš
• Tá predavačka v mäsiarstve, ktorá ti dá neforemný koniec salámy, ktorý nikto nechcel

Svojím sebavedomým výrazom vzbudzuješ dojem, že máš ramená silnejšie ako sám Herkules a popasuješ sa s úplne každou situáciou, ktorá ti príde do cesty. A preto si zväčša kúpiš aspoň mačku alebo BigMac. Pretože ony chápu…

giphy.com (https://media.giphy.com/media/l41JZd8pppQqX8tR6/giphy.gif)

Našli ste sa v článku? 🙂 A s akými obdobnými problémami bojujete najčastejšie vy? 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.