Najvyšší a zároveň najstarší. Vyše dvojmetrový pes Freddy dosiahol nový rekord

Živiť ho však nie je lacná záležitosť.

Zdroj: Profimedia

Najvyšší pes na svete má za sebou ďalší dosiahnutý rekord. Stal sa totiž aj najstarším svojho plemena na svete, informuje portál Mirror. Podľa Guinnessovej knihy rekordov je nemecká doga Freddy najvyšší pes na svete. Tento titul získal ešte v septembri 2016, keď mal niečo cez jeden meter. Momentálne žije vo Veľkej Británii spolu so svojou majiteľkou a sestrou, fenkou z rovnakého vrhu.

Najstarší a najvyšší

Keď sa dnes Freddy postaví na zadné laby, má výšku cca 2,1 metra. A teraz dosiahol ďalší rekord. Pred mesiacom oslávil ôsme narodeniny, a tým sa stal najstaršou žijúcou nemeckou dogou na svete.

Jeho majiteľka Claire Stoneman mu usporiadala aj poriadnu narodeninovú oslavu v záhrade. Nechýbala na nej ani jeho obria pokrvná sestra Fleur, narodená iba pár sekúnd po ňom, a Freddyho najlepšia kamarátka a zároveň susedka, sedemročné dievčatko Erin Manley.

Erinin otec tvrdí, že nikdy nemal strach, že by jej Freddy chcel niekedy ublížiť. Jeho dcérka sa narodila sa iba štyri mesiace po ňom, takže si už život bez neho nevie ani predstaviť.

Pripomína im skôr koňa, nie psa

Majiteľka hovorí, že svojho obrovského psíka venčí zásadne skoro ráno, aby ju ľudia neotravovali. Každý je totiž šokovaný Freddyho veľkosťou a niektorí sa ho aj naľakajú alebo ich častujú komentármi, že im pripomína skôr koňa ako psa.

No Freddy je vraj veľmi priateľský a láskavý pes a správaním určite nenaháňa strach. Veľmi rád sa mazná a akonáhle rozpozná, že je jeho majiteľka naštvaná, položí si na ňu svoje labky. Okrem Freddyho sa Britka stará aj o jeho sestru Fleur a hovorí, že jej vynahradzujú deti, ktoré nikdy nemala.

No jedlo pre tohto obra nie je lacná záležitosť. Claire vyjde jeho mesačné stravovanie na 500 libier (cca 560 eur). Freddy zo všetkého najviac miluje mleté hovädzie mäso a pečené kurčatá.

Zdroj: Mirror

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
16
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 vecí, ktoré by bolo dobré začať robiť, kým máš ešte dvadsať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME