Najzvláštnejšie spôsoby, akými si ľudia zarábajú peniaze

Peniaze za to, že do seba pcháš kvantá jedla a niekto ťa pri tom sleduje cez webkameru? Kde sa mám prihlásiť?!

Zdroj: Melanie Pongratz / Unsplash

Tiež máš plné zuby každodenného 8-hodinového kvasenia pred obrazovkou v kancli? Máš sto chutí dať výpoveď, ale ešte netušíš, ako potom zaplatíš účty? Alebo ešte študuješ a chceš si privyrobiť, ale za kasou by si nevydržal ani 5 minút? Vedz, že existujú aj iné, nie veľmi bežné spôsoby aktivít, za ktoré sú ľudia ochotní kráľovsky ti zaplatiť. Prečítaj si článok a naber inšpiráciu.

Profesionálny čakač v rade 

Nemáš čas alebo sa ti nechce behať po úradoch? Môžeš si najať osobu, ktorá za teba všetky papierovačky s tetami na úradoch povybavuje, zatiaľ čo ty si relaxuješ doma pred telkou. Alebo si na tom sám založíš aj živnosť. 

Venčenie a stráženie psov

Nemáš blízky vzťah k deťom, ale miluješ zvieratká? Hlavne v období dovoleniek mnoho ľudí ocení službu psieho opatrovateľa. Môžeš sa celé dni vonku blázniť so psíkmi a ešte za to dostaneš aj nemalú sumičku.  

https://www.pexels.com/photo/photography-of-three-dogs-looking-up-850602/

Predaj použitých nohavičiek

V Japonsku dievčatá predávajú svoju použitú spodnú bielizeň a úchylní postarší páni si ju kupujú v špeciálnych automatoch pod rúškom noci. Dievčatá dostávajú 50 až 100 dolárov za kus. Viaceré Japonky však priznali, že v snahe zarobiť čo najviac predávali aj sexy bielizeň, ktorú nosili aj ich ďalší príbuzní, či už ženy alebo muži. 

Predaj svoje školské poznámky

Celé štúdium si si poctivo písal poznámky, úspešne ukončil školu a teraz sú ti na nič a je ti ich ľúto len tak vyhodiť? Predaj ich prvákom. Len si predstav, čo by si za ne dal pred pár rokmi ty! 

Profesionálna plačka

Si kôpka nešťastia, ktorá celé dni nič iné nerobí, len plače kdesi v kúte? Ak si v niečom skutočne dobrý, nikdy to nerob zadarmo. Plačky boli kedysi bežnou praxou na pohreboch, no dnes ich už veľa nie je. Ak máš aj nejaký herecký talent, vieš si celkom pekne prilepšiť.  

https://www.pexels.com/photo/adult-alone-black-and-white-blur-568021/

Poopicoví pomocníci

Máš opicu, doma jeden veľký bordel a tvoja rodina sa o pár hodín vráti domov? V austrálskom Perthe sa jedna dvojica živí upratovaním následkov po bujarej noci. Upracú ti byt, vyperú oblečenie, navaria a v krajnom prípade aj zabezpečia alibi, aby nikto nič nezistil.   

Predplatné na ponožky

Vedel si, že jeden Švajčiar si zarába tým, že v pravidelných intervaloch zasiela svojim predplatiteľom pár čiernych ponožiek? Ako každý správny chlap, aj on sám nenávidel nákup ponožiek a často mu aj jeho priateľka vyčítala diery v obnosených fusakliach. On má svoj biznis vybavený, chlapi majú čisté ponožky a ich ženy sa za nich už nemusia na návštevách hanbiť. Absolútny win-win!  

https://pixabay.com/cs/photos/pono%C5%BEky-d%C3%ADra-prst-smy%C5%A1lenka-p%C5%99%C3%A1n%C3%AD-1322489/

Kamarátom na prenájom

Chodiť do reštaurácií či na dovolenku s niekým a ešte si za to kráľovsky zarobiť? A ty si to doteraz robil zadarmo, no predstav si. Áno, takáto práca skutočne existuje a prilepšiť si môžeš už o 50 dolárov na hodinu.  

Jedenie pred webovou kamerou

V Južnej Kórei sú ľudia ochotní zaplatiť za sledovanie cudzích ľudí na internete pri jedení obrovského množstva potravy. Len jedia, četujú si s divákmi a rátajú peniažky, ktoré sa im kotúľajú na účet. Tí najšikovnejší si zarobia aj 300 000 dolárov ročne. Vraj je cieľom spríjemniť si osamelú večeru spoločnosťou inej ľudskej bytosti, ale po svete behajú rôzni úchyláci, takže ktožehovie…  

Testovanie nových počítačových hier

Predtým, než výrobcovia spustia predaj nových hier, ich musia otestovať, či sa zákazníkom páčia. A prečo by si nemohol byť práve ty tým pokusným králikom? 

https://www.flickr.com/photos/nodstrum/43317960531

Predaj plazmy, vlasov, materského mlieka, spermií

Mnoho ľudí má morálne zábrany darovať „časti svojho tela, ale existujú aj takí, ktorí si takto vedia prilepšiť. Musíš byť ale v dokonalej fyzickej kondícii a vyhýbať sa rôznym drogám, ktoré by mohli kvalitu daru ovplyvniť. Na druhej strane, darovať krv či vlasy nezištne ako dobrovoľník bez nároku na honorár, je pocit na nezaplatenie.  

Polep auta logami veľkých firiem

Tým, že si svoje auto polepíš nálepkami firemných značiek, im vlastne robíš mobilnú reklamu, kamkoľvek ideš. A niektoré spoločnosti za reklamu platia rozprávkovo.  

Prenájom záhrady turistom

Máš krásnu veľkú záhradu? Môžeš ju prenajať kempovaniachtivým turistom. Či už majú karavan alebo len stan, v niektorých oblastiach je zložité nájsť bezpečné a legálne miesto na nocľah pod hviezdami.  

https://pxhere.com/en/photo/603278

Zdroj: Weird Ways to Make Money / facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najhoršie miesta na prvé rande, na ktoré by si mal okamžite zabudnúť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME