Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Nákladné auto narazilo do zábran pri Bielom dome, vodiča zatkli

Žiadny zamestnanec tajnej služby ani Bieleho domu nebol zranený.


Americká polícia v noci na utorok zadržala vodiča, ktorý nákladným autom prerazil bezpečnostné bariéry na Lafayettovom námestí neďaleko Bieleho domu vo Washingtone. Informovali o tom americké médiá vrátane televízie CBS News.

K nehode došlo v pondelok krátko pred 22.00 h miestneho času, uviedol hovorca tajnej služby Anthony Guglielmi vo vyhlásení zverejnenom na platforme Twitter.

„Žiadny zamestnanec tajnej služby ani Bieleho domu nebol zranený,“ dodal a spresnil, že príčina a okolnosti nehody nie sú známe a sú predmetom vyšetrovania. V druhom zverejnenom tvíte Guglielmi napísal, že vodič možno narazil do bezpečnostných bariér úmyselne.

Podľa agentúry Reuters príslušníci orgánov činných v trestnom konaní urobili obhliadku nákladného auta, pričom pomocou robotov zisťovali, či sa v jeho nákladnom priestore nenachádza nejaký nebezpečný predmet. Niektoré cesty a chodníky pre chodcov v okolí parku boli po incidente uzavreté, uviedla tajná služba podľa Reuters.

Neďaleký hotel Hay Adams bol na žiadosť tajnej služby evakuovaný, informoval denník Washington Post s odvolaním sa na predstaviteľa hotela.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje