Nalaď sa na sviatky s Netflixom! Toto je 10 skvelých vianočných filmov, ktoré na ňom nájdeš

Príjemné vianočné oddychovky, ktoré si môžeš užiť v pohodlí domova.

Zdroj: Netflix / moviestillsdb.com

Vianoce sa nám pomaly, ale isto blížia, takže nie je od veci naladiť sa na tú správnu sviatočnú atmosféru. Na Netflixe môžeš nájsť viacero pozoruhodných filmov s vianočnou tematikou. V tomto článku sme pre teba vybrali 10 rôznorodých, ale kvalitných snímok, ktoré ti tento čas poriadne spríjemnia.

1. Holidate

Slušnú romantickú zábavu ponúka snímka Holidate od Johna Whitesella. Hlavnými hrdinami sú dvaja nezadaní kamaráti Sloane (Emma Roberts) a Jackson (Luke Bracey). Tým už lezie na nervy, že Vianoce trávia sami, takže sa rozhodnú, že si budú tento rok robiť sprievod. Všetko sa ale skomplikuje, keď medzi nimi preskočí iskra.

Holidate nie je film, ktorý by zatriasol žánrom romantických komédií, ale ako svižná jednohubka so sympatickými hercami poslúži viac než dobre.

2. The Christmas Chronicles

Zábavným kúskom je aj fantasy komédia The Christmas Chronicles od Claya Kaytisa. Hlavným hrdinom nie je nikto iný než Santa Claus (Kurt Russell). Žiaľ, do jeho saní sa vkradnú súrodenci Kate (Darby Camp) a Teddy (Judah Lewis) a nešťastnou náhodou ich zničia. Tým ale ohrozia celé Vianoce. Musia teda spolu so Santom vymyslieť, ako túto situáciu vyriešiť.

Filmu dominuje najmä parádny Kurt Russell, skvelá sviatočná atmosféra a príjemný humor. Na Netflixe si od 25. novembra môžeš pozrieť aj druhý diel.

3. Let It Snow

Romantickú komédiu Let It Snow natočil Luke Snellin. Je Štedrý večer a malé mestečko práve zasiahla snehová búrka. Kvôli nej sa stretne niekoľko mladých ľudí, ktorých životy sa zásadným spôsobom zmenia. Let It Snow stavia na dobre napísaných postavách a hercoch (Kiernan Shipka, Odeya Rush, Jacob Batalon) a fajn odľahčenej atmosfére. Za skúšku určite stojí.

4. Jingle Jangle: A Christmas Journey

Na Netflixe si môžeš zapnúť aj kvalitný fantasy muzikál Jingle Jangle: A Christmas Journey od Davida E. Talberta. Ten sa točí okolo výrobcu hračiek Jeronicusa Jangleho (Forest Whitaker), ktorému dodá nový životný elán jeho vnučka Journey (Madalen Mills). Spolu sa tiež pustia do dobrodružstva, ktoré navždy zmení ich životy. Jingle Jangle je ideálnou vianočnou oddychovkou, ktorá dobre naladí a pobaví.

5. Klaus

Odporučiť ti musíme aj výborný animák Klaus od režisér Sergia Pablosa. Film si odniesol aj nomináciu na Oscara a rozpráva príbeh o tom, ako Santa Claus začínal. Na počiatku všetkého bolo priateľstvo mladého poštára a samotárskeho výrobcu hračiek. Klaus nadchne úžasnou animáciou, minimom sentimentu a originálnym príbehom.

6. Polárny expres

Aj Polárny expres od Roberta Zemeckisa patrí k filmom, ktoré by si na Vianoce nemal vynechať. Malý Chris už na Santa Clausa neverí, ale to len dovtedy, kým mu pod oknom nezastaví magický Polárny expres. Práve ten má Chrisa a ostatné deti doviesť až za Santa Clausom.

Snímka zaujme najmä prepracovanou animáciou a silnými emóciami. Síce by niekto mohol povedať, že je až príliš presladená, ale to skrátka k vianočným príbehom tak trochu patrí.

7. Grinch

Slušnou rodinnou zábavou je aj Grinch od Rona Howarda. Adaptácia kultovej detskej knižky rozpráva o zelenom škriatkovi Grinchovi (Jim Carrey), ktorý nenávidí Vianoce a robí všetko pre to, aby ich zničil. Výborný Jim Carrey v hlavnej úlohe a solídna Howardova réžia sú zárukou príjemného zážitku.

8. Vianočný škriatok

Fantasy komédiu Vianočný škriatok natočil Jon Favreau. Buddy (Will Ferrell) je trochu iný než zvyšok škriatkov, a keď dospeje, vydá sa hľadať svojho otca do New Yorku. Obyvateľom sa následne snaží vrátiť vieru vo Vianoce, lásku a pohodu. Will Ferrell si film ukradol pre seba, ale aj šarmantná Zooey Deschanel predviedla kvalitný výkon. Pobaví aj zahreje pri srdci.

9. Holiday in the Wild

Pokiaľ hľadáš skôr nejaký dramatický kúsok, môžeme ti odporučiť drámu Holiday in the Wild od Ernieho Barbarasha. Hlavnou hrdinkou je Kate (Kristin Davis), ktorá sa po sérii nešťastných životných udalostí úplne sama vydá do Afriky. Možno ale práve tu nájde životné šťastie. Príjemná romantika, ktorá rozhodne neurazí.

10. Tri oriešky pre Popolušku

Aké by to boli Vianoce bez legendárnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku? Aj túto nesmrteľnú klasiku od Václava Vorlíčka nájdeš na Netflixe. Notoricky známy príbeh krásnej Popolušky (Libuše Šafránková), do ktorej sa zamiluje švárny princ (Pavel Trávníček), si získava stále ďalšie a ďalšie generácie divákov. Rozprávka rozprávok, ktorá navodí vianočnú atmosféru ako žiadny iný film.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 chúlostivých historických faktov, ktoré ťa v škole rozhodne neučili


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME