Najznámejší youtuber PewDiePie si svojimi rasistickými nadávkami opäť pohneval chlebodarcov

V návale emócií toho niekedy povieme viac, ako chceme

Najväčšia hviezda celého Youtube – PewDiePie, vlastným menom Felix Kjellberg na seba opäť strhol pozornosť všetkých médií. Ani tentokrát to však nebolo v tom pozitívnom zmysle. Je však nutné robiť okolo tohto prešľapu také haló?

Mladý Švéd má totiž v obľube livestremovanie počas hrania hier a počas toho nedeľného sa mu podarilo pod tlakom emócií vypustiť hŕstku hanlivých rasových prívlastkov. Stalo sa tak počas hrania hry „PlayerUnknown’s Battlegrounds“, keď sa mu nejaký čas nedarilo zastreliť svojho nepriateľa. V tej chvíli mu u úst vyleteli slová: „What a f*cking ni**er! Jeez! Oh my god! What the f*ck? Sorry, but what the f*ck?“. V zápätí však hneď dodal, že to nemyslel v zlom.

Médiám však viac netrebalo a na youtubera sa vzniesla veľká vlna kritiky. Vyzerá to tak, že títo kritici asi ešte nehrali hru, v ktorej by sa im nedarilo, pretože hranie hier sa len málokedy obíde bez šťavnatých výrazov.

Krátky ústrižok zo spomínaného streamu si môžete pozrieť tu:

PewDiePie sa dnes tiež k celej situácii vyjadril a že mu je to celé veľmi ľúto si môžete pozrieť v nasledujúcom videu

PewDiePie vysielal hranie hry na svojom Youtube kanáli pred 30 000 divákmi. A keďže jeho kanál celkovo sleduje 57 miliónov odberateľov, súhlasíme, že by sa od tohto zabávača očakávala akási zodpovednosť byť dobrým vzorom pre svojich fanúšikov. Preto nechceme jeho konanie ospravedlňovať, no zdá sa nám trochu prehnané túto kauzu takto celosvetovo nafukovať. Veď koniec koncov, aj on je len človek.

Problém je možno v tom, že toto nie je prvýkrát, čo sa mu podaril podobný škandál. Začiatkom tohto roka si poriadne zavaril, keď sa začali v článkoch pretriasať jeho časté protižidovské vtipy a nacisticky orientované obrázky. Na základe toho s ním rozviazal spoluprácu Disney a teraz tiež spoločnosť stojaca za hrou Firewatch, ktorú PewDiePie promoval.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako celá situácia dopadne. PewDiePie by si mal každopádne začať dávať väčší pozor, pretože kvôli nátlaku médií by do tejto situácie mohol koniec koncov zasiahnuť aj samotný Youtube, ktorý by ako jediný mohol videá populárneho youtubera navždy zastaviť.

A aká hra bola pre vás tá, ktorá vo vás vyvolala najväčší príval emócií? 😀 

Čo ťa vytočilo najviac?

Posted by EMEFKA on Tuesday, September 12, 2017

Zdroj: businessinsider.com

Titulná fotka: PewDiePie / youtube.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
16
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
24
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Aké množstvo našich obľúbených potravín nás zabije?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME