Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Najviac nominácií na cenu Český lev majú filmy Zátopek a Okupace

Ceremoniál s vyhlásením víťazov bude prenášaný 5. marca naživo prostredníctvom Českej televízie.


Česká filmová a televízna akadémia vyhlásila v utorok nominácie pre 29. ročník Českého leva. Najviac sošiek – 13 – môžu získať drámy „Zátopek“ a „Okupace“, 11 nominácií má „Muž so zajačími ušami“ a o deväť sošiek sa bude uchádzať „Atlas vtákov“.

Priamo na tlačovej konferencii k nomináciám bola udelená cena filmových fanúšikov a cena za najlepší filmový plagát – obe získala snímka „Zátopek“. Ceremoniál s vyhlásením víťazov bude prenášaný 5. marca naživo prostredníctvom Českej televízie, informuje daná inštitúcia. Najväčšiu pozornosť akademikov si získali dva filmy s 13 nomináciami – životopisná dráma „Zátopek“ režiséra Davida Ondříčka a debut režiséra Michala Nohejla „Okupace“, tragikomická dráma z obdobia normalizácie.

Profimedia

Celkovo 11 nominácií získala fantastická komédia slovenského režiséra Martina Šulíka „Muž so zajačími ušami“. Deviatimi nomináciami sa môže pochváliť „Atlas vtákov“, sonda do komplikovaných rodinných vzťahov a sveta komunikačných technológií, ktorej režisérom je slovinský filmár Olmo Omerzu. Osem nominácií si vyslúžili „Chyby“, romantická dráma režiséra Jana Prušinovského.

Už druhýkrát boli otvorené ďalšie kategórie aj pre televízne projekty a rovnako tak druhýkrát samostatne súťažia animované a krátke filmy.

Ceny Český lev budú odovzdané filmovým tvorcom v sobotu 5. marca v Dvořákovej sieni pražského Rudolfina. Večerom bude prvýkrát sprevádzať režisér, herec a moderátor Jiří Havelka. Celkovo 184 akademikov vyberalo z 84 hraných, dokumentárnych, animovaných a krátkych filmov i televíznych diel spĺňajúcich štatút cien Český lev. V súboji o sošky v 19 štatutárnych kategóriách sa v záverečnom hlasovaní stretne celkom 25 titulov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť