Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Je úplne jedno, či ťa táto ceremónia ešte len čaká alebo práve zahanbene spomínaš na tú tvoju stužkovú spred pár rokov. Je veľmi ťažké vymyslieť niečo originálne, niečo s ,,váu“ efektom, keď tých stužkových už bolo neúrekom. Preto v princípe všetky trápnosti a klišé ostávajú rovnaké a aspoň si ich tu teraz môžeme pekne zrekapitulovať.

Trafiť správnu veľkosť obleku

V každom normálnom obchode už snáď vedia správne poradiť, čo sa týka (ne)vhodnosti oblečenia. Iba ak, že máš oblek po bratovi a na nový nie sú peniaze. Aj to sa stáva. Tak si aspoň neber biele ponožky do čiernych topánok, dávaj pozor, aby si sa ešte pred nástupom ako naschvál nezašpinil a aby ten oblek nesmrdel naftalínom.

Nevyzerať ako klaun

Milé dievčatá, menej je niekedy viac. Je tu aj taká možnosť, nechať sa nalíčiť a učesať v salóne. Lebo nie je nič krajšie, ako nepodarený make-up, prehnané doplnky, maximálne nevhodné šaty a účes a lá Cruella de Vil.  A to najhoršie zistenie? Spolužiačka má rovnaké šaty! Taká vojna či epidémia moru je oproti tomu ako prd v hurikáne. Toto je rozhodne stonásobne horšie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/tDwXThyjekjMQ)

Príhovor roka

Nezabudnite sa na slávnostnom nástupe potknúť a ešte so sebou zobrať minimálne dvoch ďalších ľudí. A nasleduje príhovor: ,,Vážený pán riaditeľ, pedagogický zbor, drahí rodičia, hostia. Prišla tá chvíľa, keď neistým krokom vstupujeme do sveta dospelosti…,“ lebo stiahnuť ho z netu je tá najjednoduchšia cesta, ako sa pomstiť učiteľom. Veď ten istý príhovor počuli už minimálne stokrát, tak len nech prevracajú očami ďalej.

+1

Aj keď sa snažíte na všetkom šetriť (však aby ostalo viac na chľast), vždy je lepšie mať zo všetkého do zásoby minimálne jeden kus. Si predstav ako bude na vás všetkých po zvyšok školského roka zazerať tá jedna pani profesorka, ktorá nedostala kyticu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/tired-will-smith-fresh-prince-of-bel-air-PcxKstLG1uHC0)

Rodičovský a učiteľský tanec

Tvoje ťarbavé a nemotorné pohyby mimo rytmus a zahanbený úsmev tvojej mamy pri spoločnom tanci, to je tá chvíľa, ktorú si navždy zapamätáš. A taktiež tu máme nesprávny výber partnera. Pri tejto historickej udalosti v tvojom živote, by to nemala byť práve týždňová alebo náhodná známosť. Teraz pozeráš na dvdéčko a ani za svet si nevieš spomenúť, ako sa volala.

Pol ryža a pol hranolky

…kuracie prsia s broskyňou a syrom. Zemiakový šalát a rezne. Klasická kuracia polievka a nekonečné frfľanie o tom, že to mohlo byť lepšie menu. Podnapitá osoba ocení akýkoľvek spôsob ,,stiahnutia“ alkoholu. A tieto klasické jedlá sú síce riadne klišé, ale viac než polovica hostí má už dávno po 40-ke, takže treba držať hubu a krok.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thenextstep-3ohjV0oBX1kRCwBdLi)

Dj Tiesto

Veru, aj pri výbere tohto týpka je lepšie sa spoľahnúť na referencie iných ľudí, lebo ak si ešte nevidel tancovať opitú triednu na Tiesta, tak aj to sa môže stať. Hlavne aby všetko nastavil tip top, lebo kvílenie mikrofónu a chrapčanie z reprákov nedodáva ten správny efekt výnimočnosti tohto večera. Samozrejme sa všetci odpálite na ,,Dlouhá noc“ a Elánu budeš mať až do smrti dosť a až pri prezeraní videa si uvedomíš, že si sa tváril a tancoval, ako keby bol toto tvoj posledný večer v živote. Potom ti dôjde, že ťa videli profesori a aj rodičia a želáš si, aby bol naozaj posedným.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/party-parks-and-recreation-drunk-8hwr1QaKsDaY8)

Program

Nič tak neohúri všetkých prítomných ako scénky z Uragánu, Kredencu, SOS, Hornej Dolnej atď. atď.. Samozrejme, nesmie chýbať módna prehliadka alias Travesty show alebo Labutie jazero v podaní pripitých pánov spolužiakov. Potom tu je ešte spoločný tanec – remix veľkých hitov, či spievanie nejakej veľmi ,,vtipnej,, piesne. Podstatné je, dožiť sa vôbec programu, pretože ten, čo to celé vymyslel je schopný ťa aj vzkriesiť z mŕtvych, len aby si obsadil svoju rolu.

Častušky

My ťa radi máme – dáme , hviezda – nezdá a iné skvosty veršovania na úrovni materskej školy. A tento zdrap obhoreného papiera ti doma slávnostne visí aj s tvojou stužkou. Neosobné a stiahnuté z netu, to ťa bude tešiť do konca života. Oblej sa ešte vínom z džbánu a prípadne prevráť sviečku, nech si ťa aspoň nejako zapamätajú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/prom-kJwurGaVbYNNK)

Alkohol

Táto kapitola je najdôležitejšia zo všetkých. Keď upozorníš tatka, aby sa správal na úrovni, ale zato tebe sa bude motať hlava už pri príhovore, tak to si veľmi nevyhral. Takéto faux pas budeš ešte dlho ľutovať. Alkohol bol, je a bude. Pamätaj, že po polnoci už väčšina ľudí odchádza a potom sa zakonzervuj liehom aj na tri dni. A nemiešaj! Pred programom si nedávaj žiadnu kávu, alkohol sa ťa bude držať ešte dlhšie a ak ti je zle, prosím nevyvráť obsah tvojho žalúdka rovno pred všetkými. Pite s rozumom, mladí páni. A dámy… buďte dámami!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/marnie-michaels-wFrS4MzvHYmwU)

Titulná fotka: instagram.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.