Najzvláštnejšie príchute pizze, aké vo svete nájdeš. Pizza s ananásom je slabý odvar

Niektoré vyzerajú veľmi chutne a z iných ti je zle už pri pohľade na ne.

Nie je to tak dávno, čo sme písali o pochúťke typickej pre severskú krajinu Švédsko. Bola ňou netradičná pizza s banánom a kari korením. Existuje niekoľko ďalších krajín, ktoré si pizzu prispôsobili svojim netradičným chuťovým pohárikom.

Ako sa hovorí: sto ľudí, sto chutí, no na niektoré z týchto pízz by si si pravdepodobne netrúfol. Ak si človek, ktorému sa protiví aj pizza s ananásom, tak sa ti nasledujúce pizze asi veľmi pozdávať nebudú. Ktovie, možno je však viacero z nich úplná lahôdka.

Pizza na sladko

Napríklad taká s arašidovým maslom a sladkým ovocným džemom na vrchu. To už sa veľmi nedá považovať za pizzu, skôr za koláč a určite to nemusí byť také zlé ako ostatné pizze, ktoré sa tu ešte objavia. Podobnú vyrobili aj v sérii obľúbených mrazených pízz, Ristorante, ktorá je vyrobená z čokoládového cesta, posypaná ničím iným, než čokoládou.

@sara_and_dima_eat (https://www.instagram.com/p/BjkrbRFnU5X/?utm_source=ig_embed)

Pizza so syrovými makarónmi

V Amerike veľmi obľúbený pokrm, syrové makaróny, spájajú už aj s ďalším obľúbeným jedlom, pizzou. Musí to byť jednoznačne obrovská kalorická bomba, pri ktorej volá tvoj žalúdok o pomoc. Nestačí, že pizza je pizza a cestoviny sú cestoviny?

@penfuipizza (https://www.instagram.com/p/BRDhwiBjozv/)

Pizza so zemiakovou kašou

Pizza s hranolkami je síce možno ešte stále pre niekoho divná, ale aj mnohými obľúbená. Takáto forma zemiakov na pizzi je jedna z prirodzenejších. Je tu potom aj forma v podobe zemiakovej kaše. A tú majú niektorí ľudia tak veľmi radi, že ju pokojne dajú aj na pizzu.

@tomika0613 (https://www.instagram.com/p/BZmXvsZhsi_/)

Pizza s kokosom a krevetami

V nejakej sladkej verzii by možno pizza s kokosom bola niečo veľmi chutné. Avšak na Kostarike majú radi túto kombináciu aj na bežnej pizzi.

@piccologiardinoataco (https://www.instagram.com/p/Bm6pAMDh1fR/)

Pizza s hráškom

U mnohých ľudí je hrášok potravina, ktorú nemajú radi v akomkoľvek stave a v akomkoľvek jedle. Avšak aj najväčší milovníci hrášku by trochu ohŕňali nosom nad pizzou s hráškom. V tejto krajine sa ľudia nevedia zhodnúť v tom, či patrí hrášok do majonézového šalátu alebo nie, nieto ešte aby bol aj na pizzi.

@oakvillepizzeria (https://www.instagram.com/p/BUf3T57gP72/)

Pizza štyroch druhov rýb

Zabudni na pizzu štyri druhy syra. Toto je niečo oveľa veľkolepejšie. Pizza s názvom Mockba alebo Moskva pochádza z Ruska a je na nej umiestnený losos, sardinky, tuniak a makrela. Nechýba tiež cibuľa, bylinky, prípadne hrášok.

@vicomro (https://www.instagram.com/p/BquuKollymb/)

Pizza anglické raňajky

Anglické raňajky sú zložené z klobások, opečenej slaniny, volského oka, hríbov a nesmú chýbať fazuľky. Sú ľudia, ktorí bežne raňajkujú pizzu, tak prečo to rovno nespojiť, ak si nerozhodný.

@uglybreadbakery (https://www.instagram.com/p/BRiPZlZgIOp/)

Mizza

Základom tejto “pizze“ je tortilla, na ktorej je umiestnená vrstva ryže, na ktorú nasleduje vrstva ako na bežnej pizzi. Ak by sme takúto pizzu zrolovali, mohlo by z nej byť nakoniec burrito.

lovinmanchester.com (https://lovinmanchester.com/food/12-of-the-weirdest-pizzas-from-around-the-world)

Namiesto šunky klokan alebo krokodíl

Je úplne jasné, že niekde, kde sa lovia na mäso napríklad krokodíly, klokany alebo losy, tak sa tieto zvieratá ocitnú aj na pizzi. Napríklad v Austrálii si môžeš nájsť na pizzi klokanie alebo krokodílie mäso. V severských krajinách ako Nórsko, Fínsko alebo Švédsko, si môžeš na pizzi namiesto bravčovej šunky nájsť sobie mäsko. Možno by to ani nechutilo nijak zle, no pre nás je to trochu neprirodzené, keďže soba bežne v našej prírode nevídame.

@oslorestaurantmarketing (https://www.instagram.com/p/BeKMC05lh7G/)

Titulná fotka: Kristina Bratko, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čiernobiele ilustrácie japonského umelca ťa donútia zamyslieť sa nad životom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME