Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Najzábavnejšie názvy slovenských miest a obcí

A


Pri prieskume slovenských miest a obcí sme natrafili na horné, dolné, vyšné, nižné, veľké aj malé a ešte aj na pár veľmi zaujímavých miest. Nečudo, slovenčina je veľmi ľubozvučný a rozmanitý jazyk. Vybrali sme preto pre vás tie najtrafenejšie. Ak bývaš v jednom z dole uvedených miest, daj nám o sebe vedieť v komentári.

Adidovce – V Prešovskom kraji neďaleko Humenného leží dedinka, ktorá by možno mala mať aspoň podľa názvu, čo to dočinenia so vznikom jednej z najúspešnejších športových značiek.

Babinec sa nachádza v okrese Rimavská Sobota. Babindol zas v Nitrianskom kraji. A čo tak Báb, Babie, Babín alebo Babiná? Je v týchto malebných častiach zvýšený počet postarších dám alebo mladých žabiek? Na základe čisto primitívneho usudzovania je dosť zjavné aj to, pre koho je určená obec Buzitka, či Buzica. A keby pani Iveta B. vedela o Bartošovej Lehôtke, mohlo všetko vyzerať inak. Vedia vôbec v obciach Bobrov, Bobrovček a Bobrovec na čo slúži žiletka?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/critters-beavers-ZDOXnhXvESwSY)

Neďaleko Zlatých Moraviec je dedinka s názvom Choča. Ak si však východniar, určite poznáš Choňkovce. V Chrťanoch možno holdujú frťanom a v obci Chyžné zrejme už nik neostal, lebo všetci makajú po hoteloch v Rakúsku a Anglicku.

V Dedine Mládeže sa snažia o akýsi klamlivý trik, pretože neveríme, že tam nemajú typických dedinských dôchodcov. Diviaky nad Nitricou sa nachádzajú v Trenčianskom kraji a my dúfame, že si všetkých diviakov už konečne pozbierajú, aby sa obmedzil počet dopravných nehôd. Dolné Otrokovce sú snáď snom každého človeka. Aby sa však ich počet neznižoval, dávajte si tam pozor na len tak pohodené ponožky. V Držkovciach majú určite tradičnú držkovú polievku a ak ju náhodou nechceš, dostaneš do držky.

Ďurďoš a Ďurďošík sú len jasným znakom toho, že východniari majú zmysel pre humor.

Egreš si drží prvenstvo, je to jediná dedina začínajúca na písmeno E.

Na Slovensku určite nie je nikomu lepšie ako ľuďom na Havaji. Horšie sú na tom obyvatelia obce Hnilec v okrese Spišská Nová Ves a kto má rád nejaké tie pachy prírody, Hnojné je vaša cieľová destinácia.

Kalinkovo nebude rodná dedina nášho obľúbeného a čestného politika? V Krivokláte zrejme krivo klátia, otázne je, čo. Ak si obyvateľ Kuchyne, určite máš viac príhod o tom, ako niekomu vysvetľuješ, kde to vlastne bývaš. A čo tak Koňuš, Kurov alebo Kozelník? Fakt zaujímavé názvy.

Laskár je obec v okrese Martin a dokonca majú aj pani starostku. Veľa lásky a veľa…

Macov je obec na Slovensku v okrese Dunajská Streda. Prekvapivo Mestečko je vlastne obec. Opäť klamlivý ťah. A ako sa vlastne odpovedá na otázku, odkiaľ si? Od/z Michala na Ostrove (Michala nad Žitavou)? Alebo bývam u Michala? Nad týmto môžu mudrovať aj obyvatelia Mudroňova.

V obci Nesluša to musí byť riadna divočina. No nikdy nie je neskoro na nový začiatok. Nový Salaš, Nový Svet, Nový Život? Určite vás radi privítajú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/excited-swamp-people-gif-rE3001b15bRBu)

Omastiná pri Bánovciach nad Bebravou je nič oproti obci Oščadnica, ktorá znie podľa slov jedného známeho komika, ako žena čo má rada pissing.

V obci Panické Dravce to môže pôsobiť aj trošku schizofrenicky. Ale stále lepšie ako ďalšie klamstvo v Prahe, v okrese Lučenec. Na Slovensku sú až tri dediny s názvom Píla a vôbec si neceníme tú neoriginalitu. Berte si príklad z obce Pleš, Počúvadlo, či Pukanec.

V Rapovciach sa rapuje, v Regetovke tancuje. Aké jednoduché!

Slepčany sa nachádzajú v okrese Zlaté Moravce a Sliepkovce sú zas pri Michalovciach. Obľúbenú aktivitu hádať ani nemusíme. Perfektná slovná hračka vzniká ak navštíviš obec Smilno a zrazu cítiš niečo Slizké alebo máš rovno Svrbice. Utekaj sa liečiť smer – Smrdáky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/angietribecatbs-3oEjI90IQwaaPItOSI)

Túto kategóriu najtrafenejších názvov určite vyhrávajú miesta na Š a ako príklad ti musí stačiť Švošov, Šuja, Šalgočka, Šavoľ, či Šíd.

Tajná obec nie je až taká tajná. Našli sme ju pri Nitre. Aj na Teplom Vrchu môže byť celkom fajn, pokiaľ nie si z dediny Toporec.

V obci Utekáč by sa jednoznačne mali konať maratóny. Síce by sa dedina obehla minimálne 250krát, ale odkaz je jasný.

Vaniškovce z Bardejovského okresu sa riadia jediným heslom – a špina je preč! Dobrý favorit je aj Víťaz z Prešovského kraja, ale ten to má ďaleko do obce Výčapy – Opatovce, takže žiadna pijatika sa nekoná. Abstinencia je vraj výborná vec. Ale to radšej nespomínajte v obci Výborná pri Kežmarku.

Jednou zo závad názvov slovenských miest a obcí je trojnásobné pomenovanie Závada a dokonca štvornásobné Závadka. No najviac to vychytali obyvatelia Zubného, veď všetci vieme ako stomatológovia zarábajú, doslova Zlatá Baňa (okres Prešov).

Žabokreky nie sú posledným spomínaným čudným názvom. Aby toho nebolo málo, sú aj Žabokreky nad Nitrou. To len aby si vedel, že aj tvoja navigačka je niekedy zmätená.

Zdroj: preobce.sk
Titulná foto: commons.wikimedia.org


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.