Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

„Nakŕm kuriéra“ čokoládou alebo čajom. Z peknej myšlienky sa stala celoslovenská kampaň

Aj malé gesto sa môže stať veľkým činom.


Počas Vianoc a celkovo vianočných sviatkov patria medzi najvyťaženejších pracovníkov kuriéri. Aj oni svojou troškou prispievajú k tomu, aby si ľudia našli pod stromčekom svoje darčeky. Niekedy pracujú nepretržite od rána do večera a nestihnú sa ani poriadne naobedovať. Pred piatimi rokmi si túto vec uvedomila jedna žena, ktorá netušila, že svojím gestom spustí celoslovenskú kampaň.

Myšlienka je jasná – keď ti v najbližších dňoch a týždňoch prinesie kuriér tvoj balík, ponúkni ho niečím dobrým. Samozrejme, že mu nemusíš variť slávnostný obed a ani večeru, stačí teplý čaj alebo káva a k tomu malý keksík. Poteší nielen jeho, ale aj seba, lebo spravíš dobrý skutok.

Od milého gesta ku kampani

Zakladateľka tejto myšlienky Zora Puškáčová, dizajnérka značky Kura Harabura, spomína na nultý ročník kampane takto:

„December 2017 – prvá sezóna, keď som sa išla zblázniť od roboty. Nielen ja, samozrejme. Bol piatok, okolo 16-tej hodiny. Naša kuriérka Simonka, milá drobná slečna, ktorá borí všetky predsudky o tom, čo je mužská a čo ženská práca, prišla po hŕbu balíkov a medzi rečou sa jej pýtam, či vôbec obedovala. Že nie. Tak som rýchlo vbehla do kuchyne, schmatla nejaké minipizze, fľašu minerálky, čokoládu a nabalila jej ich. A tak malo dievča obed.“

Kuriér, ktorý priniesol balík - celoslovenská kampaň "Nakŕmte kuriéra".
Shutterstock

Ako ďalej uviedla, odvtedy počas celého adventu začala dávať každému kuriérovi, čo jej doniesol nejakú zásielku, fľašu minerálky a niečo na zahryznutie – keksík, jabĺčko a ďalšie. „Neverili by ste, ako sa potešili,“ dodala. Ak sa ti táto myšlienka páči, nič ti nebráni v tom, aby si ju podporil a zapojil sa. Nahoď úsmev, uvar čajík, nachystaj malú čokoládku a sprav radosť kuriérovi. Možno nebude mať najlepší deň a ty sa staneš jeho svetlým bodíkom.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.