Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Najviac nominácií na ceny Emmy získal seriál Boj o moc

Riaditeľ ATAS Frank Scherma poznamenal, že tento rok Akadémia dostala rekordné množstvo návrhov na nominácie.


Najviac nominácií na tohtoročné americké televízne ceny Emmy získal seriál Boj o moc z produkcie streamovacej spoločnosti HBO. Populárny juhokórejský seriál „Squid Game“, uvádzaný na Netflixe, sa zase stal prvou šou natočenou v inom ako anglickom jazyku, ktorá bola nominovaná v kategórii najlepšia dráma. TASR informuje na základe správy prevzatej z agentúry AFP.

Boj o moc (v origináli Succession) získal na 74. ročníku cien Emmy, ktoré sú ekvivalentom filmových Oscarov, 25 nominácií. Ide o príbeh bohatej a vplyvnej rodiny súperiacej o dedičstvo v podobe mediálneho impéria.

Squid Game je násilnou satirou, v ktorej marginalizované skupiny spoločnosti súťažia o peniaze v smrteľných a brutálnych verziách detských hier. Ide o vôbec najsledovanejší seriál na Netflixe, ktorý si vyslúžil aj niekoľko hereckých nominácií. AFP píše, že tento seriál sa usiluje ísť v stopách juhokórejského filmu Parazit, ktorý sa v roku 2020 zapísal do histórie ako vôbec prvý cudzojazyčný celovečerný film, ktorý zvíťazil v najprestížnejšej kategórii Oscarov – najlepší film.

nominácie EMMY
TASR

V kategórii o najlepší dramatický seriál súťaží aj seriál „Euphoria“ o dospievaní skupiny stredoškolákov, kriminálna snímka „Ozark“ či sci-fi seriál „Stranger Things.“

V komediálnych kategóriách dominujú s 20 nomináciami seriály „Ted Lasso“ o trénerovi amerického futbalu a „The White Lotus“, ktorý je satirickým pohľadom na pokrytectvo a bohatstvo návštevníkov luxusného hotela na Havaji. Ďalšie komédie – „Hacks“ od HBO a „Only Murders in the Building“ spoločnosti Hulu – získali po 17 nominácií.

Prestížne ceny Emmy udeľuje americká Akadémia televíznych umení a vied (ATAS) od roku 1949. Víťazov 74. ročníka cien Emmy vyhlásia 12. septembra na ceremoniáli v Los Angeles.

Riaditeľ ATAS Frank Scherma poznamenal, že tento rok Akadémia dostala rekordné množstvo návrhov na nominácie. To podľa jeho slov svedčí o mimoriadnom náraste počtu televíznych produkcií, ktoré boli drasticky zredukované počas koronavírusovej pandémie.  


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.