Nakupovanie zbytočností žmýka tvoju peňaženku. Rady a odporúčania, ako s tým skoncovať

Určite s týmto problémom nebojuješ len ty.


Vyhni sa nákupu potravín na prázdny žalúdok

Je to klasika, ale funguje to. Ak ideš nakupovať potraviny na prázdny žalúdok, máš väčšiu tendenciu nakupovať viac a menej zdravé potraviny. Pred nákupom si daj niečo malé na jedenie, aby si predišiel impulzívnym nákupom zbytočností.

Investuj do kvality a trvácnosti

Keď už niečo kupuješ, snaž sa investovať do kvalitných a trvanlivých položiek, ktoré ti dlhodobo poslúžia. Aj keď môžu byť na prvý pohľad drahšie, ich kvalita a trvanlivosť môže nakoniec ušetriť peniaze, ktoré by si inak minul na náhradné položky.

nakupovanie zbytočností
Shutterstock

Buď kreatívny pri využívaní zvyškov

Nemusíš hneď vyhadzovať potraviny, ktoré zostali z predchádzajúcich jedál. Buď kreatívny a využi ich na výrobu nových jedál. Zvyšky z cestovín môžeš napríklad použiť na výrobu šalátu alebo ich pridať do polievky.

Skús 30-dňovú výzvu

30-dňová výzva spočíva v tom, že si na 30 dní stanovíš prísnu hranicu pre svoje nákupy. Napríklad si môžeš povedať, že počas tejto doby nebudeš kupovať žiadne oblečenie, dekorácie do domácnosti alebo elektroniku s výnimkou skutočne nevyhnutných položiek. Táto výzva ti pomôže získať lepší prehľad o tom, aké predmety naozaj potrebuješ a čo je len zbytočným nadbytkom.

Odporúčame prečítať:

Tieto slovenské stavby ti vyrazia dych. Svet ich obdivuje, no možno si o nich ani netušil


Tagy:
Najčítanejšie
Podobné