Nalaď sa na premiéru akčňáku Ava: Bez súcitu. Prinášame ti 10 skvelých filmov o nájomných vrahoch

Desať strhujúcich akčných trilerov zo sveta zabijakov.

Zdroj: Bontonfilm

Už tento týždeň do našich kín dorazí nový zástupca akčných trilerov zo sveta zabijakov s názvom Ava: Bez súcitu s Jessicou Chastain v hlavnej úlohe. O filme sme ti priniesli informácie aj v samostatnom článku a v kinách si ho budeš môcť užiť od 6. augusta 2020.

A ako sa správne naladiť na premiéru? Predsa pozretím si nejakého podobne zameraného filmu o nájomných vrahoch. Nedostatkom tento žáner rozhodne netrpí, takže určite bolo z čoho vyberať. Nižšie nájdeš náš výber desiatich skvelých akčňákov, v ktorých hrajú rolu nájomní zabijaci.

1. Brutálna Nikita

Kultový akčný triler Brutálna Nikita od Luca Bessona rozpráva o mladej narkomanke Nikite (Anne Parillaud). Tá po zatknutí dostane novú šancu, a to pracovať ako tajná agentka pre vládu. Prostredníctvom tréningu je z nej vytvorená profesionálna vrahyňa.

Snímka sa môže pochváliť výbornou atmosférou, skvelými hereckými výkonmi a – samozrejme – parádnou akciou. Zaslúžená klasika.

2. Šakal

Šakal od Freda Zinnemanna dnes už tiež patrí k zaslúženým kultovkám. Príbeh sa točí okolo atentátu na francúzskeho prezidenta, ktorý plánuje tajná polovojenská organizácia. Na túto úlohu si najme tajomného vraha s prezývkou Šakal (Edward Fox).

Problém ale nastane, keď sa polícia o tomto pláne dozvie. Film na prvý pohľad zaujme zamotaným dejom a nelineárnym štýlom rozprávania, ktorý vyžaduje nemalú pozornosť. Stojí to však za to, pretože Šakal je perfektne zrežírovaným kúskom, v ktorom napätie funguje absolútne bravúrne.

3. Collateral

Výborný krimi triler Collateral od Michaela Manna rozpráva príbeh obyčajného taxikára Maxa (Jamie Foxx), ktorému do auta jednej noci nastúpi nájomný zabijak Vincent (Tom Cruise). Ten mu predostrie ponuku: Max ho celú noc bude voziť na miesta, kde má Vincent behom niekoľkých hodín zabiť päť ľudí. Táto „spolupráca“ ale rozhodne nebude jednoduchá.

Michael Mann už viackrát dokázal, že je výborný režisér, a v prípade Collateralu to len potvrdzuje. Film má výbornú temnú atmosféru, zaujímavo sa rozvíjajúci príbeh a Foxx s Cruiseom predvádzajú priam herecký koncert. Výborná práca.

4. Sicario: Nájomný zabijak

Mrazivá akčná kriminálka Sicario: Nájomný zabijak od Denisa Villeneuvea rozpráva o mladej agentke FBI Kate Macer (Emily Blunt), ktorá sa spojí s veliteľom vládnej skupiny Mattom Graverom (Josh Brolin) a tajomným Alejandrom (Benicio Del Toro) v boji proti drogovým kartelom na pohraničí Mexika a USA. Udalosti, ktoré budú nasledovať, ju ale veľmi rýchlo vyliečia z jej ideálov.

Sicario je dôsledne vystavaný a s prehľadom zrežírovaný kúsok, v ktorom sa atmosféra buduje pomaly a tvorcovia postupne odhaľujú svoje karty. Vo finále je to jazda poriadne emocionálna, depresívna a temná. Silný zážitok.

5. Leon

Luc Besson po druhýkrát. V tejto snímke divákom predstavil mlčanlivého nájomného vraha Leona (Jean Reno), ktorý uzavrie nevšedné spojenectvo s 12-ročnou Mathildou (Natalie Portman), aby jej pomohol pomstiť sa za vraždu rodiny. Tú vyvraždil skorumpovaný policajt Stansfield (Gary Oldman)

Leon je parádna, strhujúca a herecky absolútne dokonalá snímka, ktorá okrem akcie ponúkne aj mimoriadne silné emócie.

6. John Wick

Nie je možné vytvárať rebríček filmov o nájomných vrahoch a nespomenúť Johna Wicka od režisérskej dvojice Chad Stahelski a David Leitch. Séria s týmto hrdinom v podaní Keanua Reevesa patrí k najlepším akčným ságam súčasnosti. John Wick je bývalý nájomný vrah, ktorý svojmu „remeslu“ už dal dávno zbohom. Keď mu ale mafiáni krátko po smrti jeho manželky zabijú psa, podpíšu si tým rozsudok smrti.

John Wick sa stal hitom tak trochu nečakane a divákom ponúkol parádne zrežírované akčné scény s dômyselnou choreografiou, lahôdkovými vedľajšími postavami a hlavne veľmi zaujímavým tieňovým svetom zabijakov s vlastnými pravidlami.

7. Kill Bill 1 a 2

Kill Bill bol od začiatku koncipovaný ako jeden film, hoci napokon do kín dorazil v dvoch dieloch. V tomto prípade ho ale budeme brať vcelku. Krvavú poctu ázijským kung-fu filmom natočil legendárny Quentin Tarantino. Hlavnou hrdinkou je mladá žena s prezývkou Nevesta (Uma Thurman). Tá bola kedysi brutálnou vrahyňou v špeciálnom komande zabijakov.

Keď sa však rozhodla tento svet opustiť, jej šéf a milenec Bill (David Carradine) sa ju pokúsil zabiť. Žena ale prežila a vydáva sa na cestu za pomstou. Prvý diel ponúkol skôr zbesilú (a riadne krvavú) akciu a rýchly spád. Dvojka bola oveľa pomalšia, scenáristicky zaujímavejšia a celkovo akási „dospelejšia“. Ako celku možno tejto akčnej jazde vytknúť len málo.

8. John Wick 2

Séria John Wick má tú skvelú vlastnosť, že je kvalitatívne mimoriadne vyrovnaná (aspoň zatiaľ). Dvojku natočil tentokrát len Chad Stahelski. Keď John Wick zavŕšil svoju pomstu, mal pocit, že už konečne môže dať zabíjaniu zbohom. Ale to sa prerátal. Vyhľadá ho totiž bývalý spolupracovník Santino D’Antonio (Riccardo Scamarcio) a požaduje od neho splnenie prísahy. John sa tak opäť musí vrátiť do akcie.

Dvojka pozoruhodne rozširovala atraktívny svet zabijakov, obsahovala ďalšie parádne akčné scény a celkovo bolo cítiť, že príbeh naberá na väčšej epickosti.

9. Looper: Nájomný zabijak

Pokiaľ máš chuť na akciu spojenú s kvalitným sci-fi, v tom prípade ti môžeme vrelo odporúčať Loopera od talentovaného Riana Johnsona. Looperi sú nájomní zabijaci, ktorí na požiadanie vraždia nepohodlných ľudí vracajúcich sa späť v čase. Jedným z týchto looperov je aj mladý Joe (Joseph Gordon-Levitt). Problém nastane, keď zistí, že musí odstrániť staršiu verziu samého seba (Bruce Willis).

Rian Johnson Looperom dokázal, že je veľmi schopným tvorcom s mnohými zaujímavými nápadmi. V tomto prípade doručil svižný a inteligentný akčňák, ktorý by si rozhodne mal vidieť.

10. John Wick 3: Parabellum

Článok zakončíme treťou časťou Johna Wicka s podtitulom Parabellum. Tá nadviazala priamo na koniec druhého dielu, keď sa Wick stal exkomunikovaným a má zakázané využívať akékoľvek služby hotelov Continental. Na jeho hlavu je vypísaná odmena a plno elitných zabijakov si ju rozhodne nechce nechať ujsť. Dostať Wicka však nebude také jednoduché.

Čo povedať? Snáď len toľko, že aj v trojke režisér Chad Stahelski dokázal, že patrí k majstrom akčného žánru. Je pravdou, že napríklad taká dvojka nám možno príde o chlp lepšia, ale je logické, že sa pôsobivosť nedá stupňovať donekonečna. Stále však platí, že John Wick 3 je strhujúcou akčnou jazdou, po ktorej skončení sa okamžite začneš tešiť na štvrtý diel.

Nadviaže na tieto pecky aj Ava: Bez súcitu?

Zaradí sa do tejto prominentnej filmovej spoločnosti aj blížiaci sa akčňák Ava: Bez súcitu od režiséra filmového hitu Dievča vo vlaku? To zatiaľ nevieme, ale rozhodne máme nádej na optimizmus. Podľa všetkých náznakov nás totiž v kinách čaká slušný a napínavý akčňák. Tate Taylor sa navyše už viackrát ukázal ako schopný a všestranný režisér, a tak nie je dôvod myslieť si, že by mu jeho novinka nemala vyjsť.

Okrem toho Jessica Chastain, Colin Farrell či John Malkovich patria k overeným hereckým istotám a trailer vyzerá viac než dobre. Potenciál pre vydarený akčný kúsok tu teda rozhodne vidíme!

Hlavnou hrdinkou príbehu bude krásna Ava (Jessica Chastain), ktorá je špičkovou nájomnou vrahyňou. Keď sa ale jedného dňa jej akcia nevydarí podľa plánov jej zamestnávateľov, Ava sa ocitne v smrteľnom nebezpečenstve. Organizácia, pre ktorú pracuje, sa snaží zahladiť stopy a Ava sa stáva štvancom. Bude musieť zachrániť nielen svoj život, ale aj život svojej rodiny.

Do kín sa Ava: Bez súcitu dostane už 6. augusta 2020. Budeš pri tom?

Bontonfilm SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Uhádneš postavu zo seriálu Futurama na základe obrázku?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME