Najväčšie trapasy napáchané na štátnych hymnách zo Slovenska a sveta

Prúsery sa nevyhýbajú ani Slovákom!

Každý z nás sa aspoň raz za čas bojí, že sa v spoločnosti poriadne strápni. Nič nie je horšie ako zabudnúť meno človeka, s ktorým ťa priatelia práve zoznámili! Prečo svoju nemotornosť neposunúť na úroveň štátov? Za vhodný ekvivalent sa dá považovať zahranie nesprávnej hymny na významných podujatiach.

Niečo, čo znie ako jednoduchá úloha – zahrám hymnu jednej krajiny, potom zahrám hymnu druhej krajiny – robí problém až prekvapivo veľkému počtu ľudí. Výsledkom sú vtipné a trápne situácie z celého sveta, ktoré sú takmer k neuvereniu. Určite aj práve prebiehajúci hokejový šampionát poskytne dosť príležitostí pre faily, ktoré by tento zoznam mohli rozšíriť.

Štátna hymna Kazašskej republiky – Livin‘ la vida loca!

Konzervatívne postsovietske štáty nepochybne patria medzi krajiny, kde sa štátne symboly tešia veľkej úcte a rešpektu. O to viac zarezonoval parádny trapas počas otvárania lyžiarskeho festivalu v Kazachstane. V priebehu ceremoniálu sa miesto štátnej hymny spustila populárna pieseň Livin‘ la vida loca. Zrejme niekoho z organizátorov chladné počasie nebavilo a túžil sa zahriať aspoň hudbou. Pomôcť mu k tomu mala temperamentná skladba od Rickyho Martina, ktorá sa následne ocitla niekde, kam absolútne nepatrila.

Opäť Kazachstan – športovkyňa počas udeľovania medailí musela počúvať  Boratovu paródiu kazašskej hymny

Nie vždy sa oplatí bez rozmýšľania použiť prvú vec, čo ti Google vyhodí. Túto lekciu si odniesol niekto z organizačného tímu ženského streleckého šampionátu v Kuvajte. Bez kontroly sa na udeľovanie medailí prešmykla Boratova verzia kazašskej hymny. Prítomní sa vďaka tomu oboznámili s kvalitami kazašských prostitútok a boli vyzvaní k ošahaniu prirodzenia kazašského vodcu. Zdá sa, akoby bola hymna stredoázijskej krajiny prekliata.

Egyptská vojenská kapela – zabijak hymien!

Schopnosť egyptskej kapely zmasakrovať akúkoľvek štátnu hymnu je legendárna – za obeť jej padla francúzska La Marseillaise a radosť nemala počas svojej návštevy ani Frau Merkel. Zvuky pripomínajúce kombináciu pokazených strojov a zomierajúcich zvierat zaručene poškodia sluch každého poslucháča. Najväčším klenotom je jednoznačne slávna melódia ruskej hymny v podaní nešikovných Egypťanov.

Hymna Čilskej republiky feat. Pitbull

Americký raper Pitbull sa vďaka svojej tvorbe stal terčom mnohých vtipov. Obrovské množstvo kolaborácií a remixov, na ktorých sa pravidelne podieľa mu zabezpečilo povesť, že sa môže nečakane objaviť v akejkoľvek piesni. O tom, že toto meme má skutočne reálny základ, sa na vlastnej koži presvedčili účastníci juhoamerického futbalového turnaja Copa América. Pred zápasom proti Argentíne mali Čilania možnosť počuť svoju hymnu zmixovanú so songom Pitbulla. Skvost je vo videu počuť od času 1:20.

Americko-slovenský remix v podaní ruských organizátorov hokejového turnaja

Na konci apríla sa v Rusku uskutočnili Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji U18. Dalo sa čakať, že štvrťfinálový zápas medzi USA a Ruskom bude budiť veľké emócie. Mladí Američania na ľade uštedrili ruským rivalom nakladačku 5:1 a tešili sa z postupu. Po zápase tím USA zaskočil zvláštny „remix“ americkej hymny, s ktorou bola synchrónne prehrávaná aj hymna Slovenska. Špekuluje sa, či išlo skutočne o náhodu alebo o snahu zákerne sa pomstiť Američanom. Na internete si výsledná skladba vyslúžila mnohé vtipné názvy, medzi inými The Lightning Star – Spangled Banner over Tatras.

Slováci vďaka Linkin Parku rozosmiali Malťanov

Aj Slovákom sa počas športového podujatia podaril poriadny fail s hymnou. Ako býva zvykom, pred zápasom oba tímy nastúpia na trávnik a hrajú sa ich hymny. Inak tomu nebolo ani v roku 2014 v Žiline, keď naši futbalisti stáli proti hráčom z Malty. Hostia čakali na svoju hymnu, z reproduktorov sa ale ozvalo niečo úplne iné – už len z kratučkého úseku bolo každému jasné, že ide o intro nezabudnuteľnej skladby Numb od Linkin Parku. Futbalisti z ostrovného štátiku našťastie vzali situáciu športovo a na ich tvárach sa objavili úsmevy.

Raz sa to stať muselo! Slovenských fanúšikov rozzúrila slovinská hymna

Zámena Slovenska a Slovinska je niečo, čomu sa jednoducho nedá vyhnúť. Či sa nám to páči alebo nie, vo svete si dve malé slovanské štáty budú ľudia mýliť stále. Stalo sa tak aj minulý rok na hokejovom šampionáte, ktoré spoluorganizovali Nemci s Francúzmi. Po utrápenom zápase s Talianskom bola našim hráčom zahraná hymna Slovinska. Slováci svoju nespokojnosť dávali najavo hlasným bučaním, hvízdaním a nadávkami. Podľa svedkov tóny nesprávnej hymny natoľko rozvášnili podaktorých divákov, že si povedali „Zastavme ich bratia, veď sa ony stratia!“ a zaútočili na organizátorov.

Zdroj: youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
23
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otrasné fotky domov z realitných kancelárií, ktoré sa zrejme predávajú dodnes

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME