Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Služba Airbnb je známa takmer po celom svete. Ide o stránku, ktorá sprostredkúva ubytovanie od súkromných osôb, ktoré si následne môžeš rezervovať na svojich cestách. Je to skvelá alternatíva, ako prenajímať svoje príbytky, a pre cestovateľov mnohokrát lacný spôsob, ako sa ubytovať.

Aj napriek tomu, že to nie sú žiadne hotely s piatimi hviezdičkami, tak na Airbnb dokážeš nájsť krásne príbytky, v ktorých si môžeš skloniť hlavu.

Ubytovanie ako z rozprávky

Okrem bežných ubytovaní tu nájdeš rôzne tematické príbytky, prípadne také, ktoré vynikajú svojou lokalitou či dizajnom. Pri takýchto ubytovaniach je úplne bežné, že sú rezervované mesiace, ba aj roky dopredu. A ich cena je druhá vec. Mnohokrát sa môže cena za noc v žiadaných príbytkoch vyšplhať na stovky eur. Ak však chceš mať výnimočný zážitok, tak si za to musíš zaplatiť.

Na portáli Airbnb si môžeš uložiť každé jedno ubytovanie, ktoré sa ti veľmi páči, do svojho “wish listu“. Teda zoznamu, kde si ukladáš ubytovania, v ktorých by si sa raz možno rád ubytoval.

Na základe týchto uložení v zozname vytvorilo Airbnb zoznam najžiadanejších ubytovaní. Sledovali, aké ubytovania si ľudia najčastejšie uložili do “wish listu“ od roku 2010 až do roku 2019. Nahliadni na najžiadanejšie ubytovania, ktoré môžeš nájsť na Airbnb.

Domček so súkromnou plážou v Brazílii

Toto ubytovanie je najžiadanejšie zo všetkých. Ľudia si ho uložili do svojho zoznamu 275 862-krát. Prekvapivo, noc v tomto krásnom ubytovaní stojí len 83 eur. 

Profimedia.sk

Domček na strome na Bali

Cestovateľský sen mnohých ľudí, čarokrásny ostrov Bali. Nájdeš na ňom aj takéto magické obydlia na stromoch, ktoré, nečudo, učarovali 271 887 ľuďom, ktorí si ich pridali na svoj zoznam. Jedna noc v tomto pôsobivom prostredí stojí 80 eur. 

Profimedia.sk

Typický žiarivo biely domček v Grécku

Keď sa povie Grécko, tak si predstavíš podobný domček, ako je práve tento. Za posledných desať rokov sa v ňom túži ubytovať 254 773 ľudí. Jedna noc v tomto krásnom príbytku stojí 340 eur.

Profimedia.sk

Mušľový dom v Mexiku

Človek, ktorý navrhoval tento dom, má zrejme veľmi rád mušle. Zrejme sa páči aj ostatným ľuďom, pretože si ho do zoznamu pridali 235 803-krát. Jedna noc v tejto mušli by ťa vyšla “iba“ na 280 eur. 

Profimedia.sk

Hlinený domček ako z rozprávky v Kanade

Tento malý domček pripomína nejakú rozprávkovú chatrč, v ktorej spia siedmi trpaslíci. Nemožno pochybovať o tom, čím zaujala mnohých ľudí, ktorí si ju do zoznamu pridali 152 918-krát. Ak by si zatúžil cítiť sa počas návštevy Kanady ako v rozprávke, zaplatil by si si 111 eur na noc.

Profimedia.sk

Minimalistický moderný apartmán v Thajsku

Čisté línie, minimalistický dizajn a bazén na dvore. Viacerí z nás by si dali povedať. Po tomto ubytovaní zatúžilo 204 110 ľudí. A cena na noc ťa asi prekvapí, momentálne je len 49 eur.

Profimedia.sk

Dizajnový domček na samote v Kalifornii

Za poslednú dekádu si toto ubytovanie uložili ľudia 98 796-krát. Pri tomto dome je aj vyššia cena – noc v tomto industriálnom domčeku by ťa vyšla na 422 eur. 

Profimedia.sk

Luxusný dom s výhľadom na more aj hory v Južnej Afrike

Luxusný domček s bazénom na dvore, a ak by ti nestačil ten, tak to máš kúsok od mora. Toto ubytovanie si ľudia uložili 28 305-krát. Ak by si sa sem chcel vybrať, tak si musíš nachystať 329 eur na noc. 

Profimedia.sk

Nádherná vila v Taliansku

Na obrázku to možno vyzerá ako bežný tehlový domček, aké nájdeš aj na Slovensku, no keď nazrieš vďaka fotkám dovnútra, tak ti padne sánka. Toto ubytovanie ľudia využívajú nielen na bežné cestovateľské sklonenie hlavy, ale aj ako miesto na svadbu a svadobnú hostinu. Uložilo si ju do zoznamu 3 686 ľudí. Jedna noc v tejto vile ťa vyjde na krásnych 612 eur. Ako nič.

Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť