Namiesto kapra bude na stole psík. Česi opäť chystajú tradičný „predaj“ vianočných psov

Akcia vždy vyvoláva búrlivé emócie.

Zdroj: profimedia.sk

Punč, drevené hračky, krásne ozdoby, gýčové ozdoby či pečené klobásky. Okrem týchto stálic, bez ktorých si vianočné trhy nevieme predstaviť, sa v Česku objavujú stánky, ktoré zaujmú hneď na prvý pohľad.

Už niekoľko rokov môžeme na českých vianočných trhoch vidieť aj stánky, ponúkajúce psie mäsko. Za posledné desaťročie sa u našich susedov predaj vianočných psov rozšíril do viacerých miest. Stánky nebudú chýbať ani tento rok a 19. 12. o 17:00 sa obyvatelia Brna majú podľa portálu Brněnská drbna na čo tešiť.

Takto to vyzeralo v Ostrave minulý rok:

Servis na úrovni

Všetky predajné stánky so psím mäsom poskytujú len tie najlepšie služby od skúsenej obsluhy. Za pár drobných vám šikovným ťahom majstra vybraného psíka zbavia života, stiahnu z kože, vypitvajú a naporcujú. Zakúpiť si môžete psie mäso, psie sadlo aj psí kožuch. Všetko je rozpísané v detailnom cenníku.

Fingovaný prodej vánočních psůPozn.: Maso ani krev není skutečné. Jde o seitan a potravinářské barvivo.Více fotek z fiktivních prodejů vánočních psů zde: www.tinyurl.com/czechdog a www.tinyurl.com/czechdog2

Gepostet von Otevři oči (official) am Samstag, 17. November 2012

Fingovaný prodej vánočních psůPozn.: Maso ani krev není skutečné. Jde o seitan a potravinářské barvivo.Více fotek z fiktivních prodejů vánočních psů zde: www.tinyurl.com/czechdog a www.tinyurl.com/czechdog2

Gepostet von Otevři oči (official) am Samstag, 17. November 2012

Kto za tým stojí?

Už počuť otázky: Ako toto môžu robiť? Veď je to šialené! Nikto proti tomu neprotestuje? Protestuje. Stánky vždy veľa ľudí pohoršia a práve to je im cieľom. Predávajúci sa snažia psími zakáľačkami upozorniť na pokrytectvo mnohých ľudí – jesť prasiatka, kapry či kravy je OK, ale jesť psíky už zrazu nie je normálne.

View this post on Instagram

#pesjejidlonekamarat #must have #štýl

A post shared by Michal Medvecký (@_kojenec_) on

Akcie sú organizované vegánskymi skupinami a psíky na nich nie sú naozaj zabíjané. Ide o spôsob aktivizmu, ktorým vegáni poukazujú na dvojaký meter používaný na zvieratá. Niekto si možno ešte spomenie na recesistickú stránku Pes je jídlo, ne kamarád, ktorá pracovala s rovnakou myšlienkou.

Tento happening môže mať na ľudí aj opačný efekt – uvedomia si, že medzi psíkom a prasiatkom naozaj nie je žiaden rozdiel a obohatia si svoj jedálniček…

Zdroj: drbna.cz

Reagujte!
Grr Grr
24
Grr
Fuuj Fuuj
83
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čo si chcú nájsť Slováci pod stromčekom? To nám prezradili v našej kreatívnej výzve


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME